... Як розуміти слова Клайва Люїса?
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2022-2028 
навчальні роки

Фотогалерея

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< вересня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Як розуміти слова Клайва Люїса? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altВ англійського письменника Клайва Льюїса (автора книги «Хроніки Нарнії») є такі слова: «Прагни неба – здобудеш землю, прагни землі – не здобудеш ні землі, ні неба». Як розуміти ці слова?
Потрібно прочитати контекст, в якому вони були сказані: «Познайомившись з історією, ви дізнаєтеся, що ті християни, які більше за інших зробили для цього світу, були саме тими, що найбільше думали про світ грядущий.

Апостоли, які поклали початок наверненню Римської імперії, великі будівники Середньовіччя, англійські євангелісти, які знищили работоргівлю, – всі вони залишили слід у людській історії саме тому, що їх розум був спрямований до небес. Але відтоді, як християни майже перестали думати про інший світ, їх діяльність у цьому світі сильно зменшилася. Стреміться до небес, і ви отримаєте у додаток й землю, перейміться земними справами – і ви не досягнете нічого» (цит. за К. Льюис. Просто христианство. – Чикаго. 1990. SPG – С. 134).

Фактично сказане вище цілком співпадає з Євангельськими словами: «Шукайте спочатку Царства Божого та його справедливість, а все інше вам додасться» (Мт. 6, 33).
До речі, в попередньому номері нашого часопису була стаття, де згадувався президент Еквадору Габріель Гарсія Морено (див. «Чи є Покаяння для того, хто внаслідок хвороби чи віку втратив пам’ять»). Його також можна віднести до тих прикладів, які згадував Льюїс. Будучи сам практикуючим католиком і бажаючи зробити з Еквадору взірцеву християнську державу, він тим самим спричинився до великого економічного піднесення своєї країни. А з прикладів ближчих до нас можна згадати митрополита Андрея Шептицького. Якщо проаналізувати його пастирські листи, то побачимо, що більшість із них все ж таки стосувалися духовної тематики: про Сповідь, про Євхаристію, про читання Святого Письма, про почитання Богородиці і т. д. Ніхто з його попередників на митрополичому престолі не видав стільки пастирських листів з даних питань. Але, з другої сторони, також ніхто з попередників владики Андрея не заснував стільки установ, необхідних для народу: Народна лікарня, Національний музей, санаторій для хворих на легеневі хвороби, Заповідник у Карпатах і т.д.

Багато ще подібних прикладів можна знайти в історії. Всі вони є заохотою для кожного з нас шукати в першу чергу скарбів небесних. І тоді ми зможемо принести й земне добро собі, своїй родині, своєму народові і людству загалом.

Ігор Бриндак, Як розуміти слова Клайва Люїса? // З Любов’ю у світ №5 (2019)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити