... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< March 2014 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Visits

 Погода в Україні
 
March 2014

Saturday, 29 March 2014

Чи є гріхом грати в карти? PDF Print Write e-mail

Андрій ВИТІВСЬКИЙ

«Від шістки – до туза». Цей «логічний» ланцюжок сьогодні знає чи не кожна людина. Карти бачимо у кожному кіоску, магазині та й, зрештою, в панелі стандартних ігор на комп’ютері. А що вони в собі несуть? Як ставиться Церква до цієї гри? Перед тим, як давати відповідь на питання, загляньмо в історію виникнення та формування карт.

Детальніше...


Friday, 28 March 2014

«Чучело» – тридцять років опісля PDF Print Write e-mail

Ігор БРИНДАК, викладач

У каноні Святого Письма знаходимо книгу, котра називається Пісня Пісень. Вона є дуже незвичною через те, що це єдина Біблійна книга, в якій немає згадки про Бога. Довший час відомі богослови і навіть Отці Церкви давали різні пояснення, чому ця книга таки є у каноні Святого Письма. Одні говорили, що в ній ідеться про любов Бога до свого народу через опис кохання, інші – про любов Христа до Церкви. Дехто стверджував, що чисті і високі почуття самі говорять, хоч і не прямо, про Бога… Дуже часто християнськими можуть бути і такі мистецькі твори, в яких безпосередньо про релігію не говориться, але проповідується чистоту, щирість, відданість, чим вони також приносять хвалу Творцеві. Про один із таких творів і йтиметься в нашій публікації. А конкретніше – про фільм Ролана Бикова «Чучело». До того ж, цього року святкується 30-літній ювілей цього фільму.

Детальніше...


Monday, 24 March 2014

Хресна дорога вулицями Дрогобича PDF Print Write e-mail

alt23 березня 2014 року, у Хрестопоклонну неділю, відбулась хресна дорога вулицями Дрогобича. Велеюдну процесію з духовенства та мирян очолив перосвященний владика Ярослав (Приріз). Активну участь у хресній ході взяли семінаристи.

О 15:00 біля Катедрального храму Пресвятої Трійці зібрались сотні людей. Звідси і вирушила хресна хода. Дорогою до процесії долучались все нові і нові учасники.

Детальніше...

Спільнота нечуючих міста Дрогобича PDF Print Write e-mail

altСпільнота нечуючих міста Дрогобича, якою опікується семінарійне Братство Введення в Храм Прсв. Богородиці, відвідала місто Львів. 23 січня 2014 року люди з вадами слуху Дрогобича на запрошення спільноти нечуючих Львова "Слідами Ісуса" взяли участь у спільній Божественій Літургії, яка відбулась у храмі Святопокровського жіночого монастиря Студійського Уставу.

Детальніше...


Sunday, 23 March 2014

Академія пам'яті о. Дмитра Німиловича PDF Print Write e-mail

alt22 березня 2014р. у Дрогобицькій Духовній семінарії відбулась Пропам’ятна академія з нагоди 70-річчя мученицької смерті о. Дмитра Німиловича. Розпочався захід посвяченням меморіальної дошки на честь блаженної пам’яті о. Дмитра, яку встановили на фасаді семінарії . Чин посвячення здійснили ректор семінарії о. Мирон Бендик, проректор о. Григорій Комар і о. Любомир Митник .

Детальніше...


Saturday, 22 March 2014

Вечір пам'яті о. Ісидора Дольницького [ФОТО] PDF Print Write e-mail

alt21 березня 2014 року Братство Введення в храм Пресвятої Богородиці відзначило 90-ту річницю смерті свого засновника - о. Ісидора Дольницького. Також у цей день, 13 років тому, Братство розпочало свою діяльність у стінах Дрогобицької духовної семінарії. 

Детальніше...


Friday, 21 March 2014

Дещо про картину Рембрандта «Повернення блудного сина» PDF Print Write e-mail

Андрій НИСКОГУЗ

Рембрандт Гарменеон ван Рейн – великий нідерландський художник, офортист доби бароко (народився 1606 р. в Лейдені – помер 1669 р. в Амстердамі). Його важке, переповнене страждань і поневірянь, падінь і злетів життя увінчала геніальна своєю духовною глибиною і відкритою щирістю картина «Повернення блудного сина». Це не просто найбільше полотно на релігійну тему, але підсумок всього життя, адже створена ця картина в останні місяці його земної мандрівки.

Мотиви картини взяті з євангельської притчі про блудного сина (пор. Лк. 15, 11-32). Рембрандт зосереджується на самій суті притчі – зустрічі батька і сина, а також на прощенні. Ця картина не просто ілюстрація до неї, що висловлює майстерними мазками пензля цілу гаму почуттів і переживань в конкретній ситуації, але величний духовний гімн прослави батьківського всепрощення.

Детальніше...


Thursday, 20 March 2014

Зі щоденника Йова ХХІ-го ст. або деякі катехизмові правди для молоді PDF Print Write e-mail

Микола Витівський

Переважно, кожен віруючий і практикуючий християнин читав або хоча б чув про одну з біблійних книг – книгу Йова. Нашим завданням у цій статті не є переказати зміст всієї книги, але інтерпретувати його в сучасність, зачіпаючи в особливий спосіб окремі істини, котрих навчає нас Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха». Прочитати і розуміти Катехизм своєї Церкви – завдання кожного християнина, однак, на жаль, ми не так часто його виконуємо. Тому спробуємо пороздумувати популярною формою над деякими тезами.

Детальніше...


Wednesday, 19 March 2014

А ми – православні? PDF Print Write e-mail

о. Іван ГАВАНЬО, викладач

Скільки списів зламано навколо богословського терміну «православний». І не лише тепер, коли греко-католики намагаються пізнати свою християнську ідентичність. Усе І тисячоліття християнства пройшло під знаком дискусії, навіть боротьби навколо цього слова. У сучасних дискусіях намагаються вияснити значення слова «православний» правильним перекладом з грецької – ортодоксальний. Перекладають, чи то як «правильно навчений», чи то як «правовірний», зрештою – саме як «православний». У кожному варіанті є доля істини, і, водночас, немає її повноти. Немає, бо простим перекладом справи не вирішиш. Слід сягнути джерельного, сутнісного значення слова.

Детальніше...


Tuesday, 18 March 2014

Святе Письмо… «кімнатна декорація» чи «слово – живе і діяльне»? PDF Print Write e-mail

Тарас КАБЛАШ

За даними статистики, Біблія є найтиражованішою книгою у світі. З початків друкарства її тираж сягає близько шести мільярдів примірників. Очевидно, що така чисельність пов'язана із фактом, що Біблія є фундаментальною книгою для великих релігій світу. Християнство взяло чи не найактивнішу участь в поширенні Святого Письма по цілому світі. Справді, у кожній християнській сім'ї на книжковій полиці ця книга займає чільне місце. Та це, на жаль, часто тільки на полиці… У цій статті, дорогий читачу, пропонуємо коротенько роздумати над тим, яке місце сьогодні має Святе Письмо у нашому щоденному житті.

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>