... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< January 2018 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Visits

 Погода в Україні
 
January 2018

Tuesday, 30 January 2018

Різдвяні місії у м. Рожище [ФОТО] PDF Print Write e-mail

altРіздво 2018 року брати Василь Салій (5 курс) та Володимир Литвин (3 курс) провели на теренах Луцького екзархату – у містечку Рожище Волинської області, де активно діє греко-католицька парохія апостола і євангелиста Івана Богослова. Опікується парохією випускник Івано-Франківської духовної семінарії отець Сергій Василів, який також виконує служіння канцлера курії Луцького екзархату.

Детальніше...

Слово сталося Музикою PDF Print Write e-mail

п. Ендрю Квінлан, викладач ДДС

Другий Ватиканський собор про Воплочення Сина Божого висловлюється у спосіб, який може видаватися для нас дивним: Ісус Христос, Первосвященик Нового і вічного Завіту, взявши на Себе людську природу, приніс у це земне вигнання піснеспів, який усі віки лунає на небесах. Він, Христос, об’єднує в Собі всю людську спільноту, щоб вона разом з Ним співала цю божественну пісню прослави. Це священиче служіння Він продовжує здійснювати через свою Церкву, яка не лише у звершенні Євхаристії, а й іншими способами, передусім через богослужіння добового кола, безупину прославляє Господа і заступається перед Ним за спасіння всього світу (Конституція про Святу Літургію, п.83).

Детальніше...


Sunday, 28 January 2018

У Дрогобицькій семінарії розпочалась друга половина навчального року [ФОТО] PDF Print Write e-mail

alt28 січня 2018 року в Дрогобицькій духовній семінарії стартував другий семестр навчального року. Після різдвяних канікул до рідної alma mater прибула уся семінарійна братія, щоб продовжити свою нелегку працю. З цієї нагоди владики Ярослав (Приріз) та Григорій (Комар) окропили Йорданською водою помешкання семінаристів та вихователів.

Детальніше...

Місто Вишня та малярський осередок у XVІI – сер. XVІIІ ст. PDF Print Write e-mail

о. Михайло Олійник, викладач ДДС

altОсередки іконописання на Україні розміщувалися в містах, де зростав культурний та економічний розвиток. Такі міста ставали і суспільно-політичними центрами, що, в свою чергу, ще більше сприяло їх розвою. Іконописні школи розміщувалися почергово у Києві (ХІ-ХІІІ ст.), Перемишлі (ХІV-XVI ст.), Галичі (ХV-XVI ст.), Самборі (ХVI ст.), Львові (ХV-XVIІ ст.). У Перемишлі та Львові були найбільш відомі на той час іконописні осередки в центральній Європі. Головним центром розвитку церковного малярства ХІV-XVI ст. був іконописний осередок Перемишльської єпархії.

Детальніше...


Friday, 26 January 2018

Сквернослів’я: Quo vadis? PDF Print Write e-mail

Євген Карпінець

altСлово. Завдяки ньому можна зробити так багато. Ним творився світ, бо воно було на початку (див. Ів 1, 1). Ним можна спонукати до творення добра, окрилити, підбадьорити, втішити, застерегти та врятувати. Укріпити… А можна словом і навпаки – засмутити, образити, розчарувати, підвести, занапастити і навіть… вбити. Для нас слово необхідне, як повітря, адже без нього ми не могли б існувати у спільноті, яка називається людством.

Детальніше...


Wednesday, 24 January 2018

Молитовне багатство Церкви і особиста молитва PDF Print Write e-mail

о. Олег Чупа, сповідник ДДС

altДамаск. Ранішні промені сонця зігрівають купол Собору Пресвятої Богородиці. Ще не минуло й століття відтоді, як у 636 році місто завоювали араби-мусульмани. До храму кам'яними сходами здіймається Мансур. Добротна одежа молодого сирійця-християнина виказує його приналежність до двору халіфа. Головний податківець Дамаску на мить зупиняється на порозі церкви... «Перед дверима храму Твого стою і від страшних мислей не визволяюся», – молиться він. Сьогодні Мансур приступатиме до Пресвятих Тайн. Відчуття своєї негідності перед величчю Бога переповнює його серце.

Детальніше...


Monday, 22 January 2018

«Проповідуйте Євангеліє всякому творінню» (Мр 16,15) PDF Print Write e-mail

Роман Садовий

altХристос, живучи на землі і подорожуючи ізраїльськими просторами, безнастанно навчав своїх учнів і тих, що йшли за ними. Своє повчання він здійснював використовуючи основний засіб людського спілкування ― мову. Часто слухачі не розуміли суті сказаних Ісусом слів, в таких випадках Він був змушений тлумачити сказане. Оскільки Христос – Боже Слово – воплотився в єврейській культурі, то, ймовірно, і проповідував арамейською мовою. Читаючи Євангельський уривок про вознесіння Ісуса, зустрічаємо його вказівку учням навчати всі народи: «Ідіть і зробіть учнями всі народи: хрестячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа; навчаючи їх зберігати все, що я вам заповідав» (Мт 28,19-20).

Детальніше...


Saturday, 20 January 2018

Як потрібно звертатись до духовних осіб? PDF Print Write e-mail

Володимир Литвин

altВ наш час чимало мирян, будучи християнами, не знає, як правильно звертатися до духовних осіб: патріарха, митрополитів, єпископів, священиків, дияконів, монахів. Навіть освічені люди роблять помилки у використанні звертань до церковної влади, а що вже казати про простий люд. Тому важливо бути обізнаним з нормами церковного етикету. Незнання цих правил мовної поведінки може стати причиною прикрих незручностей та непорозумінь. Церква є ієрархічною структурою. Її духовенство поділяється на кілька чинів. До найвищого чину належать єпископи, згодом йдуть священики, а далі – диякони.

Детальніше...


Thursday, 18 January 2018

І сказав Бог... PDF Print Write e-mail

п. Ігор Бриндак, викладач ДДС

altВіруючим людям добре відомі слова, які винесені у заголовок публікації. Вони взяті із першого розділу біблійної книги Буття, де описується сотворення світу. З них ми бачимо, що все існуюче постало завдяки Слову Божому. Але не вперше цю важливу правду віри намагаються підважити, щоб остаточно заперечити віру в самого Творця. Про маніпуляції, пов’язані із подібними спробами, розповідає фільм Крістіана Річа «Питання віри», саме про нього піде мова у нашій публікації.

Детальніше...


Tuesday, 16 January 2018

Будителі українського слова PDF Print Write e-mail

Олег Шагала

altМова – величезна цінність української нації. Її можна порівняти з дихальним апаратом, завдяки якому народ живе та повноцінно розвивається і таким чином творчо реалізує себе. Численні поневолювачі нашого народу неодноразово намагалися «перекрити кисень», тобто знищити мову і її носіїв, проте у часи, коли, здавалося б, українська мова кане в забуття, знаходилися ті, які віддали своє життя, аби повернути українцям «друге дихання».

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>