... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< December 2023 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Visits

 Погода в Україні
 
December 2023

Saturday, 30 December 2023

Молитовне стояння монашества PDF Print Write e-mail

о. Олег Чупа

molytovne stoyannya monashestva 2024Про цінність золота, коштовних каменів знають, мабуть, навіть діти. Та про місця й способи їх добування можуть розповісти лише ті, хто виймав ці коштовності з надр землі, хто очищував їх він земного пилу, хто стикався з різними небезпеками цієї праці…

Це порівняння чимось нагадує християнське монашество. Адже ченці й черниці від початків існування Церкви були тими, хто в пошуках духовного скарбу відходив у віддалені місця. Характер їхнього життя стисло можна передати словами апостола Павла: "Вони... тинялися в овечих та козячих шкурах, збідовані, гноблені, кривджені; вони, яких світ був невартий, блукали пустинями, горами, печерами та земними вертепами" (Євр. 11, 37-38). Справді, спершу багато ченців і черниць провадили життя на самоті, були відлюдниками, проте згодом любителі богопосвяченого життя почали формуватись у спільноти-родини, щоб сильніші духом насичували своїм запалом тих, хто слабший, тих, хто щойно став на цей шлях.

Детальніше...


Thursday, 28 December 2023

Різдвяні місії семінаристів у Харкові PDF Print Write e-mail

missions kharkiv 2023Кожного року впродовж різдвяних свят дрогобицькі семінаристи традиційно вирушають на місії, аби допомогти вірним УГКЦ поза Галичиною відсвяткувати свято Воплочення ГНІХ. Не став винятком і грудень 2023. Кільканадцять семінаристів вирушили на Волинь, Слобожанщину, Херсонщину, Дніпропетровщину, Одещину та інші регіони. 

Детальніше...

Монах із Голлівуду PDF Print Write e-mail

Назар Городиський

monakh iz hollivudu 2024В Україні не знайдемо надто багато людей, які б колись проживали в сонячному Лос-Анджелесі та, працюючи у відомому центрі кінематографії – Голлівуді, з радістю проміняли це все на монастир. Проте саме так вчинив брат Олександр Кілар із Святоуспенської Унівської Лаври, що під Львовом. Він виховувався на еміграції в Німеччині, Аргентині та в США. Маючи перспективи в акторській діяльності, у великій славі, у заможному житті, вибрав щось значно більше. Після довшого перебування з монахами-студитами в м. Кастель-Гандольфо (біля Риму) і в Парагваї прийняв «ангельський образ» для освячення своєї душі та сповнення свого завдання на славу своєї Церкви й українського народу. «Я мав глибоке духовне пережиття Бога, відчув Його поклик, то не був поклик голосу словесного, але духовного… З самого початку мене захоплювали контемплятивні монастирі, ті, які ізольовані від світу та живуть споглядальною молитвою», – розповідав брат Олександр.

Детальніше...


Wednesday, 20 December 2023

Митрополит Андрей Шептицький - патрон українського монашества PDF Print Write e-mail

Роман Ковівчак

mytropolyt andrey sheptytsʹkyy patron ukrayinsʹkoho monashestva 2024Характерною рисою митрополита Андрея Шептицького була вельми велика любов до рідного народу й Церкви. Він дбав про розвиток всього українського. З-посеред багатьох діл Митрополита варто звернути увагу на його бажання оновити монаше життя на українських теренах. Це, на думку Кир Андрея, мало б оживити східнослов’янську духовність, яка є притаманною українцям. Тому митрополит узявся за відбудову монашого життя.

Детальніше...


Sunday, 17 December 2023

Відбувся цікавий вишкіл для семінаристів на тему "Виклики війни" PDF Print Write e-mail

vidbuvsya tsikavyy vyshkil dlya seminarystiv na temu vyklyky viyny 202416 грудня 2023 р. Б. у Дрогобицькій семінарії відбувся вишкіл для духовенства на тему "Виклики війни (психологічні, богословські та душпастирські аспекти)". Організаторами та доповідачами були п. Марія Тракало, психологиня та керівниця Хабу ментального здоров'я "ДіяТи", п. Марія Ярема, асистентка кафедри богослов'я Українського Католицького Університету та доктор біоетики, та о. Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа та доктор морального богослов'я.

Детальніше...


Saturday, 16 December 2023

У Малій семінарії завершився І семестр PDF Print Write e-mail

ispyt mala seminaria 202315 грудня 2023 р. Б. понад тридцять учнів Малої семінарії, що діє при ДДС, успішно завершили перше навчальне півріччя, склавши зимову сесію. Впродовж попередніх місяців юнаки першого та другого курсів мали можливість глибше запізнатися з Божественною Літургією, Церковною історією, Літургікою, Біблійною історією та Літургійним роком. 

Детальніше...


Friday, 15 December 2023

Актуальність монаших ідеалів для молодої людини PDF Print Write e-mail

Михайло Карпінець

aktualʹnistʹ monashykh idealiv dlya molodoyi lyudyny 2024Як сучасна молода людина сприймає постать монаха або монахині, одягнену в довгий чорний одяг, яка проходить вулицями міста? Напевне, не помилимося, коли скажемо, що з подивом, адже для чого робити саме такий вибір у своєму житті, а надто сьогодні? Так, у давнину це було цілком нормальним явищем, адже монахи мали неабиякий авторитет, оскільки були людьми освіченими та досить впливовими, ділилися своїми знаннями з іншими…

Детальніше...


Thursday, 14 December 2023

Читайте 96-ий номер семінарійного часопису "Слово" PDF Print Write e-mail

Slovo 96З’явився зимовий номер релігійно-суспільного часопису «Слово» № 96, що видається при Дрогобицькій духовній семінарії. Цього разу редакційна колегія пропонує читачам заглибитися і замислитися над подією Різдва Христового. Варто зазначити, що українські Різдвяні свята є оповиті давніми та надзвичайно глибокими традиціями, які виражають ідентичність кожного українця. Так редколегія запрошує духовно пережити сходження Бога до серця кожного з нас.

Детальніше...


Friday, 08 December 2023

Святкові богослужіння з нагоди свята Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною PDF Print Write e-mail

svyatkovi bohosluzhinnya naperedodni praznyku zachattya presvyatoyi bohorodytsi sv annoyu 20248 грудня 2023 р. Б. семінарійна спільнота помолилась Велику Вечірню з Литією та Утреню з нагоди свята Зачаття Пресвятої Богородиці св. Анною. Богослужіння звершували о. Богдан Хом'як та о. Роман Копач, префекти ДДС.

Детальніше...


Tuesday, 05 December 2023

Вечір гумору до дня св. Миколая у семінарії PDF Print Write e-mail

vechir humoru do dnya sv mykolaya u seminariyi 20245 грудня 2023 р. Б. у Дрогобицькій семінарії відбулось довгоочікуване щорічне святкування празнику св. Миколая, в рамках якого семінаристи ІІІ курсу представляли гумористичний виступ – пародію на своїх викладачів та настоятелів.

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>