... План заходів та рекомендації для проведення Року віри
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< January 2013 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Visits

 Погода в Україні
 
План заходів та рекомендації для проведення Року віри PDF Print E-mail

ПЛАН ЗАХОДІВ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ РОКУ ВІРИ УГКЦ НА ЗАГАЛЬНО-ЦЕРКОВНОМУ РІВНІ

(Схвалено рішенням №30 на 2 (33) Сесії Постійного Синоду УГКЦ)

а. При проведенні заходів на відзначення в УГКЦ Року віри використовувати офіційні логотип, ікону «Христос-Вчитель» та гасло: «Один Господь, одна віра, одне Хрещення» (Еф.4,5).
б. Провести загальноукраїнську екуменічну конференцію на тему 1025-ої річниці Володимирового Хрещення.
в. Задля популяризації святих і мучеників УГКЦ видати ряд брошурок з життєписами святих, мучеників та ісповідників віри УГКЦ.
г. Рекомендувати духовенству УГКЦ виголошувати проповіді на таку тематику:
• віра, яку виражаємо та зміцнюємо в молитві (lex orandi lex credendi est);
• віра, яку визнаємо (Символ віри, Катехизм);
• віра, якою живемо (соціальне, харитативне служіння);
• віра, яку передаємо (євангелізація, місія).
д. Читати та вивчати Апостольське послання Святійшого Отця Венедикта XVI «Двері віри» (Porta fidei) та Послання Глави УГКЦ з нагоди Року віри.
е. Виготовити та поширювати електронні версії літургійних та інших молитовних текстів, поміщаючи їх в мережі Інтернет для загального доступу вірних.
ж. Впродовж року здійснювати прощі, роблячи особливий наголос на відновленні і поглибленні віри, до таких паломницьких місць:
• до Святої Землі і Єрусалиму - місць, пов'язаних з земним життям Господа нашого Ісуса Христа, Пресвятої Богородиці, апостолів та перших Христових учнів, відновляючи зв'язок з Єрусалимською Церквою - Матір'ю усіх Церков та підкреслюючи роль Києва як «другого Єрусалиму» та Дніпра як «українського Йордану»;
• до святинь Києва і Київської митрополії як джерел віри УГКЦ. Зокрема, взяти участь в Всецерковній прощі до Патріяршого собору Воскресіння Христового у Києві 17-18 серпня 2013 року;
• до Риму як до осідку єпископа, який має Христове доручення «утверджувати у вірі братів» (пор. Лк.22,32), до міста мученицької смерті святих верховних апостолів Петра і Павла і до мощів святого священномученика Йосафата в базиліці св. Петра.
з. Розповсюджувати популярні коментарі різних аспектів християнської віри київської традиції.
и. Започаткувати програму катехуменату в душпастирській практиці УГКЦ задля впровадження у віру нових членів Церкви та поглиблення віри в охрещених, зокрема дорослих вірних.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЗАХОДІВ НА РІК ВІРИ НА РЕГІОНАЛЬНОМУ, ЄПАРХІЯЛЬНОМУ ТА ПАРАФІЯЛЬНОМУ РІВНЯХ

(Розроблені Оргкомітетом з проведення в УГКЦ Року віри на виконання рішення №30 на 2 (33) Сесії Постійного Синоду УГКЦ)

I. Регіональний рівень (Україна - Поселення - Митрополії)
а. Організовувати зустрічі в академічних та культурних спільнотах для обговорення співвідношення між вірою та наукою у світлі Енцикліки Івана Павла ІІ «Розум і віра».
б. У теле - та радіопрограмах фахово представляти різні аспекти церковного віровчення, зокрема такі тематики:
• віра, яку виражаємо та зміцнюємо в молитві (lex orandi lex credendi est);
• віри, яку ісповідуємо (коментарі до Символу віри, до Літургії, до Святих таїн);
• віру, якою живемо (місце і роль віри в особистому, родинному та професійному житті багатьох людей: священиків, політиків, спортсменів, молоді, дітей тощо);
• віра, якою ділимося (євангелізація та місійні виклики УГКЦ, а також приклади «природнього» передавання віри в середовищі родини, друзів, молоді тощо).
в. Провести з'їзд молодіжних спільнот під гаслом «Господи, укріпи нашу віру».
г. Представляти переклади нового Катехизму іншими мовами у відповідних мовно- культурних регіонах, де присутня УГКЦ.
д. Поширювати популярну літературу про віру.
е. Популяризувати святих та блаженних нашої Церкви як правдивих свідків віри.
ж. Провести конкурси на знання Катехизму (правд віри та Божих заповідей) серед переможців єпархіальних конкурсів для дітей та молоді.
II. Єпархіальний рівень
а. У кожній єпархії єпархіальному єпископу затвердити програму проведення Року віри, передбачивши залучення різних груп вірних - дітей, молоді, братств, молитовних рухів, які діють в єпархії, родин, монашества, семінаристів та духовенства.
б. Провести по єпархіях заходи на відзначення 1025-ої річниці Володимирового Хрещення.
в. Проводити семінари та вишколи для священиків, катехитів, вчителів християнської етики та інші заходи з наголосом на темі «передавання віри в наших часах» зі згадуванням, як колись передавалася віра - через навчання Церкви і, в першу чергу, через свідчення в родинному колі та свідчення у часи переслідувань («кров мучеників - насіння християн»).
г. Організовувати для катехитів єпархії курси оновлення та поглиблення знань та навичок для ознайомлення їх з новим Катехизмом УГКЦ та новими методами катехизації.
д. Провести єпархіальні зустрічі лідерів мирянських організацій з єпископом.
е. Організовувати зустрічі в академічних та культурних спільнотах для обговорення співвідношення між вірою та наукою.
ж. Провести конференції про мучеників УГКЦ за віру.
з. Поширювати по всій єпархіях культ новомучеників за віру. Започаткувати/продовжити збір свідчень про ісповідників віри - єпископів, священиків, мирян, які діяли на території єпархії.
и. Провести конкурс на знання Катехизму (правд віри та Божих заповідей) серед переможців парафіяльних та деканальних конкурсів для дітей та молоді.
к. Провести паломництва (єпархіальні, парафіяльні) до місць, пов'язаних з життям мучеників УГКЦ в кожній єпархії. Встановити в цих місцях ювілейні знаки (хрести) «на згадку про паломництво у Рік віри».
л. Присвячувати Року віри реколекції (для священиків, монашества і мирян - у пасхальному чи різдвяному часі), сарепти (літні табори) з особливим наголосом на 1025 річниці Володимиривого Хрещення.
м. Організувати конкурси малюнків й інших мистецьких творів серед дітей та молоді на тематику віри та організувати виставки найкращих творів.
н. Проводити заходи по зміцненню та відновленню віри всередині родини як першого місця, де передається і розвивається віра дитини. З цією метою популяризувати практику покуття в християнських домівках, заохочувати до спільної молитви та спільного читання Святого Письма в родинному колі, організовувати святкові дні на честь матері, батька, бабусь і дідусів, а також брати участь в Святі родини.
о. Провести у церковних навчальних закладах (катех. інститутах, семінаріях) презентації сучасних свідків віри, запрошуючи на зустрічі місіонерів, монахів, капеланів, які представлятимуть, якими способами можна бути християнами сьогодні у різних сферах життя.
п. Заходи 2013 року як Року дияконії, який відзначається в Україні в рамках трирічної підготовки до 1025-літнього Ювілею Володимирового Хрещення, провести з підкресленням живої та практичної віри.
ІІІ. Парафіяльний рівень
а. Читання та пояснення Апостольського листа «Двері віри» (РоМаАёвг) та пастирських послань Глави УГКЦ з нагоди Року віри.
б. Проводити на парафіях катехитичні науки для вивчення з вірними правд віри на основі Катехизму УГКЦ «Христос - наша Пасха».
в. Проводити парафіяльні місії та реколекції, нічні чування (перед іконою Року віри «Христос-Вчитель»), прощі до відпустових місць.
г. Проводити впродовж Великого посту богослужіння та реколекції з проповідями з наголосом на потребі просити прощення за гріхи невірства в минулому та гріхи проти віри в сучасності.
д. Провести презентації сучасних свідків віри, запрошуючи на зустрічі місіонерів, монахів, капеланів, які представлять якими способами можна бути християнами сьогодні у різних сферах життя.
е. Провести серед дітей та молоді конкурси на знання Катехизму (правд віри та Божих заповідей); переможців скеровувати на загальноєпархіальний конкурс.
ж. Заохочувати вірних до прилюдного визнання віри, наприклад, через знак святого хреста, коли проходимо повз храм чи інше сакральне місце, через носіння натільних хрестиків, а в першу чергу через відображення правд святої віри у практиці особистого, родинного та професійного життя.
з. Заохочувати вірних до харитативного служіння та діл милосердя, які є свідченням живої віри («Віра без діл - мертва»). При парафіях розвивати різного роду благодійні акції та ініціативи, наприклад: опіка над хворими та самотніми парафіянами, турбота про сиріт і вдів, підтримка капеланського служіння у в'язницях чи військових частинах, якщо такі знаходяться на території парафії, збір одягу, взуття та пожертв для потребуючих людей в парафії та поза нею, тощо.
и. Заохочувати членів громади до проведення «літературних вечорів», на яких представляти та обговорювати цікаву літературу про віру.
к. Впродовж року виголосити серію проповідей та повчань на теми:
• віра, яку виражаємо та зміцнюємо в молитві (lex orandi lex credendi est);
• віра, яку визнаємо (Символ віри, Катехизм);
• віра, якою живемо (соціальне, харитативне служіння);
• віра, яку передаємо (євангелізація, місія).
л. Оскільки віра зароджується і розвивається у сім'ї, як «домашній церкві», і поглиблюється у молитві (в тому числі родинній і особистій), то:
• Поширювати та заохочувати практику родинної молитви, принаймні вечірньої, а також практику спільного читання Божого слова та молитов перед і після їжі;
• З метою заохочення до спільної домашньої молитви організувати паломництво копії ікони віри (Христос-Вчитель) домівками членів парафії;
• Відновлювати у вірних обов'язок плекати християнський інтер'єр своїх домівок, наголошуючи на наявності ікон, на давній традиції покуття, як особливого кутка для молитви.