... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2022-2028 
навчальні роки

Фотогалерея

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< червня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
червня 2020

Вівторок, 30 червня 2020

Андрій Полиняк, "Пневматологічна рефлексія IV ст. за книгою В. В. Болотова «Історія Церкви в період Вселенських соборів"" (науковий керівник - о. ліц. Іван Гаваньо, рецензент – о.ліц. Юрій Хамуляк) PDF Друкувати Написати листа

ВСТУП
Питання віри в Святого Духа в історії Церкви неодноразово викликало різні думки та розв’язувало численні суперечки. Найбільші уми намагалися або заперечити Його божество, або встати на його захист. Єресі, які появлялися від початку існування Церкви Христової, намагалися підважити вчення про Особу Сина Божого або Святого Духа, таким чином підважуючи основи християнства і догмату про Триєдиного Бога.

Детальніше...


Неділя, 28 червня 2020

Обов’язки християнина перед державою PDF Друкувати Написати листа

Володимир Литвин

altХристиянин як віруюча людина живе у світі згідно з Христовою благовістю. Разом із тим християнство розвивається в межах тієї чи іншої держави, законодавство якої намагається створити необхідні сприятливі умови для життя громадян.

Детальніше...


Вівторок, 23 червня 2020

Як не померти без покаяння? PDF Друкувати Написати листа

Ігор Бриндак, викладач ДДС

altУ попередньому номері часопису «З любов’ю у світ» у статті «Непорушна таємниця» мова йшла про те, що Сповідь є необхідною для прощення гріхів і остаточно для спасіння. Але як бути з людьми, яких застала несподівана смерть, або які через хворобу чи вік втратили пам’ять і не можуть сповідатися?

Детальніше...


Понеділок, 22 червня 2020

Бен Гур PDF Друкувати Написати листа

Ігор Бриндак, викладач ДДС

altПремія «Оскар» вважається найбільш престижною нагородою у галузі кінематографії. Всього три фільми отримали по 11 «Оскарів» - найбільше за всю історію існування цієї нагороди, і це: «Володар перстенів. Повернення короля» (2003 р), режисера Пітера Джексона; «Титанік» (1997 р.) Джеймса Камерона та «Бен Гур» (1959 р.) Вільяма Вайлера. Власне про останню стрічку і піде мова в даній публікації.

Детальніше...

Статевість – благословення чи тягар? PDF Друкувати Написати листа

Володимир Тухлян

altОдного разу на автобусній зупинці пара закоханих людей очікувала прибуття свого автобуса. Окрім них тут же стояло ще декілька пасажирів, які явно нервували, але намагалися приховати ознаки свого роздратування. Здавалося б, що цей простий день, який нічим не відрізнявся від інших, коли кожен зайнятий своїми справами і думками, не принесе для когось чогось особливого.

Детальніше...


Субота, 20 червня 2020

В Дрогобицькій семінарії урочисто завершився навчальний рік [ФОТО] PDF Друкувати Написати листа

vypusk 2020 6У суботу, 20 червня 2020 р.Б., в Дрогобицькій духовній семінарії завершився 2019-2020 навчальний рік, другий семестр якого пройшов по-особливому з огляду на обмежуючі заходи, запроваджені органами державної влади. З нагоди завершення академічного процесу у семінарійному храмі було відслужено Архиєрейську Божественну Літургію, яку очолив преосвященний владика Ярослав, Єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у спіслужінні ректорату та викладачів семінарії. Особливо урочистий цей день став для випускників семінарії, яких молитовно підтримували їхні родичі, друзі та знайомі.

Детальніше...


П'ятниця, 19 червня 2020

ЕФФАТА ДДС: Відповіді на запитання ІІ (№16) [ВІДЕО] PDF Друкувати Написати листа

У 16-ому відеорепортажі п. Ігор Бриндак, Голова товариства Дрогобицької духовної семінарії "Еффата", знову відповідає на запитання глядачів. Мова йде про російського професора Осіпова; про можливі зловживання в духовних семінаріях; про те, чи можна називати священиків "отцями", а також вияснення деяких важких для розуміння слів зі Святого Письма. Попередні відповіді на запитання див. тут.

Детальніше...


Четвер, 18 червня 2020

Хрест і вінець. Подвиг священичого служіння о. Граба (1905-1966) PDF Друкувати Написати листа

прот. д-р Володимир Івасівка, викладач ДДС
Grab Stepan mal

Цілком непримітна могила. Одна зі сотень на старому міському кладовищі Стебника. Темна потускніла таблиця на пам՚ятнику з написами, де ледь можна прочитати: «о. Степан Граб, доктор богослов՚я та філософії». І лише старше покоління стебничан пам’ятають, хто покоїться на цьому місці… Людина непересічна... Передовсім священнослужитель, патріот українського народу, інтелігент, викладач семінарії, в՚язень польських і радянських тюрем тощо. Будучи свідомим, що людська пам՚ять є надзвичайно короткотривалою, автор статті ставить за ціль пригадати читачам про земне життя о. Степана Граба, щоб його християнською поставою та патріотичною свідомістю могли надихатися інші. А також, щоб на його прикладі частково показати, через що у ХХ ст. переходив український народ, а разом із ним і духовенство тоді переслідуваної Української Греко-Католицької Церкви.

Детальніше...


Середа, 10 червня 2020

Пасха, Україна, 2020 PDF Друкувати Написати листа

о. д-р Мирон Бендик, ректор ДДС

Maska-krashankaСмерть і воскресіння Ісуса Христа є найвагомішою в історії людства і для долі людства Подією і водночас Благою Вістю. Воскреслий Син Божий являється людям і сповіщає про перемогу людини над смертю. Свідками цієї перемоги стали самовидці-апостоли й багато інших людей. За свідченням апостола Павла, таких людей було понад п’ятсот (див. І Кр 15, 6). Позаяк Блага Вість про Воскресіння не вписується в логіку звичних буднів людини, то останній потрібно здобутися на небуденний, нестандартний підхід до цієї події, що його апостол Павло називає вірою (див. Євр 11, 1). Ігнорування чи заперечення Воскресіння є втечею від реальності в уявний світ, підміною реальності версіями уяви. Для людини, узалежненої від своїх фантазій, реальність завжди є небажаною, а часто й неприйнятною. Крім історичного факту, Христове Воскресіння є ще й початком вселенського процесу подолання людством смерті, який завершиться воскресінням кожної людини.

Детальніше...