... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Photo Gallery

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< February 2013 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Visits

 Погода в Україні
 
February 2013

Thursday, 28 February 2013

Переставився до Господа Преосвященний владика Юліан (Вороновський) +Розпорядок похоронних богослужінь PDF Print Write e-mail

28 лютого о 18.35 на 77 році життя, 45 році священства, 27 році єпископства відійшов до вічності Владика Юліан (Вороновський), вислужений єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Пригадуємо, що 17 лютого Владику Юліана, було прооперовано і він знаходився у реанімаційному відділені Львівської обласної лікарні. Відразу після вечірні семінаристи помолились панахиду за душу свого покійного архиєрея та засновника Дрогобицької духовної семінарії.

Розпорядок похоронних відправ

Детальніше...

Чому ми маємо шанувати світ?.. (науково-богословські підстави) PDF Print Write e-mail

 о. Мирон БЕНДИК
Проблематика збереження і природи, і людського роду на землі стала надзвичайно актуальною. Сплеск інтересу до екології з’явився у відповідь на глобальний демографічний вибух, а також на бурхливий науково-технічний прогрес. Часто дослідження екологічної проблематики зводяться до аналізу незворотніх знищень, спричинених цивілізаційною активністю людини, або ж до моралізаторства на тему відповідальності людини за стан довкілля.

Детальніше...


Wednesday, 27 February 2013

А Ви чули про День Творця? PDF Print Write e-mail

Микола МИСІВ
«Так закінчено небо й землю з усіма її оздобами. Бог закінчив сьомого дня своє діло, що його творив був і спочив сьомого дня від усього свого діла, що творив був. І благословив Бог сьомий день і освятив його; того бо дня спочив Бог від усього свого діла, що, творячи, зробив був» (Бут. 2:1-3).
Природа настільки унікальна, що кожен із нас часом мимоволі задумується про Особу, Котра створила її. Вона дивовижна, чарівна, захоплююча і цікава. Щомиті дивує нас чимось новим, бо, як і її Творець, є невичерпною. Творець, Котрий створив навколишній світ, Господь Бог, не просто запустив механізм і залишив його, а завжди у ньому діє і постійно його доповнює. Про присутність Божу у світі ми можемо дізнатись зі сторінок Святого Письма: «То я даватиму дощ вашій землі у свій час, дощ ранній і дощ пізній, і ти збереш хліба свої, своє вино й свою олію» (Втор. 11:14). Господь створив землю і небо, ліси і степи, а також гори і рівнини. Створив ангелів у небі, а землю Він обдарував різними тваринами і рослинами. Все, що Бог створив, має свій зміст і сенс існування. Кожна, навіть найменша рослина, виконує якусь важливу функцію у цьому великому і неосяжному світі. Детальніше...Tuesday, 26 February 2013

Святі, котрі розмовляли з природою… PDF Print Write e-mail

Ігор БРИНДАК, викладач

Не завжди ми знаємо про те, що на світі були (мабуть, і зараз десь є) подвижники віри, які мали дар вільного спілкування з живими створіннями, подібно як Адам і Єва до гріхопадіння, коли дикі звірі їх слухались. Власне, про таких святих і піде мова в нашій публікації.
Розповідь, запропонована читачам, доносить інформацію про цілком реальні факти з досвіду спілкування людини зі своїми «меншими братами».

Детальніше...


Monday, 25 February 2013

Екологічна криза і моральна… Яка з них настає першою? PDF Print Write e-mail

Петро ВОЙТОВИЧ

 

Господь створив людину, щоб вона панувала у світі, щоб була вінцем творіння і представляла творіння перед Богом. Людина може відповідально панувати у світі лише тоді, коли слухає Бога та дотримується встановленого Ним порядку та визначеної Ним мети. Коли людина завдяки праці своїх рук та своїми здібностями відкриває таємниці природи та правильно порядкує у світі, то пізнає велич і присутність Бога-Творця.
Катехизм УГКЦ «Христос – наша Пасха», п.
Часто, ідучи вулицею, ми навіть не зауважуємо бруду та сміття, які стали для нас звичною річчю. Ми не звертаємо увагу, що сміття є повсюди: на вулицях, в парках, що забрудненими є річки, ліси та повітря. Та чи задавали ми собі запитання, хто це робить і навіщо? Якщо добре порозмірковувати над цим, то ми з легкістю знайдемо відповідь, та, на жаль, ця відповідь не буде втішною, бо це все робимо ми – християни.

Детальніше...


Sunday, 24 February 2013

Шануймо повітря, воду, ґрунт... PDF Print Write e-mail

Тарас ЖЕПЛІНСЬКИЙ

Люди, які мали можливість побувати в інших країнах, особливо європейських, повертаючись додому, найбільше наголошують на одному з найсильніших вражень: «Там дуже чисто!». Не дивно, що чистота європейських міст справляє величезне враження на українця, адже у своєму рідному селі чи місті він про таке може тільки мріяти. Але чому так? Невже там, за межами нашої Батьківщини, живуть люди, котрі створені іншим богом, чи з іншими моральними законами? Мабуть, ні. Як ми, так і вони, маємо єдиного Творця, користуємося тими ж моральними законами, однаково не відмовилися б жити у чистоті, але чому ж там чистіше? Або ж поставимо запитання по-іншому: чому у нас так брудно? Відповідь очевидна: причиною забруднення навколишнього середовища є відсутність елементарної культури поведінки та безвідповідальність у своїх діях. Часто спостерігаємо це в найнеочікуваніший спосіб – з болем доводиться споглядати, як молода мама, тримаючи за руку маленьку дитину, дозволяє собі викинути на асфальт використану серветку; «солідний» чоловік, прочитавши рекламку, кине її собі просто під ноги… Детальніше...Saturday, 23 February 2013

«Я піду в далекі гори» або ж відродимо Україну з гірського краю! PDF Print Write e-mail

Микола ВИТІВСЬКИЙ
Можливо, ми рідко задумуємось над тим, наскільки прямопропорційним є зв’язок екології з культурою, інтелектом, духовністю, свідомістю чи, врешті-решт, тією ж благополучністю життя в державі. Однак зв’язок цих понять є не те, що великим, а нерозривним. Аналізуючи екологічний стан нашої держави, читаємо доволі-таки сумні цифри статистики, яка стверджує, що в період 2002-2009 рр. правоохоронними органами було зареєстровано 6542 випадки незаконної вирубки лісу ; відходів на сьогодні накопичилось понад 35 млрд. тонн, а площа сміттєзвалищ складає вже понад 165 тисяч гектарів Детальніше...Friday, 22 February 2013

Строфи про катастрофи: PDF Print Write e-mail

диякон Дмитро СЕНЕЙКО
Виникає враження, що сучасних телевізійних випусків новин часом краще зовсім не вмикати. Їх сюжет – це емоційно-навантажене відтворення певної трагедії однієї людини або ж її сім’ї-родини чи групи людей внаслідок якогось життєвого чи природно-стихійного смертоносного лиха. Переважно дистанційно відірваних від епіцентру подій журналістів і нас, глядачів їхніх репортажів, така інформація «зачіпає» хвилево, лише в декого викликаючи грудочку емоційної реакції на кшталт «Господи!» чи «…загинули, як мурахи…». Детальніше...Tuesday, 19 February 2013

Ісповідь віри папи Павла VI PDF Print Write e-mail
Віруємо в єдиного Бога: Отця, Сина і Святого Духа, Творця всього видимого, як цей світ, де протікає наше минуще життя, і всього невидимого, як чисті духи, яких також називають ангелами (пор. Dz.-Sch. 3002), Творця безсмертної і духовної душі в кожній людині.
Віруємо, що цей єдиний Бог абсолютно один у своїй нескінченно святій сутності, як і у всіх Своїх досконалостях: всемогутності, нескінченному знанні, промислі, волі і любові. Він є Сущий, як Детальніше...


Tuesday, 12 February 2013

Величаємо вас, святителі Христові [ФОТО] PDF Print Write e-mail

12 лютого (30 січня) Свята Церква вшановує празник Трьох Святителів. "Празнує днесь Церква визначне торжество трьох Учителів, вони бо укріпили Церкву своїми божественними догматами", - літургійно молилися семінаристи з нагоди свята трьох святителів. Святкування їх пам’яті у Дрогобицькій Духовній Семінарії розпочалось з Великої Вечірні з Литією, яку напередодні свята відслужив віце-ректора Семінарії о. Григорій Комар, у співслужінні віце-ректора з навчання о. Романа Андрійовського.

Детальніше...

Page 1 of 3
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>