... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Photo Gallery

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< June 2014 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Visits

 Погода в Україні
 
June 2014

Friday, 27 June 2014

Микола Витівський, «Літургійні аспекти пастирського служіння на парохії в УГКЦ» (науковий керівник - о. ліц Іван Гаваньо, рецензент – о.ліц. Андрій Осередчук) PDF Print Write e-mail

ВСТУП
Із перших віків існування Церкви християни збиралися для «ламання хіба» — Євхаристії. Саме відтоді почалося формування поняття «обряд», адже ламання хліба не було поодиноким дійством, після якого християни поверталися додому. Перші християнські богослужіння містили також читання Святого Письма, і «братолюбні вечері» — т.зв. агапе, в контексті яких сформувався сучасний чин Божественної Літургії. Вже тоді були священичі чини — єпископи, диякони, згодом священики. В катакомбах Риму досі знаходять давні престоли, на яких звершували християнські богослужіння.

Детальніше...


Wednesday, 25 June 2014

Проректора Дрогобицької семінарії призначено Єпископом-помічником Cамбірсько-Дрогобицької Єпархії PDF Print Write e-mail

o-hryhoriy-komar-У середу, 25 червня 2014 р. Б, о 13 год. за київським часом у Ватикані повідомлено про те, що Святіший Отець Франциск, папа Римський дав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ всечесного отця Григорія Комара Єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Вселенський Архиєрей призначив нового владику-номінанта титулярним єпископом Акці.

Детальніше...


Monday, 23 June 2014

У Дрогобичі розпочався практичний курс місійного служіння для семінаристів [оновлено, ФОТО] PDF Print Write e-mail

У понеділок, 23 червня 2014 р.Б., в Дрогобицькій духовній семінарії розпочався практичний курс місійного служіння. 80 студентів передостаннього року навчання духовних семінарій УГКЦ в Україні зібрались, щоб впродовж тижня пізнати душпастирський і місіонерський досвід єпископів, священиків, представників монаших спільнот, експертів з питань міграції та релігієзнавців. Курс розпочався Молебнем до Христа Чоловіколюбця, який очолив о. д-р Мирон Бендик, ректор ДДС, виголосивши привітальне слово. Після обіду відбулося кілька лекцій, а ввечері в семінарійному храмі преосвященний владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відслужив у семінарійному храмі Акафіст до блаженних священомучеників Северина, Якима та Віталія та побажав семінаристам плідно використати надану їм Церквою можливість.

Детальніше...


Sunday, 22 June 2014

Василь Барна, «Теотокологія канону Успення Пресвятої Богородиці у гимнографічній спадщині преподобного Йоана Дамаскина» (науковий керівник - о. д-р Роман Андрійовський, рецензент – ліц. Юрій Мисів) PDF Print Write e-mail

ВСТУП
Візантійський обряд від самого свого зародження містить багато особливостей у площині літургійного богослів’я та благочестя. Описи давніх богослужінь у церкві св. Софії у Константинополі досі захоплюють читачів, стимулюючи до відновлення давньої краси цих богослужінь у сучасних храмах. Весь день, тиждень та рік у житті Церков візантійської традиції є розподілений на кола богослужінь. Східна Літургія дуже захоплює християн, однак не менш красивими та насиченими богословським змістом є богослужіння Вечірні, Утрені тощо. Загалом саме літургійна площина у візантійському обряді стала основним простором для формування і переживання богословських ідей Сходу. Відтак, догмати, підтверджені Вселенськими Соборами, були у поетичній формі вкладені піснеспівцями у літургійні тексти та покладені на ноти. Як наслідок, простором для богословствування стали стихири, тропарі, кондаки, гимни, пісні, а згодом і канони. Творцями канонів були зокрема св. Андрей Критський, св. Косма Маюмський, св. Йоан Дамаскин та інші піснеспівці. Їхні канони сповнені краси та величі, з використанням принципів поезії, часто з акростихом тощо.

Детальніше...


Tuesday, 17 June 2014

Володимир Улян, «Господня Молитва у тлумаченні преподобного Максима Ісповідника» (науковий керівник - о. ліц. Григорій Комар, рецензент – о. д-р Роман Федько) PDF Print Write e-mail

ВСТУП
Час невпинно рухається уперед. Разом із тим людське суспільство також бурхливо прогресує і розвивається. Однак, попри стрімкий розвиток та помітну секуляризацію багато людей скеровує свій погляд до чогось вищого та таїнственного. Інколи навіть невіруючі люди переживають моменти, коли у глибині свого єства вони мимоволі прагнуть поєднатися з Божою присутністю через молитву.

Детальніше...


Sunday, 15 June 2014

Актуальність слова великого Кобзаря PDF Print Write e-mail

Преосвященний владика Ярослав (Приріз), Єпископ Самбірсько - Дрогобицький
altУ березні 2014 р. Б. світ вшановує 200-річницю від дня народження українського поета, письменника, художника, фольклориста, етнографа, а насамперед – великого сина українського народу Тараса Шевченка. Щоб усвідомити, ким є для українців Тарас Шевченко, достатньо лише пригадати, що вже в кінці XIX – в першій половині XX століть практично в кожній українській хаті поряд з іконами часто поміщали портрет великого Кобзаря, а його знаменитий «Кобзар» вчили напам'ять, за ним училися читати... І по сьогодні серед українців, напевне, не знайдеться нікого, хто б не читав хоча б одного Шевченкового твору. Це свідчить про те, що він зробив велетенський вплив на уми і серця українців.

Детальніше...


Friday, 13 June 2014

Випускники ДДС отримали дипломи та нижчі свячення PDF Print Write e-mail

12 червня 2014 р. Б. відбулися святкування з нагоди закінчення навчання у Дрогобицькій Духовній Cемінарії. З нагоди урочистостей Архиєрейську Божественну Літургію відслужив преосвященний владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні ректорату та викладачів. В урочистому богослужінні взяли участь випускники семінарії разом зі своїми родичами та знайомими. В рамках святкувань реосвященний владика вручив дипломи 12 випускникам. 

Детальніше...


Saturday, 07 June 2014

Вийшов друком літній номер семінарійного "Слова" PDF Print Write e-mail

altГоловну тему літнього номеру "Слова" редколегія присвятила відпочинку: "Коли літо приходить - гаряча пора..." Вже на титульних сторінках читач матиме змогу ознайомитись із прощами, які відбуватимуться напротязі літа, а молодь, крім того, ще й із цікавими ідеями для активного відпочинку. На 40 кольорових сторінках часопису автори "Слова" запропонують богословський погляд на недільний відпочинок, розкажуть про Пласт, покажуть небезпеку неправильного відпочинку, представлять результати опитування читачів, які брали участь у християнських молодіжних таборах та багато-багато іншого.

Детальніше...