Translate into...
Newsletter
- 07/09 Молитовне святкування Різдва Пресвятої Богородиці
- 07/09 Розпочалось навчання у Малій семінарії та на Підготовчих курсах
- 06/09 Студенти 6-го курсу ознайомилися з особливостями душпастирського служіння серед безхатченків
- 06/09 Шестикурсники ДДС відвідали ЗРЦ «Назарет»
- 05/09 Побачила світ чергова цікава книга о. д-ра Мирона Бендика про богословʼя
Most Read
- Іван Підлубний, «Гріх і покаяння у творі преподобного Івана Ліствичника "Ліствиця"» (науковий керівник – о. д-р. Роман Федько, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Чи можна довіряти теоріям еволюції?
- Наука, яка веде до Бога
- Богдан Огоновський, «Роль Князя Костянтина-Василя Острозького в унії Київської Митрополії з Римським Апостольським Престолом» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Роман Андрійовський)
- Василь Когут, «Католицько-ісламський діалог на основі документу ІІ Ватиканського собору "Nostra Aetate "» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – о. ліц. Володимир Тухлян)
- Богдан Піддубний, «Роль батька у сім’ї на основі книги Юзефа Августина "Бути батьком"» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- О. Михайло Зубрицький – літописець бойківського краю
Служєбникъ |
Сторінки: 806
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1666
Link:
Завантажити
|
|
Візитів: 1445 | |
Опис
Книга видана Львівським ставропігійним братством при храмі Успення Пресвятої Богородиці у 1666 р. Наприкінці книги вказано, що це вже друге видання, яке побачило світ "при правлінні його милості короля Івана Казимира" і "за благословенням святіших четверопрестольних патріархів, преосвященних митрополитів і боголюбивих єпископів". Серед іншого книга також містить "Послідованіє священнодіаконства си єстъ како служит дїакон съ ієреем на Великой Вечерни, Утрни же и Литургіи", або т.зв. "Діатаксіс" або "Устав" Філотея Коккіноса (бл.1300–1379), ігумена Великої Лаври на Афоні та константинопольського Патріарха в 1353–1354 і 1364–1376 рр. Завдяки його авторитету були чітко прописані дії священнослужителів і мирян, а також вказівки про промовляння певних молитов у відповідних місцях відправи (зокрема, і молитви перед богослужінням, на одягання в ризи і т.д.). В той час як багато дофілотеївських діатаксисів не містили дияконських рубрик, то в Філотеївському вони дуже детально прописані. Важливою особливістю є й скрупульозний опис Проскомидії. |
|
Дата: Thursday, 23 May 2024 13:43
|