July 2025
|
ВСТУП Пошук знань, які починають ставати важливими в нашому суспільстві, ставить перед сучасним поколінням нові завдання. Папа Іван Павло ІІ (1978–2005) в одному із своїх послань висловив таку думку: «Церква сьогодні не потребує нових реформаторів; Церква сьогодні потребує нових святих» . Це є дуже актуальним у наш час, бо суспільство, держава, Церква потребують осіб, які мають моральний авторитет. Такими є богопосвячені особи, які є прикладом для нас. Вони заохочують до життя у християнській вірі. У ХХ ст. такими постатями в греко-католицькому середовищі були митрополит Андрей Шептицький, патріарх Йосиф Сліпий, а також усі, хто, пройшовши нелегкий життєвий шлях, осягнули святості. Це святі, блаженні, праведні, які посвятили життя Богові та людям. Отець Омелян Ковч є прикладом таких людей, що заохочують до святості.
Детальніше...
|
|
|
У Дрогобицькій Духовній семінарії завершились вступні випробування для бажаючих стати на шлях підготовки до священства. Впродовж 7-8 липня здібності абітурієнтів, а також глибину і зрілість їх покликання, оцінювала Приймальна комісія, до якої з благословення преосвященного владики Ярослава, єпископа Самбірсько-Дрогобицького, ввійшли представники ректорату семінарії та єпархіальної курії, а також спостерігачі від єпархіального духовенства.
Детальніше...
|
|
|
ВСТУП У Євангелії від Матея читаємо заклик Ісуса Христа перед своїм вознесінням: «Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: христячи їх в ім’я Отця і Сина і Святого Духа; навчаючи їх берегти все, що я вам заповідав» (Мт 28, 19–20). Цей місійний заклик Засновника Церкви став немовби програмою її розвитку, а місійна діяльність Церкви є її фундаментальною властивістю. Відтоді і по сьогодні перед Церквою стоїть завдання нести Боже ім’я у світ, звіщати його та проповідувати Євангеліє всьому творінню. Завдячуючи ревності апостолів, Євангельська проповідь залунала з уст ап. Андрія на українських землях. Завдяки цій місії наш народ у 988 році прийняв Хрещення у водах Дніпра. Місіонерська діяльність розширила і водночас започаткувала Христову Церкву на наших землях, яка пройшла і проходить різні випробування, та попри все росте і розростається. Нам, Українській Греко-Католицькій Церкві, спадкоємниці Володимирового Хрещення, варто зосередитися на словах місійного заклику Ісуса Христа, щоб зрозуміти, шляхи його реалізації. Наше завдання — передати та поділитися скарбом віри.
Детальніше...
|
|
|
ВСТУП Кожне чернече Згромадження має свою унікальну історію, засновника, чи засновницю Згромадження, а також власний шлях до святості та християнської досконалості. Однією із важливих постатей заснування Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії є Блаженна Йосафата (Михайлина) Гордашевська. Ще у молоді роки вона глибоко відчула Боже покликання. Як перша Служебниця, дівчина зробила перші кроки у формуванні Згромадження. Блаженна Йосафата займає важливе місце в історії Української Греко – Католицької Церкви. Її життєвий шлях та героїчне служіння Христовій Церкві й Божому люду припали на складний період в історії української нації ¬ на другу половину ХІХ – початок ХХ століття. Відчувши Божий поклик і потреби свого часу, Михайлина Гордашевська стала однією із засновників першого жіночого апостольського Згромадження в УГКЦ, яке ще й сьогодні дає плідні, та щедрі дари як в Україні, так і поза її межами.
Детальніше...
|
|
|