... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< April 2021 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Visits

 Погода в Україні
 
April 2021

Friday, 30 April 2021

«Моє життя змінила зустріч з монахами» PDF Print Write e-mail

Інтерв'ю з о. Юстином Бойком

altМісцями, де плекалося духовне життя з прадавніх часів, були монастирі. Монаше середовище подарувало Церкві тисячі святих подвижників і учителів, величезні книгозбірні, які описують неоціненний досвід близькості Бога… І до сьогодні монастирі є оселею осіб, які прагнуть всеціло пожертвувати себе Господу, відкинувши принади цього світу. Яким є сучасне монашество? З якими викликами воно сьогодні стикається? Хто такі монахи- студити? Про це, а також про відзначення Року блаженного Климентія Шептицького – славного представника українського монашества, ми поговорили з синкелом у справах монашества Львівської архиєпархії УГКЦ, ієромонахом Студійського уставу Юстином Бойком.

Детальніше...


Thursday, 29 April 2021

Семінарійна спільнота привітала владику Ярослава з 15-ою річницею єпископської хіротонії [ВІДЕО] PDF Print Write e-mail

15 hirotoniiУ Страсний Четвер 2021 р.Б., коли християни молитовно споминають подію Тайної Вечері, під час якої Ісус Христос, вмивши ноги своїм учням та встановивши Пресвяту Євхаристію, дав приклад священичого служіння, владика Ярослав (Приріз) відзначає 15-ту річницю єпископської хіротонії. З цієї нагоди спільнота Самбірсько-Дрогобицької семінарії привітала свого архиєрея та вручила пам’ятний подарунок – Ікону Пресвятої родини (на знак того, що архиєрей є духовним батьком великої церковної родини). О. д-р Мирон Бендик, вітаючи владику Ярослава, зокрема, сказав:

Детальніше...

«Ідіть, отже, і зробіть учнями всі народи: хрестячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа» (Мт 28,19) PDF Print Write e-mail

Роман Крайчик

altХристиянське таїнство Священства встановлене Господом нашим Ісусом Христом. Наш Спаситель є Первосвящеником Нового Завіту. Христос не просто встановив нове християнське Таїнство, а увінчав старозавітне священство. Ми знаємо, що священиче служіння Старого Завіту найперше було пов’язане із жертвоприношенням. З Біблії дізнаємось про перші жертвоприношення синів Адама, згодом Ноя, Авраама, Ісаака, Якова, Мойсея. Після виходу ізраїльського народу з Єгипту священство стає притаманним лише для нащадків Аарона, брата Мойсея, хоча і весь ізраїльський народ, заключивши союз з Богом, стає «царством священиків, народом святим» (пор. Вих 19,6).

Детальніше...


Tuesday, 27 April 2021

Клара і Франциск – що залишилося за кадром PDF Print Write e-mail

п. Ігор Бриндак, викладач ДДС

altІм’я Франциск сьогодні, як правило, асоціюється із папою римським Франциском. Але довший час воно пов’язувалося і з великим середньовічним аскетом і проповідником святим Франциском Асижзьким (1181–1226). Про цього подвижника знято кілька фільмів. Останній із них – це стрічка португальського режисера Фабріціо Кости «Клара і Франциск». Про неї і піде мова у цій публікації.

Детальніше...


Monday, 26 April 2021

Мукачівська (митрополія?) PDF Print Write e-mail

о. д-р Мирон Бендик,
ректор Дрогобицької духовної семінарії

Останнім часом знову пожвавішали дискусії навколо врегулювання статусу Мукачівської Греко-Католицької єпархії в Україні. Спроби вирішити це питання чинилися відразу після падіння Радянського Союзу. Проте здебільшого негативна реакція багатьох людей на ці спроби підказувала відкласти будь-які рішення «до кращих часів». Доброю нагодою звернення уваги на Мукачів є цьогорічна 375 річниця Ужгородської унії. Відгуки небайдужих людей про статус єпархії часто полярно протилежні. Одні уважають, що нехай усе залишається, як є. Інші нетерпляче запитують: коли вже нарешті вирішать? Часто полеміки мають політичний підтекст залежно від орієнтацій учасників.

Детальніше...


Sunday, 25 April 2021

Катехит та його місія у житті Церкви PDF Print Write e-mail

Михайло Карпінець

altКатехит… Катехизація… Мабуть, ці слова у багатьох людей асоціюються із малими дітьми, котрі відвідують парафіяльну недільну катехитичну школу для того, щоб приготуватися вперше приступити до таїнства Покаяння і урочистого Причастя. Однак чи справді мета і функції катехита зводяться лише до цього? Чи, можливо, ми применшуємо роль катехита і недооцінюємо його важливості? Дізнатись про це і зламати деякі стереотипи про цю важливу постать пропонуємо у цій статті.

Детальніше...


Saturday, 24 April 2021

"Нині прийшов Спас у місто Єрусалим сповнити Писання" [ФОТО] PDF Print Write e-mail

alt24 квітня 2021 року Божого у переддень празника Входу Господнього в Єрусалим брати-семінаристи єдналися з правлячим Архієреєм Самбірсько-Дрогобицької єпархії вл. Ярославом (Прирізом). Єпископ Ярослав очолив Велику Вечірню з Литією у катедральному соборі Пресвятої Трійці у співлужінні семінарійного та катедрального духовенства.

Детальніше...


Friday, 23 April 2021

Місія здійсненна PDF Print Write e-mail

о. д-р Мирон Бендик, ректор ДДС

altТе, що нас турбує, – це не лише щоденні проблеми матеріального виживання, лікування, харчування… Чи то в розмовах із друзями, чи на самоті ми ставимо й інші питання: для чого ми тут живемо, який особливий внесок ми хотіли б зробити в життя наших близьких, яких цілей хотіли б досягнути… І ці питання не менш важливі від щоденних проблем. Ми шукаємо відповідей, сумніваємося, помиляємося, мучимося від невизначеності. Тоді звертаємося до друзів, яким довіряємо. Можливо, вони знають відповіді?

Детальніше...


Thursday, 22 April 2021

"Моральні принципи" - поради молодій людині [ВІДЕО] PDF Print Write e-mail

21 квітня 2021 р.Б. братство "Введення в Храм Пресвятої Богородиці", яке діє у Дрогобицькій духовній семінарії, презентувало відеоролик "Моральні принципи". Таким чином започатковано серію "Поради молодій людині". У першому випуску мова йде про те, які орієнтири у житті варто обрати, щоб не зійти з вірного шляху, залишитися собою, не піддатися на різні провокації. Як прожити своє життя гідно? Як правильно обрати шлях?

Детальніше...


Thursday, 15 April 2021

Небезпека залежностей та спосіб їх подолання PDF Print Write e-mail

Володимир Литвин

altЧому людина впродовж земного життя стає залежною від певних факторів? У повсякденному житті термін «залежність» асоціюється з людьми, які «підсіли» на наркотики, алкоголь, цигарки… Окрім цього існує ще й залежність комп'ютерна, ігрова, сексуальна та ряд інших. Але що сталось і з людиною, що вона стала рабом цих залежностей?

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>