... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Photo Gallery

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< April 2013 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Visits

 Погода в Україні
 
April 2013

Wednesday, 24 April 2013

В гості до семінарії завітав професор Львівського університету PDF Print Write e-mail

Професор Роман ШустУ вівторок, 23 квітня 2013 р. Б., спільноту Дрогобицької Духовної Семінарії відвідав викладач Львівського національного університету ім. Івана Франка, декан історичного факультету, професор Роман Шуст. Головною темою зустрічі, з якою ознайомлював семінаристів вельмишановний гість, була "Нумізматика, виникнення та розвиток грошових відносин". Поза тим пан Роман висвітлив і ряд інших питань.

Детальніше...

Читачі дочекались нового випуску семінарійного часопису "Слово" (№53) PDF Print Write e-mail

Нещодавно вийшов друком новий 53-й номер релігійно-суспільного часопису "Слово", що виходить з благословення ректорату ДДС. Головною темою цього номеру є тема віри - "Як маємо вірити?" Також в часописі присутні спогади і співчуття єпископів УГКЦ з приводу смерті владики Юліяна (Вороновського), а разом з тим набір кольорових фотографій з життя владики.

Детальніше...


Sunday, 21 April 2013

Екзарх із Волині відвідав Дрогобицьку семінарію PDF Print Write e-mail

У суботу, 20 квітня 2013 р.Б., в Акафістову суботу, в актовому залі ДДС відбулась цікава зустріч. Семінаристи мали змогу поспілкуватись із владикою Йосафатом (Говерою), екзархом Луцьким, який ознайомив вихованців Дрогобицької Духовної Семінарії зі специфікою священичого служіння на Волині.

Детальніше...


Friday, 19 April 2013

«Якщо я зле сказав, доведи, що воно зле; а як добре, завіщо б’єш мене?» (Йо 18, 23). Роздуми навколо деяких заяв з нагоди роковин Волинської трагедії PDF Print Write e-mail

о. Мирон Бендик, ректор

Волинська трагедіяУкраїнці й поляки – два християнські народи-сусіди, історична доля яких тісно переплетена. Погляд на історію й оцінка окремих подій історії різні, бо народи різні. Зрештою, кожен народ має право на власне бачення історії, котре необов’язково має подобатись іншому народові. Тим не менше, при взаємоповазі ці відмінності ніколи не будуть протиставленнями. 
Христова Церква, дітьми якої є і українці, і поляки, проповідує заповідь

Детальніше...


Sunday, 14 April 2013

Замість епітафії. Роздуми на основі життя владики Юліана (Вороновського) PDF Print Write e-mail

Владика Ярослав (Приріз)

«Правилом віри… явила тебе твоєму стадові всіх речей істина…».

 Саме ці слова тропаря спливають на думку, коли згадуємо упокоєного в Бозі архиєрея Юліана (Вороновського). Блаженної пам’яті владика Юліан відійшов по вічну нагороду 28 лютого 2013 р.Б. Він прожив нелегке життя – під трьома різними чужими політичними режимами: польським, німецьким та совєцьким, і лише в останній третині виділених йому Господом років втішався даром, який Господь послав народу, який він так любив, - незалежною Україною. Як Добрий Пастир, владика Юліан щиро вболівав за долю українського народу, часто промовляючи: «Я готовий терпіти, лише б моєму народові було добре».

Детальніше...


Friday, 12 April 2013

"Батьківський заповіт" PDF Print Write e-mail

"Люби, мій сину, Церкву-Маму,
Красу Христових мук і ран,
І в цій любові йди до храму!"-
Нас кличе батько Юліян.

Люби її всім серцем, щиро,
Коли є радість і болить,
Й приймай, як віри вічне миро,
Яка лікує і святить.

Детальніше...

Таємниця Імені Божого PDF Print Write e-mail

Тарас КАБЛАШ
Мабуть, не було і нема на світі людини, котра не мала б свого імені. Ім’я має кожен. У нашій українській мові є безліч імен різного походження. Одні зі слов’янським корінням, інші – скандинавським, грецьким, єврейським тощо. Зазвичай, ми і гадки не маємо про те, з якої культури походить те чи інше ім’я, а тим більше – що воно означає. Для прикладу: ім’я «Ірина» походить з древньої грецької культури і означає «мир», «спокій»; ім’я «Валерій» – римського походження і означає «сильний»; ім’я «Іван», яке дуже поширене в нас, насправді має єврейські корені і означає «дарунок Бога». Детальніше...Thursday, 11 April 2013

Львівська іконописна школа XVIІ ст PDF Print Write e-mail

о. Михайло Олійник
Зміни в церковному мистецтві на переломі епох
Відсутність української державності протягом століть уповільнювала розвиток культури, однак різні її сфери, попри те, досягали високого рівня. Всупереч багатьом перешкодам українська культура, зокрема церковна, розвивалася по висхідній. Церква була тією суспільною силою, яка стимулювала розвиток архітектури й образотворчого мистецтва. Київська Церква не була елементом державної організації, і це вносило у її життя певний струмінь демократизму, на відміну, наприклад, від Московської Церкви. У кінці ХVI – поч. ХVII ст. активізувався братський рух у містах, відбувалися істотні зміни у світогляді і сприйнятті релігії і серед звичайних городян. Ці зрушення не обходили стороною і мистецтва. Детальніше...Wednesday, 10 April 2013

У семінарії пом'янули владику Юліяна [ФОТО і ВІДЕО] PDF Print Write e-mail

О. Мирон Бендик висловлює свої спогади про владику Юліяна.

У понеділок, 8 квітня 2013 р. Б., напередодні 40-го дня після смерті першого єпископа Самбірсько-Дрогобицької єпархії УКГЦ та засновника Дрогобицької Духовної Семінарії владики Юліяна (Вороновського) семінаристи підготували Вечір Пам'яті, щоб вшанувати його світлу пам'ять. Молитва і спогади - ось два аспекти, на яких наголошувалось цього вечора.

Детальніше...


Sunday, 07 April 2013

Роздуми над вірою під час Хресної ходи вулицями Дрогобича [ФОТО] PDF Print Write e-mail

Кожного року в Хрестопоклонну Неділю, яка є центром Великого Посту, вірні і духовенство м. Дрогобича бере участь у роздумах над стражданнями нашого Господа, проходячи із хрестом вулицями рідного міста. Крім розважань про хрест і страждання, вірні мають змогу пороздумувати і над якоюсь іншою актуальною темою. Цьогоріч нею виявилась тема, присвячена нашій вірі, оскільки 2013 рік є роком Віри.

Детальніше...

Page 1 of 2
<< Start < Prev 1 2 Next > End >>