Translate into...
Newsletter
- 25/09 Вечірня з Литією напередодні свята євангелиста Йоана
- 25/09 Представники семінарійної спільноти виступили на студентській конференції
- 21/09 Семінаристи ДДС побували в педуніверситеті
- 20/09 Шестикурсники ДДС відвідали "Назарет" і "Нашу хату"
- 16/09 Розпочалося навчання у Малій семінарії та на Підготовчих курсах
Most Read
- Тату і пірсинг
- Максим Качала, «Боротьба з пристрастями обжерливості та розпусти в аскетичних творах Єваргія Понтійського (345-399 рр.)» (науковий керівник – о. д-р Олег Чупа, рецензент – о.ліц. Володимир Тухлян)
- Андрій Дзюрман, «Гідність людського життя від зачаття у світі книги Стефана Шварца "Моральна проблематика аборту"» (науковий керівник - о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- Михайло Бонк, «Діяльність оо. Салезіян Візантійського обряду в Україні та на поселеннях» (науковий керівник – ліц. Ігор Бриндак, рецензент – о.ліц. Юрій Хамуляк)
- Святе Письмо — місце зустрічі світових культур
Історія біблїйна Старого Завіта для українського народа Часть ІІ |
![]() |
![]() |
![]() |
Категорії:
Проект "Оцифрована спадщина" > Біблістика
Автор:
Галущинський Тит Теодосій
Сторінки: 377
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1921
Link:
![]() |
Візитів: 82398 | |
Опис
Другий том однієї з найвідоміших праць бібліста та історика УГКЦ о. Тита Теодосія Галущинського вийшов друком у Жовкві у 1921 р. у видавництві оо. василіян (перший том див. тут). Том охоплює історію спасіння від входження в обіцяну землю - до царя Соломона. Крім того о. Тит Галущинський аналізує поетичні книги (Псальми, Еклезіаст, Притчі, Пісня пісень). Цікавою особливістю є те, що свій аналіз псалмів автор будує на основі богослужінь добового кола. Цей том вийшов зі значним запізненням (7 років) через військові лихоліття та інші труднощі. Автор пише, що його спонукав взятися за другий том успіх першого. Актуальність праці він пояснює таким чином: "Правдиною розрадою в тих часах народнього горя було вчитуватися і розважати історію Божого обявленя. Тут наглядно бачиться, що один Бог є паном і царем всїх народів та країв. В Його всемогучости лежить їхня доля і недоля. Тут видно як нераз терневою дорогою провадив Господь свій вибраний нарід, щоб виробити у нього енерґію і силу та довести до пізнаня, що одна тільки дорога веде до правдивої свободи і щастя, а то вірність для Божого закона. Нехай сеся книжка причиниться бодай в части до більшого релігійного освідомленя широких мас українського народу" (с.3-4). Книга свідчить про рівень греко-католицької біблістики у І половині ХХ ст. |
|
Дата: Monday, 03 June 2013 20:00
|