... Похорон владики Юліана: погребення в Уневі [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Photo Gallery

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< March 2013 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Visits

 Погода в Україні
 
Похорон владики Юліана: погребення в Уневі [ФОТО] PDF Print E-mail
Tuesday, 05 March 2013 17:58

Панахида над могилою Преосвященного Владики Юліана на Чернечій горі в УневіСьогодні, 5 березня 2013 р. Б., тіло покійного владики Юліана (Вороновського) було передано землі на Чернечій горі в Уневі. Вчора о 18:00 у Свято-Успенській Унівській Лаврі було відслужено Чин монашого похорону за душу усопшого Архиєрея, а сьогодні о 10:00 Глава і Отець Української Греко-Католицької Церкви очолив Заупокійну Архиєрейську Божественну Літургію, на якій йому співслужили наші Преосвященні владики, кількасот пресвітерів та численне монашество, а також взяти участь у молитві за душу владики Юліана прибуло множество вірних УГКЦ.

Свято-Успенська Унівська Лавра востаннє приймала у своїх стінах свого Архимандрита і Духовного Батька Преосвященного владику Юліана. Із цієї обителі розпочалась священича дорога владики і в ній завершилась його  земна мандрівка. Зранку Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) очолив Божественну Літургію. На ній йому співслужили Преосвященні владики Ярослав (Приріз), єпарх Самбірсько-Дрогобицький, Богдан (Дзюрах), секретар священичого синоду єпископів УГКЦ, Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київський, Тарас (Сеньків), апостольський адміністратор Стрийської єпархії та Леон (Малий), єпископ-помічник Львівської архидієцезії Латинського обряду. У Літургії взяли участь близько 200 священиків та вся студитська братія. На Літургії проповідь виголосив духовний син і послідовник владики Юліана Преосвященний Ярослав (Приріз), який промовив: "Владика Юліан - добрий пастир. Мученик помирає за Христа один раз, а добрий пастир завжди, щоденно". На завершення Божественної Літургії своє слово вдячності владиці Юліану висловив і Глава УГКЦ, а також додав, що він щиро вдячний Дрогобицькій Духовній Семінарії та семінаристам за їх любов до владики Юліана. Коли ж завершилась молитва, ігумен Унівської Лаври о. Теодор сказав, що владика Юліан був подвійним батьком: для Самбірсько-Дрогобицької єпархії і для монахів студійського уставу; сьогодні ж він поєднав їх у своїй особі. Також отець-ігумен висловив велику вдячність владиці Ярославу за те, що поділився безцінним даром, який "лежить у домовині перед нами", тим даром, який провадив для нас реколекції напротязі тих останніх 5-ти днів перебування з нами на землі: "Владика вдивлянням у його особу промовляв до кожного із своїх духовних синів і дочок свою останню проповідь". 

Тоді знову молитва... Монахи заспівали "З духами праведних померлих...", і всі присутні ще і ще піднесли свої молитви до Бога за душу спочилого владики. А після Панахиди Блаженніший Святослав (Шевчук) прочитав молитву, після якої під співи "Алилуя" вилив миро на лице Преосвященного владики Юліана і накрив воздухом, як належиться. Закрили домовину і понесли... Спершу присутні владики, а згодом і священики взявши спочилого на свої рамена понесли до місця, де він буде лежати аж до другого славного приходу Христового поруч із своїм рідним братом схиієромонахом Василієм. Біля викопаної могили знову служилась Панахида, а тоді "Вічная пам'ять", тіло опустили до могили і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав запечатав її, промовляючи, зі сльозами на очах, "Запечатується гріб цей до другого приходу Христового. В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь"  

 

Див. фоторепортаж: