... Вийшов друком черговий номер семінарійного "Слова"
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< October 2019 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 26 27
28 29 30 31      

Visits

 Погода в Україні
 
Вийшов друком черговий номер семінарійного "Слова" PDF Print E-mail
Friday, 25 October 2019 11:17

Slovo 79 Цими днями побачив світ 79-ий номер релігійно-суспільного часопису Дрогобицької духовної семінарії «Слово». У цьому випуску дописувачі роздумують над темою патріотизму з християнської точки зору. Редколегія свідома того, що на кільканадцяти сторінках неможливо всесторонньо висвітлити цю тему, але сподівається заохотити читачів до глибшого усвідомлення цієї тематики.

У вступній статті “Притча про виноградарів (про патріотизм)” ректор семінарії о. д-р Мирон Бендик висвітлює патріотизм з богословської точки зору на прикладі притчі про виноградарів. Роман Ковівчак пише про внесок митрополита Андрея (Шептицького) у патріотичне виховання української молоді. Про нацизм, шовінізм, ксенофобію та космополітизм як підміну патріотизму читач дізнається зі статті Тараса Фаля. Відповідь на запитання про те, чи еміґрація є антиподом патріотизму, читач знгайде у статті Ярослава Мисака. Микола Цмоканич пише про патріотизм у християнській сім’ї. Про те, що робити, коли державний закон суперечить християнським принципам, розповідає Володимир Литвин. Про патріотичні символи пояснює Тарас Петруняк.
У рубриці «На гранях часу» читач знайде інтерв’ю з військовим капеланом о. Тарасом Коцюбою, який ділиться особливостями свого служіння та не “диванного”, а практичного патріотизму, відповідаючи на запитання Олега Бережанського. Про неоднозначність феномену еміґрації читач зможе дізнатися зі статті Назара Городиського “Еміґрація — капітуляція, чи нові можливості?”. Святослав Радик представляє особистість блаженного священномученика Миколи Кондрата як приклад християнського патріотизму “аж до смерті” (“Християнський патріотизм на прикладі блаженного о. Миколи Кондрата”). У рубриці “Сторінками світової літератури” Дмитро Білий презентуватиме читачами цікаві ідеї патріотизму у книзі Мері Дженнінґз Геґар “Стріляй як дівчисько”. Ігор Бриндак аналізує кінострічку португальського режисера Фабріціо Кости “Клара і Франциск” (“Клара і Франциск: що залишилося за кадром”).
У рубриці "Подих скинії" Іван Іваненко наводить біблійні приклади патріотизму (“Патріотизм у Святому Письмі”). На прикладі відомих нам літургійних текстів важливість молитви за народ пояснює Роман Крайчик (“Молитва за народ у літургійній традиції”). З духовної точки зору о. Олег Чупа демонструє динаміку розвитку патріотичних почуттів у своїй статті “Патріотизм, або як “дорослішає” любов до “землі батька та матері”.
Традиційно наприкінці осіннього номера «Слова» читачі ближче пізнають цьогорічних першокурсників, які діляться враженнями від перших днів у семінарії, розповідають про історію свого покликання. Рубрика “Літопис” розповідає про найвижливіші події семінарійного життя. Хто уважно прочитав «Слово», зможе виграти книгу “Шлях до святості. Життя і діяльність блаженного Миколая Чарнецького”, розгадавши кросворд.