... Відповідальний за місійне служіння єпископ УГКЦ розповів семінаристам про місійні виклики
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< May 2011 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Visits

 Погода в Україні
 
Відповідальний за місійне служіння єпископ УГКЦ розповів семінаристам про місійні виклики PDF Print E-mail
Monday, 09 May 2011 14:42

Владика Йосиф Мілян та о.Василь Поточняк9 травня 2011 р.Б в Дрогобицькій Духовній Семінарії побував владика Йосиф (Мілян), єпископ-помічник Київський та Голова Пасторально-Місійного Відділу Патріаршої Курії УГКЦ. Його супроводжував о.Василь Поточняк, виконавчий секретар цього Відділу і колишній префект Дрогобицької семінарії. У рамках цього візиту відбулася зустріч з семінаристами, під час якої гості представили семінаристам місійне служіння нашої Церкви та відповідали на запитання.

Зустріч розпочав о. Василь Поточняк, коротко представивши структуру та сфери діяльності Пасторально-Місійного Відділу. Він наголосив, що  Відділ опікується територіями, де нема церковних структур УГКЦ, тобто де ще не постали єпархії чи екзархати. На даний час Відділ зібрав інформацію про 37 країн світу, де проживають українці греко-католики, котрі очікують на духовну опіку. о. Василь коротко зупинився на особливостях ситуації з душпастирством у кожній з цих країн.
Владика Йосиф наголосив на важливості місійного служіння Церкви та коротко розповів про виклики у цій сфері, з котрими зустрічається наша Церкви сьогодні. Він зазначив, що на сьогодні однією з найбільших проблем, що перешкоджає УГКЦ організувати душпастирство у країнах, де ще немає церковних структур, але присутні римо-католицькі дієцезії, є спротив римо-католицьких єрархів щодо допуску одружених греко-католицьких священиків на цих територіях. Владика Йосиф відзначив, що перспективи для праці для молодого Пасторально-Місійного Відділу є надзвичайно широкі, адже до недавнього часу цій ділянці праці не уділялося належної уваги. Водночас, він відзначив вклад ректора Дрогобицької семінарії о. Мирона Бендика, котрий написав перший скрипт з місіології нашої Церкви, котрий використовується у семінаріях УГКЦ.
Дякуючи гостям семінарії о. Мирон Бендик, сказав, що Дрогобицька Духовна семінарія готова послужити місійним потребам УГКЦ. Зокрема він зазначив, що впродовж пасхальних 2011 р.Б. свят 55 семінаристів вирушили з місійними поїздками. Випускники семінарії душпастирюють у Росії, Казахстані та на східних теренах України.
Семінаристів цікавило, яким є стан душпастирської опіки вірних УГКЦ в різних країнах світу, якою є процедуру призначення душпастирів для місійної діяльності та інша актуальна інформація.
Нагадаємо, що нещодавно в Дрогобицькій семінарії побував Блаженніший Святослав. Під час зустрічі з семінаристами та представниками мас-медіа Глава УГКЦ наголосив на актуальності місійного служіння, сказавши: "Користаючи з нагоди, що тут присутні семінаристи, хотів би закликати братів дуже серйозно думати про місійне служіння. Сьогодні наші вірні розсіяні по всьому світі. Нашим завданням є іти за ними там, де вони є. Наші люди потребують душпастирів. Тоді у 2020 році, можливо, ми матимемо єпархії, митрополії і в Африці, і на Далекому Сході, і в тих країнах, де є наші люди, про яких ми і не знаємо, але вони потребують духовної опіки, потребують мати батька і хочуть знати, що той батько з України реально про них дбає і йому на них залежить".