... Вийшла друком книга ректора Дрогобицької семінарії про догматичне богослов'я
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2023-2029 
навчальні роки

Photo Gallery

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< December 2019 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Visits

 Погода в Україні
 
Вийшла друком книга ректора Дрогобицької семінарії про догматичне богослов'я PDF Print E-mail
Friday, 20 December 2019 08:29

Нарис догматичного богослов'яНещодавно у серії «Навчальні матеріали. Богослов’я» видавництва Дрогобицької духовної семінарії вийшла друком книга "Нарис догматичного богослов’я". Автором цього підручника, в основі якого покладено курс лекцій з догматики в Дрогобицькій духовній семінарії, є о. д-р Мирон Бендик, довголітній ректор і викладач семінарії, який у 2019 р.Б. відзначає 65 років життя.

У передмові до читача автор пише: "Натхненням для укладення цього курсу стала воля Церкви, озвучена Отцями ІІ Ватиканського Собору. ... Католицька Церква високо цінує спадщину Східних Церков, "бо в цих Церквах, які славляться шани гідною давниною, сяє передання, яке походить від апостолів через Отців і яке становить частину божественно об’явленої й неподільної спадщини всієї Церкви" (Декрет ІІ Ватиканського собору про Східні Католицькі Церкви Orientalium Ecclesiarum, 1). Однією з фундаментальних складових цього церковного передання є богослов’я. Наш семінарійний курс із догматичного богослов’я викладається в руслі східнохристиянського передання. Його метою є творення східно-католицької ідентичності студентів, а тому й післясоборної ідентичності покоління майбутніх священиків Церкви".
Базуючись на біблійній традиції, святоотцівській спадщині і літургійних текстах та послуговуючись дослідженнями великої кількості, в першу чергу, східнохристиянських авторів, о. д-р Мирон Бендик розглядає тріадологію, протологію, антропологію, христологію, пневматологію, сотеріологію, еклезіологію та есхатологію.
"Нарис догматичного богослов’я" адресований не лише священнослужителям, але й семінаристам, студентам богословам, катехитам і всім тим, хто прагне поглибити свої знання східнохристиянської богословської спадщини.

З питань придбання книг видавництва Дрогобицької духовної семінарії запрошуємо звертатися до секретаріату семінарії або за електронною адресою.

Див.: