Translate into...
Newsletter
- 24/07 Юрій МАЦІБОРА, «Пошуки єдності Київської митрополії у ХVII ст.» (науковий керівник – о. д-р. Мирон Бендик, рецензент - о. ліц. Володимир Тухлян)
- 20/07 Богдан МАЦЬКОВИЧ, «Пастирська опіка над особами з психічними розладами» (науковий керівник – о. ліц. Іван Гаваньо, рецензент - о. ліц. Євген Карпінець)
- 16/07 Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- 12/07 Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових студентів
Most Read
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Богдан МАЦЬКОВИЧ, «Пастирська опіка над особами з психічними розладами» (науковий керівник – о. ліц. Іван Гаваньо, рецензент - о. ліц. Євген Карпінець)
- Юрій МАЦІБОРА, «Пошуки єдності Київської митрополії у ХVII ст.» (науковий керівник – о. д-р. Мирон Бендик, рецензент - о. ліц. Володимир Тухлян)
Приготування до празника Братства Введення в храм Пресвятої Богородиці [Оновлено] |
![]() |
![]() |
![]() |
Sunday, 05 December 2010 21:51 | |||
![]() Розпочалася підготовка до святкування з духовної обнови, провідником якої був духівник Братства о. Григорій Комар. Впродовж чотирьох днів, члени братства збиралися до братської каплиці, щоб через молитву, розважання, духовні науки краще пізнати зміст, суть свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, а також суть покликання і діяльності однойменного братства. Цього року за основу повчань-роздумів братчики взяли твори о. Ізидора Дольницького, які він написав і виголосив для членів Братства Введення в храм Пресвятої Богородиці» Львівської Духовної Семінарії, для яких він довгі роки був духівником, наставником та духовним отцем. Брати в часі наук могли переконатися в глибині богословського мислення отця Ізидора Дольницького та почерпнути знання про історичний аспект заснування братства «Введення в храм Пр. Богородиці». Цими днями члени братства зосередили свою увагу на самій події Введення в храм Пресвятої Богородиці, як описує це о. Ізидор. Впродовж наук о. Григорій представляв братам сенс перебування Богородиці в храмі, який включав в себе три аспекти: фізичний, інтелектуальний та споглядальний. Почергово осмислюючи кожен з них, отець вказував на її служінні, яке би мало стати прообразом майбутнього служіння семінаристів в священстві. Важливе місце в цих роздумах займало також осмислення молитви Богородиці, яка складалася з семи прохань, зміст яких наповнювала покора, а своєю ціллю мали здобуття нетлінного вінця чеснот.
![]() Наступним етапом підготовки до святкування стала поїздка 3 грудня управи братства та деяких дрогобицьких братчиків до Львівської Духовної Семінарії, в якій, власне, у 1885 р. і зародилося братство Введення в храм Пресвятої Богородиці засновником якого став отець Ізидор Дольницький. Дрогобицькі братчики мали нагоду розділити радість молитовного чування зі своїми Львівськими співбратами, а кандидати до постригу до братства відвідали могилу о. Ізидора на Львівському Личаківському кладовищі та разом з о. Григорієм Комаром відслужили Панахиду. Наступного дня, 4 грудня, у Львові з нагоди празника Введення в храм Пресвятої Богородиці братчики взяли участь у Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив єпископ–помічник Львівської Архиєпархії владика Венедикт (Алексійчук). Згодом відбувся і чин постригу в члени братства, який здійснив ректор ЛДС о. Миколай Фредина. Відтак відбувся святковий обід, на якому з привітальним словом виступили голова братства ДДС бр. Руслан Гедз та духівник - о. Григорій і подарували Львівським братчикам ікону Самбірської Богородиці.
|