... Аборт як засіб порятунку?
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2023-2029 
навчальні роки

Photo Gallery

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< February 2020 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
          1 2
3 4 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

Visits

 Погода в Україні
 
Аборт як засіб порятунку? PDF Print E-mail

altЧи дозволено робити аборт, якщо є небезпека для життя чи здоров’я матері, або якщо дитина може народитися з розумовими чи фізичними вадами? Перед тим, як відповісти на це запитання, пригадаємо один Євангельський епізод: «Як почула Єлизавета привіт Марії, здригнулася дитина в її лоні. Єлизавета сповнилася Святим Духом і викликнула сильним голосом…» (Лк. 1, 41). Дитина Єлизавети – це, як відомо, був святий Йоан Хреститель.

А ще швидше, коли Архангел Гавриїл з’явився батьку Йоана Хрестителя – святому Захарії, то про його майбутнього сина сказав наступне: «Він буде Великий в очах Господніх, не питиме ні вина, ні напою п’янкого, і сповниться Духом Святим вже з лона матері своєї» (Лк 1, 15). Власне, наповнення Духом Святим і сталося, коли до Єлизавети прийшла Богородиця.

Загальний контекст цих Євангельських уривків показує, що ембріон у материнському лоні є вже повноправною людиною. А тому будь-яке посягання на нього є посяганням на людське життя і порушенням Божої заповіді: «Не вбий». Отож, якщо не можна вбивати людину тільки за те, що вона має якісь фізичні чи психічні вади, то зрозуміло, що не можна робити і аборт з таких причин. І так само, як не можна когось вбивати, щоб використати його органи для трансплантації, навіть якщо б ця трансплантація комусь врятувала життя, то зрозуміло, що й аборт з мотивів порятунку теж не є виправданим. У будь-яких інших випадках, якщо б ви хотіли дізнатися, чи аборт дозволений, так само уявіть аналогічну ситуацію, чи можна з таких мотивів вбити людину.
Однак, до вищевказаного ще варто нагадати деякі факти: у свій час у нашому часописі була стаття про папу Павла VI (див. «Неспокійні часи» № 3, 2017). 14 жовтня цього року цей понтифік був проголошений святим. І як чудо, використане для його канонізації, був випадок із вагітною жінкою, котрій лікарі поставили діагноз, що її дитина народиться із серйозними вадами. Жінка стала молитися до Павла VI і дитина народилася цілком здоровою. Беатифікація цього папи сталася у 2014 році. І знову, як чудо, відбулася аналогічна ситуація: іншій жінці прогнозували народження дитини-інваліда, і знов, після молитов до папи, народилася здорова дитина. Те, що чуда зцілення ненароджених дітей відбуваються за заступництвом саме цього понтифіка, не є випадковістю: 1968 року Павло VI видав енцикліку «Humane vitae» («Людське життя»), спрямовану на захист життя від моменту зачаття. Свого часу вона викликала багато критики, але подальший розвиток подій потвердив її слушність. Варто згадати, що в матеріалах беатифікаційних чи канонізаційних процесів, а також у деяких відпустових місцях зафіксовано зцілення від безнадійних недуг. Жінкам, які мають труднощі із народженням дитини, також рекомендується молитися до святого Герарда Маєли або до святої Жанни-Беретти Молли.

А якщо ви читали у нашому часописі рубрику «Листи Пілігрима», то знаєте, що аборти мають набагато гірші наслідки, ніж народження дитини.

Ігор Бриндак, Аборт як засіб порятунку? // З любов’ю у світ №12 2018