... "Величаємо Тебе, Пресвята Діво, шануємо святих твоїх батьків і всехвальне славимо народження твоє"
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Photo Gallery

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< May 2012 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Visits

 Погода в Україні
 
"Величаємо Тебе, Пресвята Діво, шануємо святих твоїх батьків і всехвальне славимо народження твоє" PDF Print E-mail

Ще з давніх часів. Церква присвятила місяць травень Пресвятій Богородиці нашій Небесній Матері та Заступниці. Так у 1965 році Папа Павло 6 в своєму посланні до мирян , закликав віруючих зберігати традицію місяця травня і почитати в цей місяць Пресвяту Богородицю. Папа Павло у своєму посланні пише " Нехай Та, що пережила тривоги і тягарі земного життя, втому щоденних турбот, труднощі і випробування бідністю і стражданням Голготи, під час бід та скорбот прийде на допомогу нашій Церкві та людству".

 

 Відтак я сьогодні хочу розважити з вами одну з основних події в історії спасіння людства, народження Божої Матері, та її значення у нашому житті. Святий Василій Великий говорить, що Різдво Пресвятої Богородиці стало джерелом великої радості та спасіння для світу бо народилася та, кого заповів Господь у раю. У книзі Буття після гріхопадіння наших прародичів Адама і Єви читаємо: «Я покладу ворожнечу між тобою і жінкою, і між твоїм потомством та її потомством. Воно розчавить тобі голову, а ти будеш намагатися вп'ястися йому в п'яту». Господь у своєму проведінні очікував її приходу на світ, ангели раділи з її народження, бо вона - ця, що від віку призначена Пресвятою Трійцею на Матір Сина Божого, нашого Спасителя. «що переміг зло, відчинив усьому людському родові двері до Небесного Царства.» 

Батьки, Иоаким та Анна, привели Марію на світ, будучи самі у поважному віці. Довший час єдиним болем їхнього серця, булла відсутність дітей та перспектива самотньої старості. У Старому Завіті бездітність вважалася законом Божого гніву, через що не один раз їм доводилось терпіти різні докори, і насмішки суспільства. Та попри це Йоаким і Анна ніколи не нарікали на Бога, завжди уповали на Його милосердя. Перебуваючи у горнилі випробувань, ці святі батьки виражають свою непохитну віру на Боже милосердя обітницею, якщо Господь пошле їм дитину, вони віддадуть її на служіння Богові. Як бачимо. Бог вислухав їхні щирі молитви і обдаровує на старості літ дитиною, яку вони назвали Марія.

Як кажуть стихири Різдва Богородиці, свята Анна будучи неплідною, приводить у світ ту: «яка задля великої чистоти стала живим Божим храмом, та її єдину визнаємо справжньою Богородицею...» Стихири свята оспівують Марію, як дочку Давида « з Різдвом якої радується вкупі небо і земля, відновлюються всі покоління землі.» Такими словами. Отці Церкви закликають нас до великої шани Марії, бо вона породила того, хто на зелю приніс спасіння - Христа, Месію, Божого Сина. На іконі свята "Різдва Гір. Богородиці" Марія зображується не посередині, та не займає будь-якого центрального місця, але зображується сповитою на руках повитухи, чи стоячою в купелі, наповненою водою, і очікує обмивання.

Сцена празнику розвивається немов у храмі, що є досить символічним, адже Марія сама покликана стати домівкою Христа Царя, та новим храмом Його завіту.

На іконі фігурують також жінки, які приносять дари. Цей мотив, досить тісно перегукується з іконою «Різдва Нашого Господа Ісуса Христа», на якій пастухи з царями приносять дари Царю царів. Кожна людина, яка приходить на світ, є створеною на образ Божий гобго. як пояснюють Отці Церкви, на образ Христа Воплоченого. Тому народження Богоматері є участю у народженні Христа. Той факт, що дари несуть не безпосередньо Новонародженій, а її матері, дає підставу для ще іншого пояснення: та засвідчує визнання з боку цих жінок, шо Народжена належить до їх коліна, та їх народу, має право на визнання і виражає надію усього народу. Матері завжди мають певного роду дар ясновидіння стосовно своїх дітей. На іконі свята це виражається поставою Анни, яка сидячи на ліжку, дивиться удалечінь, немов хоче пророкувати, але відчуває себе ще зобов'язаною до мовчанки. Мовчанки, сповненої очікування великих майбутніх подій.

У Старому Завіті Особу Богоматері оспівується такими словами: «Уся ти гарна, моя люба, і вади нема в тобі!» (Пс 4,7). Справді незрівнянної краси лиця є Марія, вона проста, покірна, швидка на допомогу іншим. Марія прийшла на світ щоб виконувати волю Божу, привести на світ Спасителя, дорожити освяченням душі, терпіти, допомагати людям у спасінні їхніх душ та стати нашою Матір'ю. Вона у небі є вищою від Херувимів та незрівнянно славніша від Серафимів. Богородиця знає наші потреби, свідома нашої матеріальної нужди, а ще більшої духовної необхідності. Звернім увагу на ікону Богородиці її руки звернені у наш бік, бо вона наша Мати, як і ми її сини.

Дорогі брати Прибігаймо і ми до неї з вірою та любовю. Просімо Пресвяту Діву, щоб вела нас дорогою правди та досконалості, не забуваймо про щоденну й щиру молитву про її заступництво. Так закликав нас блаженної пам’яті Патріарх Йосиф. Моліться до нашої люблячої матері. Старанно та уважно відмовляймо «Богородице Діво» та інші молитви, оспівуймо її ім'я в цей травневий місяць у Молебнях Звертаймося до Марії: «Пресвята Богородице, рятуй нас, - розуміючи, що спасає благодать Божа, яка діє у ній», як навчає наш Катехизм «Христос наша Пасха» . Вона є покровом наверненням грішників, поручаймо їй себе у всіх своїх душевних негараздах. Просімо її щоб вела нас дорогою правди та досконалосте щоб стати нам ревними та гідними священника, її ж ми оспівуймо як найвищу з усіх людей, і достойно прославляймо. Словами Молебня, Пресвятая Богородице спаси нас!!!


(бр. Василь Барна, травень 2012 р.Б.)