... Семінаристи пройшли молитовною ходою до Грушівської Богородиці [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< May 2011 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Visits

 Погода в Україні
 
Семінаристи пройшли молитовною ходою до Грушівської Богородиці [ФОТО] PDF Print E-mail
Thursday, 12 May 2011 05:50

Проща до Грушова 2011Пресвята Богородице спаси нас», - цей приспів лунає в наших храмах під час особливих молінь до Пресвятої Богородиці. Ще одним традиційним аспектом Богородичного почитання Самбірсько-Дрогобицької єпархії є піша проща, яка відбувається у другу неділю травня і співпадає з Днем Матері. Не став вийнятком і 2011 рік, бо 7 травня відбулося паломництво до відпустового місця в село Грушів, що лежить 15 км. від міста Дрогобич. Студенти Дрогобицької Духовної семінарії взяли дієву участь у цьому молитовному заході.

Недільного ранку о 6 год. від  катедрального храму Пресвятої Трійці вирушили паломники. Незважаючи на дошкульні погодні умови, кількість прочан, які були в основному молодими людьми, налічувала майже 300 осіб. Вони були поділені на групи, кожну з яких очолював семінарист. Під час походу кожна група ділилась своїми духовними переживаннями та пропонувала молитись в різних намірах. На півдорозі до Грушева, неподалік реабілітаційного центру «Назарет» (с. Рихтичі) прочани зупинилися на перепочинок, під час якого брати-семінаристи мали змогу познайомитись з учасниками прощі і дати їм духовну науку. Незважаючи на несприятливі погодні умови та холодний вітер, скріплені молитвою та Покровом Богородиці прочани щасливо звершили свій хід.
О 10. 30 колона прочан прибула до місця свого паломництва, де відбулася архиєрейська літургія очолювана владикою Ярославом (Прирізом), єпископом коад'ютором Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, котрому співслужили близько 20-ти священнослужителів єпархії. Божествену літургію супроводжував хор Дрогобицької семінарії «Оранта». У своїй проповіді владика Ярослав подякував численним паломникам за те, що вони не злякавшись погодніх умов та нелегкої дороги, неначе Жінки-Мироносиці впевнено йшли до своєї мети… Зокрема, він сказав: "Грушів, до якого сьогодні звідусіль прямували побожні прочани, відомий  у цілому світі як місце чудесної появи  Матері Божої. Від цієї  благословенної події нас віддаляють 24 роки, але ми і по сьогодні переживаємо її як Благовіщення нашої релігійної і національної свободи. Своєю появою Пресвята Богородиця допомогла нам перебороти рабський страх, який довгі роки сіяла безбожна комуністична система, розбудити у своєму серці найглибші духовні почуття та тугу за Богом. Тут ми знову відчули, що ми - християнський самобутній народ, який має свою богоносну культуру, котра глибоко закорінена в правдивій Христовій вірі".
Після завершення Божественної Літургії було зачитано декрет владики Юліяна (Вороновського) про проголошення другої неділі травня Днем Грушівської ікони Божої Матері. Скріплені цінним духовним досвідом, та обновленні молитвою, семінаристи повернулися до стін семінарії, щоб наступного дня продовжити своє навчання.
Нагадуємо, що у селі Грушів Дрогобицького р-ну Львівської обл. знаходиться чудотворна ікона Богородиці. На іконі зображено криницю, оточену каліками, над якими возвишається ікона Пречистої Діви Марії, а над нею ангел. Від 26 квітня 1987 року тут відбувся ряд з’явлень Пресвятої Богородиці, після чого паломництва до Грушова стали масовими. Під час святкування 400-ліття Берестейської та 350-ліття Ужгородської Уній  Самбірсько-Дрогобицька Єпархія провела ряд заходів для ще більшої популяризації та прослави Пречистої Діви Марії, прадавньої покровительки нашого народу. Зокрема, 14 травня 1995 року у Грушівській церковці, було відслужено урочисту Ахиєрейську Службу Божу, для участі в якій були запрошені Владики і духовенство інших єпархій. Під час богослужіння було поновлено посвяту вірних Єпархії опіці нашої Небесної Покровительки. Щороку в другу неділю травня відбувається єпархіальна проща з участю тисяч вірних.


Див. фоторепортаж про подію: