... Слово-2021
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< December 2021 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Visits

 Погода в Україні
 
Слово-2021
Концепція єдності у творі святого Кипріяна «Про єдність Вселенської Церкви» PDF Print E-mail

Дмитро Голик

kontseptsiya-yednosti u tvori svyatoho kypriyana pro yednistʹ vselensʹkoyi tserkvy

Найдавнішу інформацію про життя св. Кипріяна Карфагенського (повне ім’я – Thascius Caecilus Cyprianus) знаходимо у двох джерелах: Acta Proconsularia Cypriani, де розповідається про мученицьку смерть Кипріяна, і Vita Cypriani, біографічній розповіді, написаній його дияконом Понтієм. Дата народження святого точно не відома, однак прийнято вважати, що Кипріян народився між 200-­210 роками в столиці Північної Африки – Карфагені. Святий Кипріян Карфагенський виховувався в заможній поганській сім’ї, пізніше став учителем риторики. Римська язичницька культура, філософські ідеї, політика, а також релігійне життя сформували його світогляд.

 
Самоусвідомлення Церкви. Аналіз однієї книги про еклезіологію PDF Print E-mail

Дмитро Витівський

samousvidomlennya tserkvy analiz odniyeyi knyhy pro ekleziolohiyu 2025Упродовж історії, а навіть і тепер, трапляються різні уявлення про те, що ж таке Церква. Про це багато було сказано усно і в побутових розмовах, і під час богословських дискусій. Немало книг написано на цю тему. Ми ж пропонуємо читачеві ознайомитися з однією з них. Ідеться про книгу «Мета-еклезіологія. Хроніки самоусвідомлення Церкви», автором якої є сучасний богослов о. Кирило Говорун. Цей український православний священник належить до Московського Патріархату, але відзначається відкритістю богословських поглядів. Він є професором католицького навчального закладу – єзуїтського Університету Лойола-Мерімаунт у Лос-Анджелесі, а також директором Екуменічного інституту Хаффінгтон (США). О. Кирило Говорун – автор багатьох публікацій у сфері богослов’я, екуменізму, діалогу між наукою та релігією.

 
Поділи і розколи в історії Церкви: причини та наслідки PDF Print E-mail

Віталій Кравчук

podily i rozkoly v istoriyi tserkvy prychyny ta naslidky 2025Перші єресі та поділи сталися в Церкві у І тисячолітті. Ще до Міланського едикту 313р. в період переслідування християн з’явилися єретичні течії і рухи, які спотворювали вчення Церкви. Проте вона успішно боролася з цими псевдовченнями і єретичними рухами, зуміла подолати їх та зберегти єдність і цілісність.

 
Криве дзеркало єдності: Львівський псевдособор (1946) PDF Print E-mail

Василь Хомин

kryve dzerkalo yednosti lʹvivsʹkyy psevdosobor 1946 2025«Ти Петро (скеля), і що я на цій скелі збудую мою Церкву, й що пекельні ворота її не подолають» (Мт 16, 18).

 
Чи я (не-)залежний у Церкві? PDF Print E-mail

Михайло Карпінець

chy ya ne zalezhnyy u tserkvi 2024Не так давно Україна відзначила 30-ту річницю відновлення власної Незалежності. Гучні святкування, різноманітні заходи, святкові концерти – це все не лише урізноманітнило сірі будні, але й спонукало нас до роздумів про важливість такої цінності як свобода.

 
Дар незалежності PDF Print E-mail

о. Мирон Бендик

dar nezalezhnosti 2024Уже тридцять років ми живемо в незалежній державі. Для тих, котрі родом із Радянського Союзу, українська незалежність і досі є чимось із розряду фантастики, для ровесників же незалежності – щось самозрозуміле. Наш народ за цей час зумів здобути собі у світі щирих друзів і симпатиків. Для них ми унікальні своїм потягом до свободи й незалежності. За ці роки ми зуміли зорганізувати декілька революційних Майданів. У відповідь на це в нас з’явилися як вірні приятелі, так і непримиренні вороги.

 
Актуальність поеми «Мойсей» Івана Франка у сьогоденні PDF Print E-mail

Олег Ортинський

aktualʹnistʹ poemy moysey ivana franka u sʹohodenni 2024Особливе місце серед українських літераторів займає постать «морального батька», «творця нової культури українців», «сівача нових поступових ідей», «борця за правду і несфальшовану науку», «душевного кормителя українського народу» − Івана Яковича Франка . У доробку цього письменника ми знаходимо твори різних напрямків, стилів та жанрів, але особливо манить читача філософська ліро-епічна поема «Мойсей». Цей твір – про майбутнє українського народу, про складні взаємини провідника i народу на шляху до «обіцяної» землі.

 
Незалежність як особова зрілість PDF Print E-mail

Ярослав Мисак

nezalezhnistʹ yak osobova zrilistʹ 202424 серпня 1991 року позачерговою сесією Верховної Ради УРСР ухвалено Акт проголошення Незалежності України. Протягом довгих століть наші предки кров’ю і потом виборювали для себе й майбутніх поколінь право мати свою державу. Знаємо з історії, що така боротьба була нелегкою. Колись нам удавалося зреалізувати таке бажання, а деколи треба було продовжувати боротьбу. І ось нарешті вже 30 років ми наділені таким великим дарунком, як власна країна.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 Next > End >>

Page 1 of 6