... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

Найпопулярніше

АРХІВ СТАТЕЙ

< грудня 2009 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Вівторок, 01 грудня 2009
Читання книги: входження у досвід автора PDF Друкувати Написати листа

Олег ЧУПА

Якщо відкриємо посібники для швидкого читання, то зауважимо, що більшість технік для пришвидшеного читання пропонують раціонально підходити до цього процесу, бо це нібито сприятиме кращому і швидшому засвоєнню тексту.

Детальніше...

Українська Вселенська Церква на Сході України PDF Друкувати Написати листа

Петро КРАВЕЦЬКИЙ

Діяльність нашої семінарії: місійні поїздки на Схід України, вихід у світ часопису „Слово” спричинюють те, що до нас надходять листи, в яких люди діляться своїми думками з того чи іншого приводу. Ми їм за це щиро вдячні, оскільки це є вагомим вкладом у розбудову нашого християнського суспільства.  
Сьогодні хочемо запропонувати до Вашої ласкавої уваги один з листів, де наш читач ділиться думками про cитуацію на своїй парафії, своєму місті, регіоні.

Детальніше...

Сучасне телебачення: реалії та перспективи PDF Друкувати Написати листа

Михайло ЛЕСІВ

Якщо ми розглянемо сучасну картину розвитку людського суспільства, ми не зможемо не помітити того факту, що сьогодні інформація стала чи не найважливішим чинником його існуванням. Церква, як один з елементів суспільства і, водночас, один з тих механізмів, які зумовлюють його існування і подальший розвиток, також, хоче того чи не хоче, є об’єктом ЗМІ. Масова комунікація як один з елементів сучасної культури, з’явилась порівняно недавно. Але за дуже короткий час вона набула такого поширення в усіх галузях людського існування, що зараз практично неможливо уявити собі існування суспільства без інформації та джерел розповсюдження.

Детальніше...

Становлення “концертуючого стилю” в історії духовної музики PDF Друкувати Написати листа

Галина Панкевич

„Концертуючий стиль”, принцип концерту і духовна музика, завдання якої виганяти пристрасті, видається, поняття різнополюсні, несумісні.
Проте починаючи з епохи так званих Нових часів (XVII-XIX століття ), викликаних імпульсом Ренесансу, і майже до кінця XX століття такий напрямок в церковній музиці був домінуючим.

Детальніше...

Неперевершена Мисткиня PDF Друкувати Написати листа

Дмитро НАКОНЕЧНИЙ, Юрій СІЛЬНИК


10 – 12 травня 2004 р.Б., з благословення правлячого архиєрея  Самбірсько – Дрогобицької Єпархії кир Юліана, на запрошення Дрогобицької Спілки композиторів , зокрема Володимира Грабовського та пані Надії Бунь, при підтримці ректора катедри Пресвятої Трійці митр. прот. Тараса Герасимчука, ректора Дрогобицької Духовної Семінарії митр. прот. д р. Мирона Бендика та редактора газети “Жива Вода” прот. Михайла Бучинського, мешканці Дрогобича і Самбора мали велику приємність вітати на наших теренах великого композитора, народну артистку України – Лесю Дичко.

Детальніше...

Девальвація любові – прилавок ярмарки тіла PDF Друкувати Написати листа

Тарас РИСЕЙ

Кожна епоха чи покоління устами забутих предків тенденційним твердженням-скиглінням постійно констатує давно набридлий факт: “У наші часи не було такого, як є тепер!”. І ця напруга вікових категорій є властивим феноменом, адже знають всі, що наші бабусі та дідусі живуть життям пройдених приємностей, яких по природі пережити в досвіді сьогодення уже не можуть.

Детальніше...

Глобалізація як феномен сучасності PDF Друкувати Написати листа

Андрій КОСАР

Останнім часом особливо популярною темою різних дискусій та обговорень стало явище     глобалізації. Воно зацікавило спеціалістів різних галузей: економістів, культурологів, екологів і ін; які у свою чергу розділились на два табори – прихильників та противників, тих, хто “за”, і тих, хто “проти ”. І кожен з них на свою користь наводить безліч аргументів та фактів, які мають під собою серйозні підстави, але при цьому не прислухаючись до думок протилежної сторони.

Детальніше...

Безцінні скарби пустелі Ваді-Кумран PDF Друкувати Написати листа

Любомир ФЕРЕНС

Це трапилося весною 1947 року в  пустинній місцевості Ваді-Кумран, поблизу північно-західного узбережжя Мертвого моря. Мухамед Ед-Діб, хлопчина-бедуїн, з напівкочового племені тааміре шукав козу, що заблукала. Нарешті він побачив її і збирався було пуститися за нею навздогін, коли його увагу привернув отвір у скелі. Піддавшись хлоп’ячій цікавості, він кинув вгору камінь, і секунду опісля почув звук, схожий на дзвін розбитого глека. Скарб! – приголомшила його думка. Потрібно швидше зловити козу і покликати товариша!...

Детальніше...

Свято Преображення Господнього PDF Друкувати Написати листа

Олег ЧУПА

“Засяяв Ти на горі Таворській і виднієш у світлі, як сонце ясне, показавши друзям своїм духовне Божество”

(Світильний)


Преображення є однією з чільних тематик християнської іконографії. В основі сюжету ікони Преображення лежить євангельська розповідь, взята із Лк. 9, 28-36. Сама подія преображення Христа на г. Тавор знаходиться в тіні серед інших євангельських розповідей. Лише згодом у світлі Христового воскресіння вона починає займати належне їй місце. Взагалі важливість цієї події виходить поза рамки нашого розуміння, адже навіть Три апостоли лише згодом усвідомили те, що було їм явлене на Таворі.

Детальніше...

Часопис "СЛОВО" PDF Друкувати Написати листа

Тут публікуються найцікавіші статті з семінарійного суспільно-релігійного часопису "Слово", котрий видається з благословення ректорату Дрогобицької Духовної Семінарії.

Щоб проконсультувати повні версії часописів, просимо звертатись до бібліотеки семінарії або до редакції "Слова".

Наша адреса:

Часопис "Слово"
Дрогобицька Духовна Семінарія
вул. Д. Галицького 2
м. Дрогобич, Львівська обл.
82100 Україна  
Тел./факс: +380324421704
Тел.: +380324438649
Електронна пошта: slovo@dds.edu.ua

 

Детальніше...

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>