... Дрогобицька Духовна Семінарія - УГКЦ
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< квітня 2012 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
квітня 2012

Неділя, 29 квітня 2012

Життєвий шлях о. Кирила Селецького PDF Друкувати Написати листа

Ігор ГАЙДУК

о. кирило СелецькийОтець, про котрого йтиметься далі, був скромним пастирем. Життя парохії було одним іх пріоритетних напрямів його служіння. Абсолютна безкорисливість свідчить про смиренномудріє і те, що він ніколи не прагнув кар’єри. Так і залишився скромним пастирем, що робив великі справи, у пам’яті всіх, хто знав його. Характерним для отця Кирила було те, що він цілковито віддавався людям з любові до Бога. Детальніше...П'ятниця, 27 квітня 2012

Фен-Шуй – «ліки» від усього? PDF Друкувати Написати листа
Петро МАКОВЕЦЬКИЙ

Фен шуйЯкщо б на вулиці, чи ринку запитати у звичайних перехожих: «Що таке Фен-Шуй?», то, швидше за все, правильну відповідь дали б не всі. Хоча так само мало буде й таких, котрі ніколи не чули цього, дивного для вуха українця слова. Чомусь вже так склалося, що ми байдуже ставимося до речей, які приходять у нашу рідну українську хату ззовні. Добрі вони, чи ні – нам байдуже, це питання не до нас. Тоді ж до кого? Прогулюючись містом, яке налічує нехай дві-три сотні тисяч населення, обов’язково натрапимо на оголошення, зміст якого стосуватиметься китайської практики оволодіння простором – саме в цьому допомагає славнозвісний «Фен-Шуй».

Детальніше...


Вівторок, 24 квітня 2012

Святе і грішне PDF Друкувати Написати листа

Ігор БРИНДАК, викладач

Часто доводиться чути таку приказку: «Не плутай святе з грішним». Це означає, що таке помилкове ототожнення можливе. А про те, як воно так стається, мова піде у даній публікації.
Багато речей, які є у Церкві, стають об’єктом непорозуміння саме через те, що їх помилково ототожнюють з чимось іншим, як правило – не дуже позитивним. Річ ясна, що усі такі помилкові аналогії не вдасться розглянути в одній публікації, але деякі з них варто. Детальніше...Субота, 21 квітня 2012

Передумови виникнення та поширення нових релігійних рухів і сект PDF Друкувати Написати листа

о. Юрій ХАМУЛЯК

Соціологічні дослідження свідчать, що у першій половині XX ст. стався масовий примусовий відхід різних груп населення, особливо молоді, від релігії та Церкви. Повна атеїзація населення при тоталітаризмі комуністичної влади залишили настільки сильний відбиток у ментальності людей, що сам емоційний тиск та психологічне насильство починає сприйматись як належне, без жодних застережень. Тривожність, невпевненість, нездорова емоційність, підкореність чужій волі та делегування відповідальності за своє життя комусь, хто «знає більше» – ось плоди тоталітарного режиму.

Детальніше...Вівторок, 10 квітня 2012

Вчимося мудрості на сторінках Святого Письма PDF Друкувати Написати листа

Андрій СОВ’ЯК

Питання мудрості постало перед людиною ще в часи її блаженного райського стану. Завдяки екзегезі Святих Отців, дізнаємося, що чоловік Адам, споживаючи з дерева Життя, відкрито прислухався до голосу Божого. Через діалог з Богом людина відкриває сенс усієї мудрості. Бог стає Вчителем людини, даючи їй при цьому повну свободу дій. «І сотворив Господь Бог з землі всіляких польових звірів і всіляких птахів піднебесних і привів їх до чоловіка побачити, як він назве їх; як саме чоловік назве кожне живе сотворіння, щоб воно так і звалось» (Бут. 2, 19). За Божим промислом людина вчиться бути помічником Божим у подальшому Його творенні. Влада і вміння надавати ім’я, які дав Бог Адаму, несуть за собою відповідальність, яка керується мудрістю та виваженістю за достойний спосіб існування. Детальніше...Субота, 07 квітня 2012

АКСІОС! PDF Друкувати Написати листа

7 квітня 2012 р.Б., у празник Благовіщення Пресвятої Богородиці ієрейські свячення з рук преосвященного владики Ярослава (Приріза), єпископа Самбірсько-Дрогобицького, отримав префект з навчання Дрогобицької Духовної Семінарії доктор Роман Андрійовський. Ієрейські свячення о. д-ра Романа відбулись на його рідній парохії Успення Пресвятої Богородиці у м. Дрогобичі. На Літургії були присутні всі семінаристи та велика кількість парохіян та гостей, які щиросердечно молились за новопоставленого ієрея. Семінарійний хор «Оранта» співом супроводжував богослужіння.

Детальніше...


Четвер, 05 квітня 2012

Дещо про йогу та східні медитації з точки зору християнства PDF Друкувати Написати листа

Диякон Дмитро СЕНЕЙКО

ЙогаЧи не переслідує вас останнім часом слово «йога» на вулицях міста, всіяних бігбордівськими чи паперово-агітаційними оголошеннями про курси-сеанси усіляких далекосхідних релаксуючих та тонізуючих медитацій? Або ж через уста більшості з ваших друзів, родичів, знайомих, які на ваше запитання: «Чим займаєшся у вільний час?», – після недовгих роздумів відповідають: «Відвідую сеанси йоги!». Через ЗМІ? Мене переслідує, тому постановив собі у рядках цієї статті «розібратися» з йогою та різноманітними медитаціями і з їхнім місцем серед мого, християнського за стилем життя. Не знаю, які асоціації у вас зароджуються від слів «йога» і «медитація», а от у мене такі: омолодження, оздоровлення, розслаблення організму, психологічна і фізична розвантаженість думок, рефлексів та тілесних болів, профілактика та лікування якнайрізноманітніших захворювань тощо.

Детальніше...


Понеділок, 02 квітня 2012

Київське християнство у світлі Декрету Глави УГКЦ про заснування трьох нових митрополій в Україні PDF Друкувати Написати листа

о. Мирон Бендик, ректор

Патріарший Собор Воскресіння Христового у м. КиєвіЗаснування нових митрополій є історичною подією, повний сенс якої ще проявиться в майбутньому. Крім самої події, великою є вага змісту установчого документу. Зокрема, глибоко самобутнім є погляд на минуле Церкви, сягання до історичних джерел християнства в Україні. Читаючи історичний екскурс, поневолі порівнюєш його з усталеними стереотипами. І тоді з’являється розуміння, що УГКЦ не мусить підлаштовуватися під ці стереотипи, а має право на власний погляд, щоб, парафразуючи ІІ Ватиканський Собор, «докладніше виявити своїм вірним і цілому світові свою природу і свою загальну місію» (ДКЦ 1).

 

Детальніше...Неділя, 01 квітня 2012

Такий, як всі? PDF Друкувати Написати листа
Микола Витівський

Багато подій у житті кожного зокрема, чи суспільних рухів загалом пояснюються бажанням людини вирізнитись з-поміж інших, показати свою неординарність... Саме таким бажанням спонукуються явища моди, все нові стилі музики, виникнення різного роду субкультур, що сьогодні є дуже поширеними. Щоб розуміти всі ці явища правильно і вміти їх трактувати, потрібно зрозуміти людське психологічно-духовне внутрішнє бажання «бути іншим»...Передусім розгляньмо, де найбільше сьогодні назовні проявляється таке внутрішнє прагнення самовираження, щоб від зовнішніх маленьких проявів перейти до справді вагомих наслідків, а тоді заглибитись у духовний бік цього питання.

Детальніше...