... В Дрогобицькій семінарії розпочалась наукова конференція про перспективи розвитку української ікони [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< May 2011 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30          

Visits

 Погода в Україні
 
В Дрогобицькій семінарії розпочалась наукова конференція про перспективи розвитку української ікони [ФОТО] PDF Print E-mail
Tuesday, 31 May 2011 10:15
31 травня 2011 р.Б. в актовому залі Дрогобицької Духовної семінарії розпочала роботу наукова конференція на тему: «Перспективи розвитку української ікони в ХХІ столітті. Богослов’я і пошук образу». Головною її метою є описати характерні риси української іконографічної традиції і накреслити напрямки її розвитку в майбутньому. У конференції, крім ректора і викладачів Дрогобицької семінарії, беруть участь й інші богослови, мистецтвознавці, представники навчальних закладів, іконописці, голови єпархіальних комісій у справах сакрального мистецтва.
Звертаючись до учасників конференції з вітальним словом, преосвященний владика Ярослав (Приріз), Голова Богословського Відділу Патріаршої Курії і єпископ-коад’ютор Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ, зокрема сказав: «Ікона – це не просто мистецький твір, не просто атрибут нашої історії і культури, це навіть не просто предмет культу. Не треба забувати, що це важлива богословська реальність. Через неї, через особу, котра на ній зображена; через сюжет, який вона осмислює; через фарби і техніку, котрі вона вживає, - ми віруючим оком споглядаємо Лик Христа, Сина Божого і Відкупителя людського роду. Я щиро сподіваюсь, що Ваша нинішня зустріч буде вагомим вкладом в процес вивчення феномену українського іконопису, а також ще одним кроком у напрямку популяризації і впровадження в сучасному світі традиції саме українського іконописання».
Дана конференція організована Українським Науковим Богословським Товариством, Дрогобицькою семінарією та Комісією з питань церковного мистецтва Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ. Вона складається з тематичних доповідей, дискусій і круглих столів для обміну думками і зібрання пропозицій на перспективу. Її учасники планують дати ґрунтовну оцінку стану української ікони та шляхів її розвитку, обговорити співвідношення традиції і нових форм, окреслити відмінності між українською, грецькою і російською іконами, провести грань між іконописом і релігійним малярством. Організатори конференції очікують, що її підсумком стане прийняття спільного програмного документу, в якому буде концептуально окреслена українська іконописна традиція.
Нагадуємо, що УБНТ минулого року вже проводило конференцію, присвячену іконі, котра зібрала разом людей, причетних до іконопису. Цьогорічна конференція задумана як продовження і розвиток попередньої і триватиме 31 травня – 1 червня 2011 р.Б. в Дрогобичі та Трускавці.