... Що насправді сталось у Фатімі?
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2020-2026 
навчальні роки

Photo Gallery

жертводавцям

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

LAST COMMENTED

Articles archive

< June 2018 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Visits

 Погода в Україні
 
Що насправді сталось у Фатімі? PDF Print E-mail

Олег ВОВК

altДорогий читачу, напевно, ти неодноразово чув про об’явлення Богородиці. Можливо, ти бував у Грушеві, Зарваниці, Гошеві чи інших святих місцях нашої неньки-України. Але чи ти щось знаєш про об’явлення Матері Божої у Фатімі, де вона відкрила якісь таємниці трьом маленьким португальським дітям. Можливо, в цих об’явленнях Марія відкрила щось таке, чого ти ще досі не знаєш? То як же ж розгортались події та що довідались троє пастушків сто років тому ?

Ці дивовижні події розпочались 13 травня 1917 року в невеличкому на той час португальському селі Фатіма. Троє пастушків – брат і сестра Франціско (9 р.) і Жасінта (7 р.) Марту та їх двоюрідна сестра Люсія Сантос (10 р.) – випасали череди овець на полі, яке належало їхній родині. Всі троє були глибоко побожні й невинні діти, але не вміли ні читати, ні писати. Все ж, як зазначає Святе Письмо: «Бог вибрав немудре світу, щоб засоромити мудрих, і безсильне світу Бог вибрав, щоб засоромити сильних, – і незначне світу та погорджене Бог вибрав, і те чого не було, щоб знівечити те, що було, щоб жадне тіло не величалося перед Богом» (І Кор 1, 27-29). І саме тим неписьменним дітям явилася Божа Мати шість разів в 1917 році. А перед тим, в 1916 році, немов для приготування дітей до цієї великої ласки, їм тричі являвся ангел сказавши, щоб багато молились, позаяк Серця Ісуса і Марії мають великі плани щодо них.
Одного дня діти зібрали вівці двох родин та погнали на пасовисько в долину Кова да Ірія. І як це було зазвичай, у відповідний час вони повклякали на землю і побожно відмовляли вервицю до Божої Матері. Потім знову продовжували гратися: із каміння, яке знайшли на пасовищі, будували маленький будиночок, на місці якого сьогодні стоїть велична базиліка. Аж раптом серед ясного неба сяйнула блискавка. Налякані діти, побоюючись бурі, почали зганяти овець, щоб іти додому. На половині шляху до села знову осліпила їх блискавка, і раптом кілька кроків попереду них над дубом явилася якась молода, прекрасна жіноча постать. На собі вона мала сніжно-білу одежу, голова була вкрита білим серпанком, що мав скраю золоті вишивки. Ясне світло осяювало Її обличчя, але було видно на ньому легку тінь смутку. Діва просила діток приходити на це місце наступних п’ять місяців тринадцятого числа, а вона скаже їм у жовтні, хто вона і чого від них хоче. Діти приходили туди у червні, липні, вересні та жовтні. У серпні Богородиця з’явилась в іншому місці дев’ятнадцятого числа, оскільки тринадцятого серпня міський голова заарештував дітей вважаючи, що вони баламутять народ.
Останнє явлення Діви Марії в Фатімі відбулося 13 жовтня 1917 р. в присутності сімдесяти тисяч людей. Був холодний, дощовий, непривітний осінній день. Вся долина Кова да Ірія перемінилася від дощу в суцільне болото. Наших троє пастушків прийшли в супроводі родичів. Повклякали біля дубка явлень, а всі присутні почали молитися вервицю. Незабаром увесь натовп став свідком чудесного явлення Богородиці! Того дня Діва, як і обіцяла, відкрила себе дітям, назвавшись «Пречистою Дівою Вервиці», і попросила збудувати в цьому місці каплицю на Її честь. Також цього дня люди стали свідками ще одного чудесного явлення: на небі з’явилося сонце, мов срібна куля. Вона стала крутитись, неначе вогненне коло, при цьому блистіла всіма барвами веселки і розсипала на всі боки промінчики світла. З багатотисячних уст виривалися крики: «Чудо! Чудо!» – вигукували одні, «Вірю в Бога», – інші. Люди падали на коліна в болото, ридали, билися в груди, розбуджували щирий жаль за гріхи і постановляли поправитися, мовили «Отче наш…» і «Богородице…», а пізніше встали і спільно відспівали «Вірую…». Чудесне явище тривало з перервами близько десяти хвилин. Свідками було сімдесят тисяч людей. У натовпі були люди різних станів: хлібороби, міщани, вчені, журналісти. А також було чимало безбожників та масонів, які прийшли з цікавості і отримали ласку спостерігати за всіма подіями, які відбулися неподалік від села Фатіма. З того часу Фатіма стала місцем величних прощ. Щороку 13 травня та 13 жовтня сюди з’їжджається чимало паломників для того, щоб відзначати річницю незабутніх об’явлень Діви Марії.
До речі, з появою Марії у Фатімі пов’язані так звані «Три фатімські таємниці». Незадовго після об’явлень Франціско й Жасінта померли. Люсія Сантос була єдиною, хто знав про зміст послань. За якийсь час вона вступила до монастиря, проте не розголошувала Богородичних таємниць. Лише згодом з Божого дозволу, який вона отримала під час ще кількох особистих об’явлень, с. Люсія записала свої спогади про зустріч із Божою Матір’ю та зміст Її таємниць. Вона розповіла, що насправді це єдине одкровення, розділене на три частини, яке вона разом з іншими двома дітьми отримала на третій зустрічі з Небесною Пані. Вона описала перші дві таємниці, які опублікувались Папою Пієм ХІІ у 1942 році з нагоди посвячення світу Непорочному Серцю Марії.
У першій частині «таємниці», згідно слів сестри Люсії, Небесна Пані показала пекло. В цьому місці пастушки були коротку мить і мали нагоду бути свідками пекельних мук людей, які туди потрапили. Згідно зі спогадами монахині, це місце настільки страшне, що вони від жаху ледь не померли.
Друга частина є продовженням першої. Вона передрікала швидке закінчення Першої світової війни і послужила причиною масового молитовного заклику до Діви Марії. Також в цій частині одкровення Діва передбачила початок Другої світової війни. Діва Марія говорила також і про загрозу комунізму, голод, численні смерті, переслідування Церкви, знищення цілих націй і особливу роль Росії в історії людства на межі тисячоліть.
Третю частину монахиня відкрила в 1944 році, а опублікував її Папа Іван Павло ІІ аж у 2000 році. Вона стосувалася переслідування християн у ХХ ст. та замаху на життя Папи Римського Івана Павла ІІ. Незважаючи на сумний зміст послань, Пресвята Богородиця вказала й шлях, ідучи яким можна відвернути загрозу від людства, – покаяння і безперервна молитва. Ця третя таємниця стала предметом численних наступних суперечок і маніпуляцій, бо вона так і не була опублікована повністю. У 1959 році Папа обговорював з кардиналами питання публікації третього послання. Усі прийшли до висновку, що це не на часі. Після того лист сестри Люсії читали папи Йоан XXIII, Павло VI та Іван Павло ІІ. Лише у 2000 році відбулася часткова публікація послання, де ішлося про замах на Йоана Павла ІІ. Кардинал Йозеф Ратцінгер (нині папа-емерит Бенедикт XVI) відхилив завісу таємничості натякнувши, що нерозкрита частина послання містить вражаючу інформацію про долю людства і християнства загалом.
Сьогодні Фатіма – важливий відпустовий центр світового значення. Санктуарій Діви Марії Фатімської є одним з найбільш відомих і відвідуваних місць паломництва. Мільйони католиків відвідують його щорічно. Є у Фатімі також і українська церковця Успіння Пресвятої Богородиці. Цьогоріч відзначаємо соту річницю об’явлення Богородиці в Фатімі. Папа Франциск з цієї нагоди уділив повний відпуст, який можна буде отримати за кількох умов у санктуарії Матері Божої Розарію до 26 листопада 2017 р. Головною подією ювілейного року в Фатімі буде візит папи до цього португальського містечка ,який має відбутися 12-13 травня.
І все ж що саме відкрила Діва Марія трьом маленьким пастушкам? Що в своїй цілості містить фатімське об’явлення? Що воно нам доносить? Як би це дивно не звучало, але Богородиця не прийшла для того, щоб говорити про майбутнє, Вона не відкрила дати кінця світу. Марія об’явилася, щоб донести завжди актуальний заклик до молитви за спасіння душ в чистилищі та заохочувала до покаяння і навернення. Тому найбільшим нашим внеском у соту річницю об’явлення Матері Божої буде щира молитва кожного за спасіння душ в чистилищі та покаяння як вияв правдивої любові до нашої Небесної Неньки.

Олег ВОВК. Що насправді сталось у Фатімі? // СЛОВО № 1 (69) 2017