... Різдвяна коляда у м.Южному
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< січня 2013 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 27
28 29 30 31      

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Різдвяна коляда у м.Южному PDF Друкувати Електронна адреса
Субота, 26 січня 2013 21:08
 

Брати Ігор Гайдук і Роман Назар у часі цьогорічних різдвяних свят відвідали греко-католицьку спільноту у місті Южне.
 Розповідаючи про здобутий досвід, брати вирішили наголосити на деяких характеристиках самого середовище, в якому живе та благовістує наша спільнота. Саме містечко, розташоване на узбережжі Чорного моря та знаходиться на теренах Одесько – Кримського екзархату УГКЦ. Визначальним чинником, який спричинив непересічне значення для сучасних орієнтирів розвитку міста, на думку братів , є те, що його зародження припало на час епохальної зміни парадигм мислення (адже засноване у 80-х рр. XX ст.). Оскільки через свою слабкість комунізм вже не зміг залишити незатертий знак у способі життя його мешканців, а українство щойно сходило на небосхил пріорітетів. Можливо, саме це стало умовами, які забезпечують вільну діяльність греко-католицької та римо-католицької спільнот, православних церков київського та московського патріархатів. Таке середовище стало благодатним грунтом, для розвитку та практики міжцерковного сопричастя (яке виражається в тому, що на празник Різдва ГНІХ співслужителями на Літургії були два римокатолицькі священики) та екуменізму. Бажаючи засвідчити для вірних єдину любов Христа, отець Василь (парох греко – католицької парафії) та отець Микола (парох громади УПЦ КП) у різдвяні дні єднаються за спільною трапезою.
Однією з особливостей цьогорічних місій для братів стало і те, що свято Різдва Христового поєднало в м. Южне репрезентаторів трьох семінарій нашої Церкви. Оскільки своє місійне служіння тут звершували також брати Львівської Духовної Семінарії (бр. Іван і бр. Андрій). Братчики також познайомились та налагодили контакти із головою новозаснованого братства «Введення в храм Пр. Богородиці» в Київській семінарії – братом Іваном, який є плодом духовного життя місцевої громади.
Своїм служінням брати допомагали в організації та проведенні парафіяльного вертепу (див. Youtube: «Вертеп парафії УГКЦ м. Южного 7. 01. 2013 р. »), який у мистецький спосіб прославляв таїнство Боговоплочення та потягав кожного із слухачів вчитися від зорі поклоніння Царю Слави. В сам день Різдва ГНІХ і Собору Пресвятої Богородиці разом із парафіяльною молоддю брати завітали з вертепом та колядою в домівки парафіян, оспівуючи радісне Вифлеємське таїнство, яке і по сьогодні триває у таїнствах церкви та серцях вірних. Однак, зазначають брати, центром їхньої місії було літургійне служіння для цієї спільноти.
На завершення, брати Ігор та Роман побажали спільноті м. Южне та їхньому пароху о. Василю Колодчину життя в спогляданні таїнства Богоявлення. Також братя щиро вдячні ректорату ДДС, за надану можливість в черговий раз здобувати досвід спілкування з людьми на різних теренах України.