ВСТУПНА КАМПАНІЯ
Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
- Інформація для вступників
- необхідні документи та вимоги - Пам'ятка вступникові
- Прийом документів
- З 2 червня по 4 липня 2025 з 11.00 по 15.00 год. (вул. Д. Галицького, 2 у м. Дрогобичі) - Вступні випробування
- 7-8 липня 2025 - Додаткова інформація - admin@dds.edu.ua,
0677751520
РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 04/07 Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- 30/06 Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- 21/06 Шістнадцять семінаристів отримали дипломи і нижчі свячення [оновлено, додано ВІДЕО]
- 02/06 Читайте новий випуск семінарійного часопису «Слово»
- 27/05 Пам'ятний подарунок від випускників ДДС
Найпопулярніше
- ЕФФАТА ДДС: "Взаємодія віри і науки на прикладі святої Гільдеґарди з Бінгена" (випуск №36) [ВІДЕО]
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
Русалка Американські Українці пробудителеві Галицької України о. Маркіянові Шашкевичеві в сотні роковини його смерти (1843-1943) |
![]() |
![]() |
![]() |
Категорія:
Проект "Оцифрована спадщина" > Різне
Сторінки: 200
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1943
Link:
![]() |
Візитів: 96563 | |
Опис
Ця пропам'ятна книга американських українців підготована до друку і видана у 1943 р. у Філадельфії стараннями української еміграції в США з нагоди ювілею сотої річниці смерті о. Маркіяна Шашкевича. Увазі читача запропоновано текстові матеріали (українською та англійською мовами) та ілюстрації, покликані ознайомити з життям і роллю цього священика-просвітителя в пожвавленні національно-культурного життя Галичини першої половини ХІХ ст. Тут також містяться поетичні та прозові твори, а також переклади з польської, сербської, чеської мов авторства о. Маркіяна Шашкевича. Укладачі збірника пишуть: "Книжка ця — це скромна "цвітка дрібная" на могилу великого сина України. Скромна, бо на пишні букети не позволяє час... Хоч як скромна ця квітка на могилу Маркіяна, та ми певні, що Він зрозуміє й... простить. Там, на рідних землях Його, в Підлиссю, над Білою Горою, у Львові тепер страх царить, страх перед ще одним наїздом диких орд, перед новою руїною руїн, перед новими розритими могилами... Тут ми також у тому самому змаганні на життя або смерть, хоч у щасливішому положенні, яке одначе вимагає від нас тимбільшого напруження сил і жертвенности майном і - нерідко - життям (с.198)" (нагадаємо, що у час коли писалися ці рядки, тривала ІІ Світова Війна). |
|
Дата: Середа, 30 листопада 2011 12:13
|