РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 12/07 Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових студентів
- 08/07 Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 04/07 Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- 30/06 Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
Найпопулярніше
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
Семінарійна спільнота помолилась Утреню з покаянним Каноном св. Андрея Критського [ВІДЕО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Утреню очолив проректор з навчання о. Роман Андрійовський у співслужінні з о. Василем Чавою, проректором з виховання, та префектами о. Богданом Хом'яком і о. Романом Копачем. «У цей день, – читаємо у Синаксарі, – згідно з давнім переданням, співаємо службу Великого Канону. Цей Канон справді найбільший серед усіх канонів, його вишукано і вчено уклав і записав святий отець наш Андрей, архиєпископ Критський, якого називають ще і Єрусалимським. [...] Зібравши всю історію Старого і Нового Завітів, об’єднавши їх, він створив цю пісню: від Адама і Єви й аж до самого Христового Вознесіння та проповідування апостолів. [...] Прийнято співати Канон і читати житіє [Марії] у цей день з такої причини: наближається до кінця Свята Велика Чотиридесятниця, і щоб люди не стали лінивими до духовної праці та подвигів і не перестали зовсім жити у всьому розсудливо і скромно. Бо й справді Великий Андрей, мов той учитель, через історії Великого Канону, описуючи чесноти великих мужів, як і злобу злих, підносить як найдоблесніших і найсердечніших тих, які зберігають чесноти, і допомагає їм твердо стояти проти супротивників. [...] Канон називається Великим також і з огляду на його проникливість і глибину, яких надав йому його творець, що мистецьки його уклав і впорядкував. Якщо інші канони мають по тридцять і менше тропарів, то цей сягає до двохсот п’ятдесяти віршів, наповнених невимовною насолодою. Тож, відповідно, і призначений цей Канон для Святої Великої Чотиридесятниці, бо містить у собі велике зворушення».
Транслювалися в мережі Інтернет й частини покаянного Канону св. Андрея Критського, які семінаристи молилися у перші чотири дні Великого Посту - разом з Великим Повечірʼям. Більше за посиланням: http://dds.edu.ua/ua/news/2961-pochatok-velykoho-postu-u-seminariyi-2024.html. За допомогою семінарійних медіаресурсів (вживу і у записі) могли долучитися до Літургії Напередосвячених Дарів, яка служиться в середи і пʼятниці Великого Посту.
Нещодавно на медіаресурсах Дрогобицької духовної семінарії було опубліковано відеокліп на відомий великопосний піснеспів - молитву Св. Єфрема Сирійського в авторському виконанні семінарійного вокального гурту. Ця молитва хоч і коротко, але разом з тим ємно і виразно відображає одні з найважливіших прохань, з якими вірні, прагнучи подолати пристрасті і пороки, мають звертатися до Господа.
Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|