... Початок Великого Посту у семінарії [ВІДЕО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

ВСТУПНА КАМПАНІЯ

Дрогобицька духовна семінарія
оголошує про набір студентів
на 2024-2030 
навчальні роки

Фотогалерея

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< березня 2024 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Початок Великого Посту у семінарії [ВІДЕО] PDF Друкувати Електронна адреса
Четвер, 21 березня 2024 21:35

pochatok velykoho postu u seminariyi 202417 березня 2024 р. Б., у переддень початку періоду Великого Посту, спільнота Дрогобицької духовної семінарії звершила Чин взаємного прощення. Також з понеділка по четвер першої седмиці Великої Чотиридесятниці, 18-21 березня, крім інших посних богослужінь семінаристи молилися Велике Повечір’я з покаянним каноном Андрея Критського. Моління провадили представники ректорату, викладачі та духівники семінарії.

Як відомо, через період Великого Посту Церква готує своїх вірних до гідної зустрічі світлого празника Христового Воскресіння. Першим кроком до входження у цей період для семінаристів став обряд взаємного прощення, завдяки якому, за словами о. Василя Чави, проректора з виховної частини, "спільнота відновлює дух єдності, взаєморозуміння та підтримки". Також о. Олег Чупа, духівник та викладач ДДС, звернув увагу на те, що прощення один одному є "необхідною передумовою успішного переходу сходинками Посту та звершення усіх наших внутрішніх намірів".

Для духовної підмоги у цьому завданні наступні чотири дні семінаристи, традиційно, молилися Велике повечірʼя з канон св. Андрея (бл. 660-740), архиєпископа міста Гортіна на острові Крит. У ньму автор майстерно переспівує історію спасіння Старого та Нового Завітів, починаючи від Адама і завершуючи благорозумним розбійником, щоб звернутися до власної душі з докором та закликом до покаяння та наслідування чеснот праведників. Тропарці цього канону, що супроводжуються поклонами, мають за мету пробудити у молільника прагнення покаяння і закликати до глибшого духовного життя.

"Осквернив я тіло, дух забруднив й увесь покрився струпами. Але, Христе, як лікар зціли одне і друге, покаянням моїм омий та очисти, чистішим від снігу яви мене, Спасе", – тропарець 4 пісні канону середи першого тижня Посту.

  • Понеділок 

 

  

  • Вівторок 

  • Середу 

 

  • Четвер 

 

 

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
~ FACEBOOK: https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM: https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/
~ YOUTUBE: https://www.YOUTUBE.com/channel/dseminaria/
~ TWITTER: https://TWITTER.com/dds_ua