... Слобожанщина колядувала із дрогобицькими семінаристами
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< January 2013 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
29 30 31      

Visits

 Погода в Україні
 
Слобожанщина колядувала із дрогобицькими семінаристами PDF Print E-mail
Monday, 28 January 2013 16:57

Цьогорічні зимові вакації були для семінаристів Романа Грома (IV курс) і Тараса Жеплінського (ІІІ курс) дуже незвичайними, адже вперше вони провели їх, колядуючи, далеко від рідного дому – у смт. Вільча. Це мальовниче селище знаходиться близько 70 км від свого обласного центру – м. Харкова, а також межує з Російською Федерацією (7 км). Браття радо зголосились відвідати місцевого пароха о. Сергія Коваля та допомогти йому в організації та святкуванні Різдвяних свят. 

У чому ж полягала їх місійна поїздка? Отець Сергій зустрів семінаристів на своїй парохії 5 січня, коли ті, приїхавши автобусом із Харкова, вперше ступили на Вільчанську землю. Цією зустріччю радів як отець так і семінаристи. Запросивши братів до свого додому та почастувавши їх смачним обідом, отець розповів Роману і Тарасу про те, у чому мала б полягати їхня допомога на парохії: спочатку підготовка храму до святкування празника Різдва Христового, а відтак і супроводження своїм співом Різдвяних богослужінь. От так і взялись до роботи майбутні душпастирі.

Надворі була субота тому, щоб не відкладати праці до неділі, отець вирішив саме в цей день поприбрати в храмі та поставити у ньому ялинку. Ця праця завершилась вечірнім богослужінням, в якому о. Сергій разом із семінаристами дякували Богові за перший день їх місійного служіння.

Сам день Надвечір’я Різдва Христового, яке цього року припало на неділю, браття провели на молитві та допомозі у приготуванні Святої Вечері. Коли все ж на небо зійшла перша зоря, за традицією, яку молодий душпастир тут, на Харківщині, дуже успішно зберігає та поширює, всі сіли до Святої Вечері. Опісля, повечерявши і заколядувавши кілька колядок, всі зібралися в храмі, щоб подякувати Богу молитвами Великого Повечір’я. А славний гімн цього богослужіння "З нами Бог" вніс до серця кожного величаву атмосферу великого таїнства Різдва Христового. Після молитви, за місцевою традицією, всі присутні взяли участь у спільній парохіяльній Святій Вечері, супроводжуючи її різноманітною колядою.

В день празника Різдва ГНІХ, коли храм наповнився людьми, залунала радісна колядка, яка оспівувала велике таїнство Боговоплочення. А відразу опісля о. Сергій виголосом «Благословенне Царство…» розпочав Божественну Літургію. По її завершенні дружина священика (п.Руслана) організувала парафіяльну молодь для того, щоб відвідати з колядою вірних Української Греко-Католицької Церкви смт. Вільча. Весь день семінаристи спільно з молоддю, отцем Сергієм та його сім’єю, провели у проголошенні звістки про народження Спасителя.

В день Собору Пресвятої Богородиці бр. Тарас прочитав на Літургії Різдвяне послання владики Степана Менька (екзарха Донецько-Харківського) до своїх вірних. Після Літургії отець від імені всіх парохіян висловив подяку семінаристам за їхню поміч та заохочував до подальшого священичого служіння на цих теренах.
Брати Роман і Тарас щиро вдячні Богові, Який благословив їх на це служіння і допомагав у його звершенні, а також Ректорату ДДС за фінансову допомогу і можливість його здійснити.