... Перша місійна діяльність братства у м.Черкаси
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Articles archive

< February 2013 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

Visits

 Погода в Україні
 
Перша місійна діяльність братства у м.Черкаси PDF Print E-mail
Tuesday, 12 February 2013 12:03

Цьогоріч члени Братства «Введення в храм Пресвятої Богородиці» Дрогобицької Духовної Семінарії вперше побували під час Різдвяних свят на теренах Київської архиєпархії у м. Черкаси. Місійну діяльність на парафії Покрова Богородиці проводили братчики Андрій Козар (2 курс) і Андрій Кітик (5 курс). Адміністратором парафії уже впродовж 4 років є о. Юліан Шеремета, який її і заснував.

За час служіння йому вдалося здобути неабиякий авторитет у жителів міста та налагодити зв’язки з місцевою владою. Завдяки цьому Черкаська Міська Рада нещодавно виділила земельну ділянку на березі Дніпра для будівництва храму УГКЦ. Однак, наразі богослужіння відбуваються у приміщенні вечірньої школи. Для потреб парафії там виділено два великі класи, в одному з яких влаштована каплиця, а інший використовується як зал. Особливо приємно було братам познайомитися з парафіянами, які родом з м. Дрогобича, та дізнатися, що іконостас до каплиці в Черкасах подарувала дрогобицька парафія Володимира та Ольги зі своїм отцем Романом Гринашом.

 

Молодий греко-католицький священик о. Юліан знаний також у мистецьких колах Черкас. Через це у Навечір’я Різдва головний режисер Черкаського драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка запросив отця освятити шопку в центрі Черкас. Брати-семінаристи супроводили посвячення своїм співом, а опісля розділили зі священичою родиною Святу Вечерю.

Поряд з Христовою Церквою о. Юліан будує і домашню. Він є батьком двох дітей – Андрія Іринея, якому 2 з половиною роки, та Матвія Йосафата, якому лише півроку. Тому допомога у їх вихованні стала ще однією важливою частиною гостювання семінаристів у колі цієї сім’ї. Брати розділили з родиною і іншу щоденну домашню працю, як рівно ж і відпочинок, до якого зокрема можна віднести перегляд різдвяних та новорічних фільмів.

Невід’ємною частиною різдвяних святкувань була, звісно, коляда. Брати Андрії та о. Юліан відвідали з радісною вісткою про народження Сина Божого парафіян, митців, представників влади та всіх, хто відчинив двері для прослави новонародженого Дитяти. Не можна в цьому контексті не згадати, що братчики мали змогу подивитися особливий різдвяний вертеп. Його непересічність полягає в тому, що ролі різдвяного дійства грали військовослужбовці строкової служби однієї з військових частин м. Черкаси. Організатором вертепу став о. Юліан, оскільки, крім парафіяльного служіння, йому доручено ще й уряд голови Комісії військового капеланства в Київській архиєпархії.

Протягом свят на Літургіях семінаристи говорили проповіді, а в останній день своїх різдвяних місій, на празник св. Василія Великого, подякували парафіянам та отцю за теплу зустріч і відкритість. На завершення братчики склали парафіянам свої вітання з Різдвом та побажання: «У світлі проголошення 2013 р. Роком віри зичимо Вам у ті святкові дні Христового Різдва сходити вірою щораз глибше у таїнство воплоченого Сина Божого та мужньо свідчити ту віру перед світом. Заохочуємо до читання та роздумів над Святим Письмом і творами таких святих отців Церкви, як Василій Великий, щоби, з одного боку, мати певну основу нашої віри, а з іншого – добре її розуміти та не перекрутити. Нехай новонароджений Спаситель людства і цілого світу благословляє Вас та додає тієї віри, мудрості й відваги». Окремо брати звернулися до о. Юліана, побажавши йому «біг скінчити, віру зберегти і переможцем гріха явитися», щоб колись його, як і Василія, назвали Великим.

Розпочаті 5 січня місії брати завершили 14 січня та з великою різдвяною радістю і вдячністю о. Юліану та його парафіянам повернулися до рідних домівок, щоб через декілька днів зустрітися зі своїми співбратами у семінарії за трапезою Щедрого вечора.

Браття висловлюють щиросердечну подяку духівнику Братства та проректору Семінарії о. Григорію Комару, а в його особі всім братчикам і ректорату за надану можливість відвідати вірних УГКЦ на Центральній Україні та розділити з ними радісну подію Христового Різдва.