Translate into...
Newsletter
- 25/07 Наука, яка веде до Бога
- 23/07 Василь Когут, «Католицько-ісламський діалог на основі документу ІІ Ватиканського собору "Nostra Aetate "» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – о. ліц. Володимир Тухлян)
- 22/07 Чи можна довіряти теоріям еволюції?
- 18/07 Священниче покликання у світлі шляху біблійного Мойсея
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
Most Read
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
Відвідини з Різдвяною колядою Полтавщини |
![]() |
![]() |
![]() |
Thursday, 29 January 2015 16:17 | |||
Полтавщина славиться родючими чорноземами, порання коло яких є основним місцем праці сільського населення. В минулому столітті в селі Деменки існував радгосп, куди на роботу приїздили мешканці Галичини і в силу економічних чи особистих причин залишилися тут на постійне місце проживання. Кілька років тому вірні, в яких залишилась пам'ять про Церкву-матір, самоорганізувались і попросили у владики священика для розбудови парохії. Богослужіння проводилися в приватному помешканні, а з часом в центрі села виріс невеликий однобанний храм святого Миколая. Проповідь священика-місіонаря не залишила осторонь і мешканців навколишніх сіл Шевченкове та Дашківка, де також зорганізовано молитовні групи, для духовних потреб яких служать пристосовані каплиці. Також в селі діє жіночий монастир черниць Згромадження Святого Вінкентія. Сестри заснували дитячий будинок сімейного типу, де в даний час виховують на християнських засадах п’ятьох дітей. Духовним отцем цієї парафії є отець Василій Улішак – випускник Тернопільської вищої духовної семінарії ім. Патріярха Йосифа Сліпого. Брат Мар'ян прибув 6 січня до Дніпродзержинська поїздом, де його зустріла сестра Магдалина ЗСВ і вихованка дитячого будинку Естер. Під час поїздки автомобілем до села Деменки молилися Ісусову молитву, сестра розповідала про місійне служіння. 6 січня на парафії молилися Царські часи, Вечірню з Літургією св. Василія Великого та Велике Повечеря з Литією – все за уставом. 7 січня святкова Божественна Літургія відбулася о 9:00, на якій було зачитано різдвяне послання владики Василія Тучапця. Після літургії отець виголосив повчальну проповідь про значення Різдва для кожного з нас зокрема. Також найменші парафіяни храму на чолі з їмостю Надією Улішак організували святкове дійство з колядками, віншівками, віршами про Різдвяну подію. З храму радість про народження Спасителя розійшлася по цілому селі. Після обіду було організовано три групи колядників: перша - отець Василій і церковне братство, друга – сестри милосердя св. Вінкентія і брат Мар'ян, третя - діти разом з їмостю Надією. Таким чином ділилися радісною вісткою про народження Спасителя відвідуючи домівки, колядуючи, віншуючи. Також Різдвяну Божественну Літургію було відслужено в селі Шевченки, де за храм тимчасово служить приватний будинок. В селі Дашківка, де молитва лунала після перерви у три роки, також було відслужено святкову Літургію. 8 січня брат Мар’ян щасливо відбув додому, щоб у колі сім'ї розділити «другі» свята. Висловлюю подяку духівнику братства владиці Григорію (Комару), ректорату, управі за можливість такої поїздки.
|