< квітня 2018 >

Найпопулярніше

Неспокійні часи PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altУ свій час у нашому часописі вже були публікації, присвячені фільмам про римських папів: Івана ХХІІІ та Івана-Павла ІІ. Зараз обидва ці понтифіки проголошені святими. У цьому номері мова піде про стрічку португальського режисера Фабріціо Коста «Папа Павло VI: неспокійні часи». До речі, режисер також відомий нашим читачам, бо він свого часу зняв фільм про Фатіму, про який також у свій час була публікація в нашому часописі (№ 10, 2008).

Молитва, як покута у Сповіді PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altЧасто в часі Сповіді священики дають за покуту відмовити визначене число відповідних молитов. А хіба молитва може бути покутою? Спочатку варто наголосити, що священики можуть давати за покуту не тільки відмовляти приписані молитви. Все залежить від ситуації. Автор цих рядків особисто знає душпастирів, які за покуту дають прочитати відповідні уривки зі Святого Письма.

Піст і зовнішній вигляд PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altЧому по зовнішньому вигляді більшості священиків не скажеш, що вони дотримуються приписаних Церквою постів? Євангеліє з цього приводу каже: «Не судіте з вигляду зовнішнього» (Йо, 7, 24). Крім того, і медичні спеціалісти стверджують, що огрядна фігура не обов’язково є наслідком непоміркованого харчування. На це існує ряд інших причин.

Молоді роки Ісуса PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altВ Євангелії нічого не говориться, що робив Ісус між 12 і 30-м роком свого життя. Чи є цьому якесь пояснення? Читаємо Євангеліє від святого Марка: «І вийшовши звідти, прибув у свою батьківщину, а слідом за ним пішли і його учні. Якже настала суботу, він почав навчати у синагозі. Багато з тих, що Його слухали, дивувались, кажучи: «Звідки це оте в нього? Що то за мудрість, що йому дано і такі чуда, що діються його руками? Хіба ж він не тесля?» (Мк. 6, 1 - 3).

Принцеса криги PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altУ цьому номері ми поговоримо про фільм американського режисера Тіма Файвела, який так і називається: «Принцеса криги». Ця стрічка не є релігійною, однак те, що в ній показано, буде повчальним для будь якої аудиторії. Головна героїня фільму – дівчина на ім’я Кейсі Карлайл. Вона навчається у випускному класі звичайної американської школи.

Чи Бог сотворив зло, якщо світ повстав з нічого? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altБог зла не створював. Коли Книга Буття описує сотворення світу, то сім разів звучить твердження: «І побачив Бог, що воно добре…» А в іншому місці Святе Писання говорить: «Бо Бог не створив смерть, ані радіє з погибелі живучих. Він бо створив усе на те, щоб існувало» (Мудрості. 1, 13 – 14). Однак, тоді виникає логічне запитання: чому ж тоді смерть існує? І на це є відповідь у Писанні: « А через заздрість диявола смерть увійшла у світ» (Мудрості 2, 24). Думаю, історію про Адама і Єву чули всі. Наново немає потреби її повторювати.

Чи користується Церква сектантськими засобами? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altДеякі люди говорять, що Церква – це така ж інституція, як і різного роду секти чи тоталітарні культи, в тому значенні, що так само використовує обман, маніпуляції, сліпий послух і т. д. Іноді відповіді на запитання дає саме життя. Читачі, мабуть, добре пам’ятають січень 2014 року. Тоді в самому розпалі була Революція Гідності і в Інтернеті з’являлися пророцтва, приписувані священику підпільної УГКЦ о. Герману БУДЗІНСЬКОМУ (1905 - 1995).

«Глядіть, щоб ніхто не звів вас» PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altСловами, які винесені у заголовок, Ісус Христос дав попередження своїм учням, щоб вони не пішли за фальшивими пророками. На жаль, багато хто із християн ці слова ігнорує, бо упродовж останніх років зауважується нездорове зацікавлення різними містичними явищами. Про те, як у подібній ситуації діяли канонізовані Церквою святі, і йтиме мова у публікації.

Крайнощі у наш суперечливий час є дуже популярними. Якщо на Заході поширилася сильна хвиля скептицизму, коли ставлять під сумнів навіть чудеса, описані у Євангеліях, то у нас ситуація діаметрально протилежна.

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>