... До кого зі святих слід молитися, щоб подолати корупцію?
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< березня 2017 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
До кого зі святих слід молитися, щоб подолати корупцію? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор БРИНДАК

altОкремих святих, яких би Церква проголосила покровителями боротьби з корупцією, наразі немає. Однак є особи, в житіях яких були моменти, котрі дають підстави вважати їх борцями з корупцією. Наприклад, святий Антоній Падуанський (1195 - 1231). Цього святого знають як такого, який допомагає віднайти загублену річ. Багато людей стверджують, що молитва до святого Антонія в цьому намірі дійсно дуже результативна. В цьому мав нагоду переконатися і автор цих рядків.

За життя святий Антоній був монахом-францисканцем та місіонером. У своїх проповідях викривав пороки, в першу чергу пов’язані із пристрастю до грошей. Його проповіді мали такий великий вплив, що навіть злодії, які чули їх, повертали назад вкрадені речі. Звідси і бере початок традиція молитися до святого Антонія, коли пропаде якась річ.
Коли святий Антоній проповідував у Флоренції, місцеві можновладці та банкіри часто насміхалися з його проповідей, бо багато з них нажили великі статки кривдою інших людей. В часі цієї місії один з цих лихварів несподівано помер. Коли його тіло заносили в храм, святий Антоній заступив вхід до церкви і сказав: «Для чого ви несете у святе місце того, чия душа і так похована в пеклі. Якщо ви не вірите мені, то йдіть до його дому і побачите, що серце цього чоловіка там, де його багатство». Люди повернулися в помешкання покійного, знайшли там сейф, а коли відкрили, то побачили серед грошових чеків і квитанцій справжнє людське серце. Пізніше покійному спеціально розрізали груди, але серця там не знайшли (Антонио Сикари. Потреты святых. – Милан – Москва «Христианская Россия» - 1998; Т.3 – 4. – С. 224). У такий спосіб сповнилися євангельські слова: «Де твій скарб, там і буде твоє серце» (Мт. 6, 21). Історія досить повчальна, особливо для нашого часу.
Противником корупції був також відомий англійський вчений, письменник та політик, святий Томас Мор (1478 - 1535). Про життя та героїчну смерть цього подвижника у нашому часописів вже була мова (див. «Людина на всі часи» або «Бог прийме кожного, хто до Нього стремить» // З любов’ю у світ, № 4, 2009). Одного разу Томасу Мору подарували коштовну чашу. Але коли він дізнався, що подарунок зробили з метою вплинути на одне судове рішення, то наповнив часу доверху вином і відправив назад тому, хто подарував. Варто додати, що у 2000-му році Католицька Церква проголосила Томаса Мора небесним покровителем політиків.
У даній публікації неможливо не згадати Митрополита Андрея Шептицького. Ще, правда, не проголошеного святим, але останні події показують, що ця справа стає щораз ближчою. У 1941 році наш великий Митрополит написав своє знамените послання «Як будувати рідну хату». Це було незвичне послання, бо воно було адресоване не лише до сучасників, але й для майбутнього покоління, яке вже буде жити у незалежній Україні. Зокрема, в посланні є такі слова: «Коли всі засади Євангелія є в народі загальноприйняті, коли бодай велика більшість громадян живе християнським життям і молитвою заслугує на благословенство і поміч неба, і коли в народі Церква свобідно виконує Богом дане післаництво, себто, проповідає Євангеліє і освячує нарід та за нього молиться, ті труднощі, що зв’язані з верховним проводом, розв’язуються мирно і за Божою ласкою, корисно для загального життя. Але коли тих умов не має, а тому не має і Божого благословення, на поверхню суспільного життя висуваються одиниці, не здібні на провідників, які тим самим приносять радше шкоду, ніж хосен, бо замість дбати про загальне добро, вони шукають заспокоєння свого власного самолюбства, себто, понад загальне добро, ставлять своє власне добро. І тоді мусять впровадити в будову хати безконечні непорядки… Замість давати народові мудрий провід, що здійснює мету загального добробуту і щастя, вводять у суспільне життя роздори, домашні війни, нічим не обмежену партійність і відзначаються шаленою захланністю на гріш, безсоромним хабарництвом, легковаженням людської одиниці».
Як бачимо, святоюрський велетень не тільки засудив хабарництво як явище, але і вказав на його причини.
Отже, молитися є кому. Але в першу чергу слід боротися не з наслідками, а з причинами.

Ігор БРИНДАК. До кого зі святих слід молитися, щоб подолати корупцію?//«З любов’ю у світ» № 12 2015

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити