... Вийшов друком 83-ий номер часопису Дрогобицької семінарії«Слово»
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< жовтня 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Вийшов друком 83-ий номер часопису Дрогобицької семінарії«Слово» PDF Друкувати Електронна адреса
Середа, 21 жовтня 2020 20:15

Slovo 83Опубліковано черговий номер релігійно-суспільного часопису Дрогобицької духовної семінарії «Слово». Цей 83-ий випуск присвячений християнському погляду на працю. Головний редактор часопису, пояснюючи такий вибір тематики, зокрема, пише: «Не зважаючи на політичні перипетії, черговий номер семінарійного релігійно-суспільного часопису «Слово» ми таки присвятили не політиці, а роздумам над тим, яке місце в житті людини відіграє праця. Це, на перший погляд, може видаватися дивним, адже у сьогоденні, напевне, знайдеться й багато інших актуальних проблем і викликів, які потребують нашої уваги. Водночас за тих кілька весняних і літніх місяців 2020 р. Б., коли закриті у власних домівках українці внаслідок непрофесійних дій владоможців перебували у вимушених відпустках, багато з нас вкотре усвідомили, наскільки важливою для нас є праця. І не лише тому, що вона забезпечує нам засоби на проживання, але й тому, що це важливий середник самореалізації людської особистості».

У рубриці «Тема номеру» читач знайде цікаву статтю викладача семінарії о. ліц. Тарас Коберинка, який пише про етос людської праці. У наступній публікації Тарас Петруняк представляє думки святих угодників про працю. Василь Хомин пояснює, чому кожна людина має право на гідні умови праці та справедливу і вчасну винагороду. Тарас Фаль розкриває дві крайнощі, у які може потрапити людина, працюючи. Володимир Литвин представляє викривлені форми заробітку. Ярослав Мисак порушує проблему трудової еміграції та висвітлює погляд Церкви на це питання. Роман Ковівчак представляє маловідомі історичні факти про працю духовенства і монашества. Микола Цмоканич пропонує замислитись над найважчою формою роботи – праці над собою. 
У рубриці «На гранях часу» читач знайде інтерв’ю з п. Василем Голодом, співробітником громадської організації «Спільнота взаємодопомоги "Наша Хата"», яка допомагає людям, що втратили житло. Михайло Карпінець у статті «За покликом серця» дає молодій людині поради, як правильно вибирати професію. Назар Городиський розповідає про внесок митрополита Андрея Шептицького в господарське життя українців. Дмитро Білий у рубриці «Сторінками світової літератури» представляє ключові меседжі книги Джона Стейнбека «Грона гніву». Ігор Бриндак, викладач ДДС, розповідає про декілька фільмів, ключовою постаттю яких є Томас Мор. Іван Іваненко у рубриці «Подих скинії» висвітлює біблійну думку про труд людини. У рубриці «Духовність» о.д-р Олег Чупа, викладач та духівник ДДС, розкриває сенс монашого принципу «Молися і працюй», який покликані втілювати й миряни. Юрій Бігун поспілкувався з студентами I курсу ДДС, які поділись своїми враженнями про перші дні навчання в семінарійній спільноті. 
Наприкінці часопис міститься літопис семінарійних подій, який підготував Іван Злупко, та цікавий кросворд авторства Івана Рожака, за розгадку якого переможець отримає дарунок.