РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 25/07 Наука, яка веде до Бога
- 23/07 Василь Когут, «Католицько-ісламський діалог на основі документу ІІ Ватиканського собору "Nostra Aetate "» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – о. ліц. Володимир Тухлян)
- 22/07 Чи можна довіряти теоріям еволюції?
- 18/07 Священниче покликання у світлі шляху біблійного Мойсея
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
У Дрогобицькій семінарії відбулися Великопосні реколекції [ФОТО] |
![]() |
![]() |
![]() |
Понеділок, 15 березня 2021 15:30 | |||
Розпочалися дні духовної віднови у п’ятницю з IХ Часу, після чого в актовому залі ректор семінарії о. Мирон Бендик представив братії реколектанта. У своїй вступній науці владика Микола наголосив на важливості реколекцій у духовній формації особи. «Реколекції – дні особливої присутності Бога у житті людині та її покликанні», – зазначив проповідник. Після Вечірні у своїй наступній науці єпископ зосередився на постаті св. Франциска з Асижу, який своїми діями випромінював світло Божої благодаті. За словами архиєрея, кожен християнин покликаний стати світлом для ближніх, щоб принести Христа в їхні серця. У суботу після Утрені та І Часу була відслужена Божественна Літургія, яку очолив владика Микола у співслужінні отців-префектів Романа Копача та Богдана Хом’яка. Проповідник роздумував над рядовим Євангелієм про милостиню (див. Мт 6, 1-13) і тим самим визначив тему роздумів на увесь реколекційний день. У своїх наступних науках єпископ стимулював семінаристів як майбутніх священиків позитивно відгукуватися на потреби ближніх, адже вони є руками Божими, якими Бог спасає. Наступного дня після недільних богослужінь проповідник впродовж дня роздумував над євангельським уривком дня про прощення та справжній піст (див. Мт 6, 14-21). Архиєрей підкреслив головні перешкоди до прощення, серед яких гордість, заздрість і бажання помсти. «Неспроможність пробачити свого ближнього є результатом віддалення від Бога. Для того, щоб стати готовим пробачити свого ближнього, потрібно відновити зв’язок з Богом шляхом приборкання своїх емоцій. У цій важливій справі доцільно знайти духовного порадника», - зазначив владика Микола. На завершення архиєрей закликав братів не гаяти часу впродовж навчання в семінарії, а використовувати його для власного зростання та на благо усієї Церкви. Відтак реколектант висловив слова подяки братам та отцям за теплий прийом та гостинність. Ректор семінарії о. д-р Мирон Бендик подякував владиці за його плідне служіння і на згадку про ці реколекції ректор вручив владиці наукові доробки Дрогобицької семінарії та пам’ятний подарунок. Див.фоторепортаж:
|