... Дрогобицька семінарійна спільнота пережила пасхальну таїну [ФОТО]
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< травня 2021 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Дрогобицька семінарійна спільнота пережила пасхальну таїну [ФОТО] PDF Друкувати Електронна адреса
Неділя, 02 травня 2021 06:06

2021 pasquaПасхальна таїна лежить в основі всієї Євангелії і проповіді з перших часів християнства по сьогодення. Разом з всією Церквою дрогобицька семінарійна спільнота по-особливому вшановує «над празниками празник і над торжествами торжество» святого і славного Христового Воскресіння. Цьогоріч через різноманітні богослужіння, які розкривають зміст Христових страстей, Його розп’яття, Господнього кенозису та сенс Його воскресіння з мертвих, більша частина семінаристів єдналася у молитві з єпархіальним духовенством та вірними у катедральному храмі Пресвятої Трійці. Інші семінаристи традиційно роз'їхались розділити пасхальну радість з вірними нашої Церкви на місійних теренах.

29 квітня, у Страсний Четвер, зранку брати молилися Вечірню з Літургією Василія Великого, яку очолив єпископ Самбірсько-Дрогобицький Кир Ярослав (Приріз) у співслужінні. Після «Будь ім’я Господнє…» владика Ярослав здійснив Чин умивання ніг 12-ом священникам Самбірсько-Дрогобицької єпархії. По завершенні Літургії о. Тарас Герасимчук, ректор катедри, від імені всієї єпархіальної родини привітав очільника єпархії з 15-тою річницею єпископської хіротонії. Опісля у стінах семінарії о. Мирон Бендик від імені Дрогобицької семінарійної спільноти привітав архиєрея та подякував йому за свідоцтво віри. У вечері брати-семінаристи творили спільну молитву Утреню Страстей Христових з єпископом Кир Ярославом та Кир Григорієм (Комаром), єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії та семінарії і катедрального собору.
30 квітня, у Страсну П’ятницю, семінарійна спільнота у соборі Пресвятої Трійці молилися Царські Часи та Вечірню з виносом плащаниці. Богослужіння очолив владика Ярослав, якому співслужив владика Григорій та духовенство семінарії та катедри. Після обіду братія помолилася Акафіст з о. Андрієм Нискогузом, викладачем ДДС, та о. Романом Копачем, префектом ДДС. Супроводжували молитву хор «Відлуння» (диригент п. Надія Бунь, викладач ДДС). Ввечері семінаристи помолилися Єрусалимську Утреню, яку очолили владики Ярослав та Григорій.
1 травня, Страсна Субота, отці та питомці семінарії разом з парафіянами та отцями катедрального собору молилися Вечірню з Літургією Василія Великого. В обідню пору семінарійний храм наповнився пасхальним співом «Христос воскрес із мертвих…», під який о. Роман Андрійовський, проректор з навчальної частини, у співслужінні семінарійного духовенства освятив пасхальний кошик для святкового великоднього сніданку в семінарії.
Надгробне молилися ще в Страсну Суботу, а опівночі катедральний храм зустрічав дорогих молільників з ангельською звісткою «Христос Воскрес!». Єпископ-ординарій Ярослав очолив пасхальні богослужіння і ввів у пасхальне таїнство Христа Бога нашого.
По завершенні нічних богослужінь вл. Ярослав завітав до трапезної у нашій «alma mater» і розділив з братами та ректором спільну Великодню трапезу.

Підписуйтесь ✅ і слідкуйте за фото- і відео-матеріалами тут:

~ FACEBOOK: https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM: https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/
~ YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCE2OWYAwq2_W0juWK-EojIA