РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 10/09 Шестикурсники відвідали єпархіальний Карітас
- 07/09 Молитовне святкування Різдва Пресвятої Богородиці
- 07/09 Розпочалось навчання у Малій семінарії та на Підготовчих курсах
- 06/09 Студенти 6-го курсу ознайомилися з особливостями душпастирського служіння серед безхатченків
- 06/09 Шестикурсники ДДС відвідали ЗРЦ «Назарет»
Найпопулярніше
- Іван Підлубний, «Гріх і покаяння у творі преподобного Івана Ліствичника "Ліствиця"» (науковий керівник – о. д-р. Роман Федько, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Наука, яка веде до Бога
- Богдан Огоновський, «Роль Князя Костянтина-Василя Острозького в унії Київської Митрополії з Римським Апостольським Престолом» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Роман Андрійовський)
- Богдан Піддубний, «Роль батька у сім’ї на основі книги Юзефа Августина "Бути батьком"» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- О. Михайло Зубрицький – літописець бойківського краю
- Незалежність як особова зрілість
- Микола Прунчак, «Етика подружнього життя в Ісламі» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – ліц. Василь Салій)
Чин прощення у Дрогобицькій семінарії |
Неділя, 26 лютого 2023 20:52 | |||
26 лютого 2023 р. Б., у Сиропусну неділю, після Вечірні спільнота ДДС, за давньою традицією, відбула обряд взаємного прощення. Вечірню очолював о. Василь Чава, проректор з виховної частини, у співслужінні з префектами о. Богданом Хом'яком та о. Романом Копачем, о. Михайлом Коліщаком, духівником семінарії, та о. Олегом Чупою, духівником та викладачем ДДС. Богослужбовий спів вели учасники семінарійного секстету. Перед безпосереднім здійсненням цього чину о. Олег Чупа звернувся до братів семінаристів із закликом до щирого пробачення один одному, сказавши, що "прощення – це довгий шлях, а кінцева його точка – визволення". Після цього о. Василь Чава підкреслив важливість забуття образ у внутрішньому житті семінарійної спільноти: "Саме сьогодні ми отримуємо нагоду стати ближчими один до одного та знести стіни наших образ чи кривд, щоб гідно увійти у період Великого Посту". Згодом семінаристи, починаючи від братів VI курсу, підходили до своїх наставників та співбратів, давали поцілунок миру та проказували: "Простіть мені, отче/брате". На що отримували відповідь: "Хай Бог простить і я прощаю". Щорічно завдяки цьому обряду брати спільно підносять семінарійний дух, готують себе до Великого Посту та очікуваної зустрічі світлого празника Христового Воскресіння. Давній звичай, традиційно, супроводжувався стихирами Пасхи, що закликають до прощення. "Воскресіння день! Просвітімся торжеством, і одні одних обнімімо, та скажімо: Браття! І тим, що ненавидять нас, простім все з Воскресінням", – стихира Пасхи. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|