РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 25/07 Наука, яка веде до Бога
- 23/07 Василь Когут, «Католицько-ісламський діалог на основі документу ІІ Ватиканського собору "Nostra Aetate "» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – о. ліц. Володимир Тухлян)
- 22/07 Чи можна довіряти теоріям еволюції?
- 18/07 Священниче покликання у світлі шляху біблійного Мойсея
- 17/07 Роман Ковівчак, «Заповідь любові до ворогів (Мт 5,43-48 і Лк 6,27-35). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Андрій Кобільник, рецензент – о. ліц. Андрій Нискогуз)
Найпопулярніше
- Дмитро Білий, «Господня молитва (Мт 6,9-13; Лк 11,1-4). Лінгвістично-екзегетичне дослідження» (науковий керівник – о. ліц. Ростислав Приріз, рецензент – о.ліц. Андрій Нискогуз)
- Там, де замовкає наука
- Дмитро Голик «Дівицтво і материнство Пресвятої Богородиці за книгою американського професора-богослова Бранта Пітра "Ісус Христос та єврейські коріння Діви Марії: Розкриття образу Матері Месії"» (наук. кер. – о. ліц. Іван Гаваньо, рец. – о. В.Тухлян)
- Філософія – провідниця до богослов’я
- Релігія та наука: чи існує конфлікт?
- Моральна оцінка науково-технічного прогресу
- Микола Цмоканич, «Проблематика ґендерної ідеології у творчості Ґабріели Кубі», (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
Великодні святкування Дрогобицької духовної семінарії |
![]() |
![]() |
![]() |
Неділя, 16 квітня 2023 10:01 | |||
Перші три дні Страсного тижня семінаристи молилися Архиєрейську Літургію Напередосвячених Дарів: перші два дні – у семінарійному храмі, а у Страсну середу – у єпархіальній катедрі. У Страсний четвер владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії, у співслужінні з численним гроном отців та у супроводі співу братів-семінаристів і дитячо-молодіжного хору «Відлуння» відслужив Вечірню з Божественною Літургією св. Василія Великого. Наприкінці священнодійства відбувся Чин умивання ніг, який пригадує нам те, як Ісус Христос умивав ноги апостолам під час Тайної Вечері. Після відпусту владика Ярослав привітав священнослужителів з днем встановлення Таїнства Священства, а також подякував їм за служіння, яке вони здійснюють сьогодні приймаючи біженців, з тих регіонів України, де зараз йдуть активні бойові дії. У цей ж день ввечері у Катедральному храмі Пресвятої Трійці владика Ярослав разом із владикою Григорієм, єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії, та семінарійним і парафіяльним духовенством відслужили Утреню Страстей. До молитовної сторожі приєдналася спільнота ДДС разом з парафіянами храму Пресвятої Трійці. 14 квітня, у Страсну П’ятницю, семінарійна спільнота зранку взяла участь у богослужіннях Великих Царських Часів та Вечірній з виставленням Плащаниці, які очолив владика Ярослав разом із владикою Григорієм та гроном отців. Після обіду брати-семінаристи взяли участь у Акафісті до Страстей Христових, який відбувся у Катедральному храмі Пресвятої Трійці. Ввечері того ж дня семінаристи помолилися Єрусалимську Утреню. У суботу, 15 квітня, коли Церква літургійно споминає Зішестя Христа до аду, з ранку семінаристи відвідали катедральний собор, де взяли участь у Вечірній з Божественною Літургією св. Василія Великого, яку супроводжували своїм співом. В ніч з суботи на неділю семінаристи почергово несли молитовну варту перед плащаницею у катедральному храмі, а у сам день Світлого Христового Воскресіння семінарійна спільнота долучилася до ранкового пасхального богослужіння у храмі Пресвятої Трійці, яке очолив владика Ярослав у співслужінні з священнослужителями семінарії і катедри. Пасхальні богослужіння розпочалися з Надгробного, після якого був обхід навколо храму, Пасхальна Утреня та Свята Літургія. Після Літургії брати-семінаристи разом з владикою Ярославом традиційно мали спільний сніданок, на якому владика привітав усіх з святом Воскресіння Христового. Опісля семінаристи відбули на пасхальні канікули.
|