РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 10/09 Шестикурсники відвідали єпархіальний Карітас
- 07/09 Молитовне святкування Різдва Пресвятої Богородиці
- 07/09 Розпочалось навчання у Малій семінарії та на Підготовчих курсах
- 06/09 Студенти 6-го курсу ознайомилися з особливостями душпастирського служіння серед безхатченків
- 06/09 Шестикурсники ДДС відвідали ЗРЦ «Назарет»
Найпопулярніше
- Іван Підлубний, «Гріх і покаяння у творі преподобного Івана Ліствичника "Ліствиця"» (науковий керівник – о. д-р. Роман Федько, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Наука, яка веде до Бога
- Богдан Огоновський, «Роль Князя Костянтина-Василя Острозького в унії Київської Митрополії з Римським Апостольським Престолом» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Роман Андрійовський)
- Василь Когут, «Католицько-ісламський діалог на основі документу ІІ Ватиканського собору "Nostra Aetate "» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – о. ліц. Володимир Тухлян)
- Богдан Піддубний, «Роль батька у сім’ї на основі книги Юзефа Августина "Бути батьком"» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- О. Михайло Зубрицький – літописець бойківського краю
- Незалежність як особова зрілість
Дні духовної віднови у семінарії |
Неділя, 01 вересня 2024 20:42 | |||
У періоді з 30 серпня по 1 вересня 2024 р. Б. у Дрогобицькій семінарії проходили традиційні дні духовного відновлення з нагоди початку навчального року. Цього разу їх провів ієромонах-студит Мануїл Пишкович, який колись навчався у ДДС. Науки чергувалися зі спільною молитвою, приватним читанням Святого Письма та духовними розмовами із реколектантом. Цикл цьогорічних зустрічей о. Мануїл розпочав із аналізу євангельського уривку празника Усікновення глави Йоана Хрестителя, в часі святкування якого ми перебували. "Зосередьмо свою увагу на поведінці Іродіяди, яка була розлючена на Йоана через його постійні напоумлення щодо моральності царської родини. Вона, ймовірно, настільки турбувалася своїм неврегульованим сімейним статусом, що порадила своїй доньці просити у Ірода не добра для неї, а того, чого бажала сама, – смерті Йоана Хрестителя, який їй докучав своїми докорами. Отож, коли об'єктом нашої уваги стають тільки зовнішні речі, ми не даємо розкритися чомусь внутрішньому. А насправді ж, одне має відповідати іншому". Наступні науки продовжували розвивати цю основну думку. Реколектант застановлявся над уривками із книг Єремії, Царів, Виходу, Буття, Самуїла та Товита. Дійові особи та історичні епізоди цих уривків послужили о. Мануїлу відображенням таких духовних принципів: воля людини не завжди збігається з волею Божою; не слід нехтувати думкою інших людей; звикання, зокрема, у духовному часто стає перешкодою на шляху до Невідомого; не потрібно боятися правди перед лицем Бога. "Отож, основним посланням цих реколекцій є заклик бути завжди відкритим на Іншого", – сказав реколектант на завершення. Після останньої науки о. Мирон Бендик, дякуючи гостю, вручив памʼятні подарунки та, зокрема, зауважив: "Цими роздумами ви вкотре довели, що християнська перевага – це нестандартність мислення. Там, де логіка і стереотипи кажуть одне, Святе Письмо каже інше. Дякуємо вам, що подали нам приклад справжнього пережиття цих біблійних текстів". Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|