... Військові капелани поділились із семінаристами власним досвідом

< квітня 2010 >

Військові капелани поділились із семінаристами власним досвідом PDF Друкувати Електронна адреса
Вівторок, 20 квітня 2010 16:22
У четвер, 15 квітня 2010 року в стінах Дрогобицької Духовної Семінарії відбувся практичний семінар на тему: «Перспективи створення центру душпастирювання військовослужбовців у семінаріях». Подібні зустрічі перед тим були організовані 30 березня 2009 року в Тернопільській та Івано-Франківських семінаріях. Свої доповіді й досвід капеланського служіння серед військовослужбовців Львівщини, а також Дрогобиччини, представили високоповажні гості: о. Любомир Яворський, заступник керівника Відділу Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України; брати із Центру душпастирювання військовослужбовців Святого Георгія Побідоносця при Львівській Духовній Семінарії; а також о. Іван Гнатів, Головний військовий капелан Самбірсько-Дрогобицької єпархії, який також взяв участь у зустрічі.
Викладачі, семінаристи і гості нашої Семінарії з уст о Любомира Яворського почули розповідь про роботу Відділу у справах душпастирства силових структур України, найближчі плани, роль та значення Центру душпастирської опіки військовослужбовців при семінаріях нашої Церкви. Як зазначив отець, створення та діяльність такого Центру має на меті допомогти як місцевим капеланам у душпастирському служінні, так і розвитку капеланства загалом у нашій Церкві.
Студенти Львіської Духовної семінарії, при якій Центр душпастирювання військовослужбовців Святого Георгія Побідоносця діє із 2006 року, поділились своїм досвідом праці із військовослужбовцями та практичними напрацюваннями у роботі з ними, запропонувавши усім присутнім семінару перегляд підготовленої презентації, у якій були наочно представлені світлини з працею цих семінаристів із військовими, а також запропоновані головні напрямки роботи Центру та його статут.
Не менш цікаво було слухати реальні приклади із душпастирювання військовослужбовців, представлені о. Іваном Гнатівим. Він повів мову про важливість, особливості і навіть деякі курйозні випадки такого служіння, розказав про налагодження роботи з військовослужбовцями в межах єпархії. У своїй розповіді отець провів цікаву аналогію між семінарійним життям та життям військовослужбовців щодо дисципліни та формації та заохотив семінаристів до активної співпраці з військовим капеланством Самбірсько-Дрогобицької єпархії.
В епілозі зустрічі знову виступив о Любомир Яворський, який зазначив, що Відділом приділяється особлива увага залученню потенційно нових капеланів з кола семінаристів та забезпеченню їх можливістю уже в студентські роки ознайомлюватися зі специфікою цієї праці.
Щиро дякуємо шановним гостям за приїзд і відкриття ширших горизонтів і перспектив діяльності нашої Церкви у проповідуванні Христового Євангелія.