... Чи дозволяє Церква трансплантацію органів?
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< лютого 2020 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 26 27 28 29  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Чи дозволяє Церква трансплантацію органів? PDF Друкувати Електронна адреса

Ігор Бриндак

altУ попередньому номері в рубриці «Запитуєте - відповідаємо» писалося, що вбивство людей з метою трансплантації органів є недопустимим. Це цілком зрозуміло. Але хотілося би знати, як Церква ставиться до випадків, коли хтось у своєму заповіті передає свої органи після смерті для трансплантації?

У Святому Письмі описані два цікаві випадки, які, на перший погляд, начебто не стосуються нашої теми: «Потім Йосиф повелів своїм слугам-лікарям набальзамувати батька. І лікарі забальзамували Ізраїля» (Бут. 50, 2). Варто зробити одне пояснення – тут під словом Ізраїль мається на увазі не народ, а друге ім’я Якова, батька Йосифа.

Наступна цитата: «І помер Йосиф, мавши сто десять років, а вони забальзамували його і поклали у труну в Єгипті» (Бут. 50, 26).
Правда, читачі зауважать, що в тих цитатах мова йде не про трансплантацію, а про бальзамування. Однак слід пам’ятати, що бальзамування в той час включало в себе розтин тіла і видалення деяких нутрощів. Якщо можна їх видаляти заради бальзамування, то чому не можна задля трансплантації? Тим більше, що тут мета набагато благородніша. І такий вчинок є одним із виявів любові до ближнього.

На межі XVI – XVII століть (1567 – 1622) жив видатний подвижник, святий Франциск де Саль, або Салезій. Так от, він у своєму заповіті написав, щоб після смерті його тіло було передано лікарям для медичних дослідів. І цей заповіт не став перешкодою у канонізації цього святого, яка відбулася у 1665 році. Конкретніше про цей випадок див. «Заповіт святого Салезія» (Жива вода. № 11, 2017). І хоча це теж ще не трансплантація, але досить близька до цього річ.
І нарешті, глава нашої Церкви Блаженніший Святослав Шевчук теж зробив публічну заяву, що бажає, щоб його органи після кончини були передані для трансплантації (див. «Глава УГКЦ заявив, що згоден стати донором» 

Отож, як бачимо, передача органів для трансплантації згідно заповіту після смерті не суперечить вченню Церкви. Однак умисно пришвидшувати смерть самому собі чи комусь іншому заради отримання органів однозначно заборонено.


Ігор БРИНДАК, Чи дозволяє Церква трансплантацію органів? // З Любов’ю у світ №1 (2019)

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити