... Diploma 2008
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Translate into...

Most Read

Articles archive

< November 2024 >
Mo Tu We Th Fr Sa Su
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Visits

 Погода в Україні
 
Diploma 2008
Інші PDF Print E-mail
Сільник Ю., «Моральні аспекти сім’ї і подружжя у світлі патріярших і єпархіяльних соборів Української Греко-Католицької Церкви в період 2001-2005 рр.» (Науковий керівник: о. ліц. Т. Коберинко; Рецензент: о.ліц. О. Кекош)

Куцик В., «Християнська педагогіка святителя Йоана Золотоустого за книгою Отторіно Паскуато “I laici in Giovanni Crisostomo tra Chiesa, famiglia e città”» (Науковий керівник: о. ліц. Г. Комар; Рецензент: о.ліц. О. Кекош)

Циб А., «Ідея літургійного богослов’я за книгою О. Шмемана “Введение в литургическое богословие”» (Науковий керівник: о.ліц. І. Гаваньо; Рецензент: ліц. В. Чудійович)

Федаш М., «Тріядологія кардинала Вальтера Каспера за книгою “Бог Иисуса Христа”» (Науковий керівник: о.д-р М. Бендик; Рецензент: о. ліц. Г. Комар)

Нечипор М., «Теотокологія у вченні святителя Григорія Палами за книгою Янніса Спітеріса “Palamas: la grazia e l’esperienza”» (Науковий керівник: о. ліц. Г. Комар; Рецензент: о. М. Коліщак)
Зинич О., «Взаємовідносини між Українською Греко-Католицькою Церквою і Державою Україна згідно з церковними та державними правничими документами» (Науковий керівник: мгр. Віталій Лесняк; Рецензент: о. ліц. С. Городецький)

Коваль А., «Ставлення радянської влади до визнання Української Греко-Католицької Церкви у 1946-1989рр. в оцінці документів і матеріалів за книгами М. Гайковського “Хресною дорогою” та О. Зінкевича, о. Т. Лончини “Мартирологією Українських Церков”» (Науковий керівник: мгр. І. Бриндак; Рецензент: д-р О. Шепетяк)

Плєшанов О., «Ідея ісламської держави у світлі досліджень Джона Еспозіто за книгою “Ісламська загроза: міф чи реальність?”» (Науковий керівник: о. ліц. Іван Гаваньо; Рецензент: о.ліц. Ю. Хамуляк) 

Делінкевич М., «Поняття “неправосильності подружжя” та “сепарації” згідно з Кодексом Канонів Східних Церков» (Науковий керівник: мгр. Віталій Лесняк; Рецензент: о. ліц. С. Городецький)

Здреник О., «Унійна Київська Церква в добу Богдана Хмельницького: сучасна оцінка проблеми» (Науковий керівник: о. ліц. Іван Гаваньо; Рецензент: мгр. І. Бриндак)

Гнатів І., «Єдність Церков у порівнянні книг Ернста Зуттнера “Христианство Востока и Запада. В поисках зримого проявления единства” та Вацлава Гриневича “Na drodze pojednania. Medytacje ekumeniczne”» (Науковий керівник: о.д-р М. Бендик; Рецензент: о.ліц. Григорій Комар)

Вербіцький В., «Українська Греко-Католицька Церква в дослідженнях академіка Едуарда Вінтера» (Науковий керівник: мгр. І. Бриндак; Рецензент: д-р О. Шепетяк)
 
Змінчак П., «Капеланське служіння священиків Української Греко-Католицької Церкви у визвольній боротьбі за незалежність України в ХХ столітті на основі спогадів військових капеланів» (о.ліц. І. Гаваньо, рецензент – мгр.І.Бриндак) PDF Print E-mail

ВСТУП

В історії нашого народу Церква завжди відігравала головну роль у духовному житті суспільства. Українська Греко-Католицька Церква зробила вагомий внесок у процес національного відродження Української держави. Зокрема, Церква не оминала духовною опікою тих своїх вірних, які брали участь у визвольній боротьбі. Така опіка здійснювалась через капелянське служіння.
Отож, пропоноване дослідження має за мету розглянути пастирську діяльність військових капелянів, з’ясувати історичні обставини, в яких вона здійснювалась, та оцінити вклад військових капелянів у процес визвольної боротьби.

 
Дутчак Ростислав, «Евтаназія як заперечення гідності людського життя за книгою Едуарда Ларсона та Даррела Амундсена “A Different Death”» (о.ліц. Т. Коберинко, рецензент – др. Б. Завідняк) PDF Print E-mail
ВСТУП

Життя і смерть появив я перед тобою, благословення й прокляття. Вибирай життя, щоб жити тобі і твоєму потомству, любивши Господа, Бога твого, слухавшись його голосу та прихилившись до нього.
(Втор. 30:19-20)

Богословська і філософська рефлексія над людським життям, а зокрема його початком і кінцем, є й надалі актуальною та живою. З одного боку, людство зробило великий крок в розвитку науки і техніки, уможливлюючи лікування колись неминучо смертельних хворіб, винайшло нові медикаменти, що здатні продовжувати і підтримувати людське життя.
 
Буньо Ярослав, «Аскетичне і містичне вчення Євагрія Понтійського» (керівник – о.ліц. Григорій Комар, рецензент – о.М. Коліщак) PDF Print E-mail
ВСТУП

Стремління людської душі до чогось вищого, надприородного і незбагненного, як прояв її теоцентричности, супроводить людину впродовж всієї історії. Цей прояв відповідно до часових і просторових чинників набирав відповідних до даних умов форм. Разом з тим, різним було і ставлення до цієї константи людського життя. Воно мінялося просто з діаметральною протилежністю: від захоплення і масового монашого руху в IV ст., до повного просвітницького скептицизму - XVIII cт. Християнська духовність, пройшовши непростий і часом драматичний шлях, зараз перебуває на порозі девальвації основних своїх вартостей.