... Перспективи
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< жовтня 2009 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      1 2 3 4
5 6 7 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Перспективи PDF Друкувати Електронна адреса
Глибоко увійшовши за минулі десять років  у східну візантійську традицію, викладачі  досягли поставленої мети, сформульованої під час створення семінарії. Тепер ставимо перед собою  наступну мету – доповнити вже  закладені візантійські підстави рідною, київською традицією – величною тисячолітньою „будівлею”, зведення якої продовжується і в наш час. Інтенсивну працю над дослідженням київської традиції ми проводимо вже декілька років.

Ми  вважаємо, що, визначаючись із перспективами на майбутнє, за жодних обставин не можна втратити доробок попереднього десятиліття. Тому перед кожним викладачем поставлене завдання: написати підручник зі свого предмету. Першим етапом у створенні підручника є так званий „скрипт”  – посібник, що містить розпрацьований курс лекцій. Плануємо розпочати видання навчальних посібників для використання в семінарії вже цього року. Вони допоможуть викладачам більш творчо використовувати лекційний час, переносячи ознайомлення з лекційним „мінімумом” на самопідготовку. Видані посібники будуть також результатом усних узгоджень між викладачами різних предметів, котрі тривали декілька років. Тобто кожен предмет семінарії опрацьовано міжпредметно. Тому посібники з усім їхнім багатоманіттям будуть єдиними в презентації спільних підходів, прийнятих у Дрогобицькій Духовній Семінарії. Упродовж цілого попереднього періоду ми мріяли написати єдині підручники для всіх семінарій нашої Церкви у співпраці викладачів цих семінарій між собою. Із цією метою між ними декілька років проводилися зустрічі. На жаль, цей проект із різних причин не мав успіху. Тому в даний час ми розглядаємо видання посібників як крок на шляху до видання власних підручників.

Для викладачів, котрі вже дозріли  до написання підручників, плануємо створити оптимальні умови праці (наприклад, через запровадження практики так званих „суботніх років”). Щодо підготовки кадрів викладачів, то ми плануємо через декілька років мати ситуацію, коли з кожного важливого напряму праці в нас буде по два спеціялісти, що дозволить забезпечити тяглість традиції, випрацюваної за десять років. Семінарський часопис „Слово” маємо намір розвинути до рівня серйозного богословського періодичного видання, котре виходитиме у видавництві семінарії.

Ми  свідомі, що ці та багато інших планів зможемо здійснити, покладаючись, насамперед, на Боже милосердя, молитви та пожертви вірних нашої Церкви. Підводячи підсумки попереднього десятиріччя, ми відчуваємо вдячність цілій Церкві, нашому віруючому народові, численним добродіям з України і з-за кордону. Завдяки їх щедрості нам ніколи не забракло ні хліба, ні до хліба, а те, що зроблено нами, є лише скромною даниною вдячности за увагу і підтримку.