РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 07/09 Молитовне святкування Різдва Пресвятої Богородиці
- 07/09 Розпочалось навчання у Малій семінарії та на Підготовчих курсах
- 06/09 Студенти 6-го курсу ознайомилися з особливостями душпастирського служіння серед безхатченків
- 06/09 Шестикурсники ДДС відвідали ЗРЦ «Назарет»
- 05/09 Побачила світ чергова цікава книга о. д-ра Мирона Бендика про богословʼя
Найпопулярніше
- Іван Підлубний, «Гріх і покаяння у творі преподобного Івана Ліствичника "Ліствиця"» (науковий керівник – о. д-р. Роман Федько, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Чи можна довіряти теоріям еволюції?
- Наука, яка веде до Бога
- Богдан Огоновський, «Роль Князя Костянтина-Василя Острозького в унії Київської Митрополії з Римським Апостольським Престолом» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Роман Андрійовський)
- Василь Когут, «Католицько-ісламський діалог на основі документу ІІ Ватиканського собору "Nostra Aetate "» (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент – о. ліц. Володимир Тухлян)
- Богдан Піддубний, «Роль батька у сім’ї на основі книги Юзефа Августина "Бути батьком"» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – ліц. Василь Салій)
- О. Михайло Зубрицький – літописець бойківського краю
Висвітлення до історії львівських синодів з років 1891 та 1897 |
Категорія:
Проект "Оцифрована спадщина" > Історія
Сторінки: 43
Бібліотека: Оцифрована спадщина
Рік: 1924
Link:
Завантажити
|
|
Візитів: 7541 | |
Опис
Книжечка видана у 1924 р. у Львові у друкарні Товариства ім. Т. Шевченка з метою захистити давню традицію одруженого священства у Східніх Церквах, яка в 20-их рр. ХХ ст. була поставлена під загрозу викорінення з огляду на рішення галицьких греко-католицьких єпископів ввести загальний целібат. Це спричинило хвилю обурення в Галичині, яка охопила широкі верстви суспільства. В цьому контексті слід розглядати і цей текст, під яким 24 листопада 1924 р. підписалися священики Олександр Стефанович, Євстахій Клосевич, Григорій Чубатий, Корнилій Монцибович, Теодор Борис і Йоан Решетило. Автори демонструють, що прихильники обовʼязкового целібату духовенства не можуть обгрунтовувати свою позицію посиланням на Львівські синоди 1891 і 1897 рр., адже синодальні отці насправді притримувалися іншої позиції. |
|
Дата: П'ятниця, 18 листопада 2022 11:28
|