РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 16/07 Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
- 12/07 Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових студентів
- 08/07 Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 04/07 Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
Найпопулярніше
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Ярослав МЕДЯНКО, «Владика Григорій Хомишин в громадсько-політичному житті Галичини в 20-30 рр. ХХ ст.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. д-р Віталій Лесняк)
Працівники РЦ "Назарет" розповіли семінаристам про залежності та механізми їх запобігання |
![]() |
![]() |
![]() |
Отець Роман Андрійовський, проректор з навчання, у вступному слові звернув увагу на те, що ця зустріч є "актуальною, зокрема, у часі Великого Посту, коли вірні виховують свободу від всіляких залежностей, коренем яких є духовні проблеми. Крім цього ми переконані, що сьогоднішнє обговорення буде цікавим та потрібним саме для семінаристів як майбутніх душпастирів". У вступі до представлення цієї теми о. Василь попередньо пояснив: "Я не буду надто багато говорити про саму залежність, адже вона вже є наслідком, а не умовою невнормованого стану людини. У цьому випадку залежність стає лише "місцем втечі" від відповідальності. Натомість, ми зосередимо свою увагу на тому, як не дати собі та іншим дійти до такого стану, від якого потрібно буде утікати". Як механізм запобігання залежностей доповідач назвав уміння подбати про себе самого. На тілесному рівні цьому сприяє, за словами о. Василя, здоровий сон та харчування, заняття спортом та іншими активностями; на емоційному – уміння відслідковувати свої почуття та ділитися цим із кимось іншим; на ментальному – постійне глибоке навчання; на духовному – регулярне приймання Таїнств Сповіді та Євхаристії. Згодом пані Мар'яна розповіла про основні перешкоди до звільнення від залежностей, як, наприклад, заперечення власних проблем, нечесність із собою, недбайливість до себе та відсутність мотивації до виправлення. Після цього відбулася коротка сесія питання-відповідь між присутніми та доповідачами. На завершення о. Роман подякував гостям за обговорення важливої теми та побажав постійних плодів у їхній нелегкій праці. Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
|