... Дрогобицька духовна семінарія літургійно пережила Пасху Христову
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< квітня 2022 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 24
25 26 27 28 29 30  

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Дрогобицька духовна семінарія літургійно пережила Пасху Христову PDF Друкувати Електронна адреса
Субота, 23 квітня 2022 15:34

paskha 2022Впродовж 21-24 квітня Дрогобицька семінарійна спільнота літургійно переосмислювала пасхальне таїнство, яке у 2022 р.Б. по-особливому досвідчується українським народом, бо є для нього не тільки спомином про страсті і воскресіння Христа, але й досвідченням страждань, спричинених повномасштабною хвилею російської збройної агресії супроти України.

21 квітня 2022 року Божого браття-семінаристи молилися у катедральному соборі Пресвятої Трійці. Зранку Вечірню з Літургією Василія Великого очолив преосвященний владика Ярослав (Приріз), єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії, у спіслужінні грона єпархіального духовенства. По завершенні священнодійства відбувся Чин умивання ніг, який пригадує, як наш Божественний Спаситель умивав ноги своїм дванадцятьом апостолам під час Тайної Вечері. Після відпусту єпископ подякував усім священнослужителям, хорові «Відлуння» та семінаристам.
Цього ж дня, увечері, вл. Ярослав разом із вл. Григорієм (Комаром), єпископом-помічником Самбірсько-Дрогобицької єпархії, та з численним духовенством помолилися Утреню Страстей Христових. До молитовної сторожі приєдналася спільнота ДДС разом із парафіянами храму Пресвятої Трійці.
22 квітня, «раннім-ранком», семінаристи ДДС вирушили до собору Пресвятої Трійці, щоби там «ще і ще» закликати до Господа у молитві Царських Часів та Вечірні з виставленням Плащаниці. Обидва літургійні священнодійства очолив владика Ярослав у співслужінні владики Григорія та семінарійного та катедрального духовенства.
23 квітня, у переддень Свята Пасхи, коли Церква літургійно споминає Зішестя Христа до аду, у семінарійному храмі було освячено пасхальні дари, якими, згідно з давньою українською традицією, супроводжується святкування Воскресіння Господнього. Чин освячення, на якому цього року з огляду на особливі часи змогли бути присутні лише окремі семінаристи, здійснили о. Роман Андрійовський, о. Роман Копач та о. Богдан Хом’як.
Торжество Христового Воскресіння, яке Церква святкує недільного дня, цьогоріч семінаристи переживали разом зі своїми парафіяльними та домашніми родинами. На відміну від минулих років, з огляду на об'єктивні обставини лише одиниці вирушили на місійні терени, аби допомогти відсвяткувати Пасху нашим братам і сестрам, які там проживають.

Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут:
~ FACEBOOK:https://www.FACEBOOK.com/dds.edu.ua/
~ INSTAGRAM:https://www.INSTAGRAM.com/ddseminaria/
~ YOUTUBE:https://www.youtube.com/channel/UCE2OWYAwq2_W0juWK-EojIA