... Дрогобицька духовна семінарія видала нову книгу про літургійне богословʼя
header-dds1
header-dds2
header-dds3

Підтримайте/Support Us

Допомогти у вихованні майбутніх священиків

Ukrainian (Ukraine)English (United Kingdom)

Перекласти на...

АРХІВ СТАТЕЙ

< вересня 2022 >
ПН ВТ СР ЧТ ПТ СБ НД
      2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Наші відвідувачі

 Погода в Україні
 
Дрогобицька духовна семінарія видала нову книгу про літургійне богословʼя PDF Друкувати Електронна адреса
Четвер, 01 вересня 2022 09:27

pora gospodevi dijatyНещодавно у серії «Навчальні матеріали. Літургіка» Дрогобицької духовної семінарії вийшла друком книга «"Пора Господеві діяти". Нарис літургійного богословʼя». В основу цього обʼємного видання (400 ст.) про історію і значення християнського богослужіння покладено курс лекцій з літургійного богословʼя в Дрогобицькій духовній семінарії, який у 2010-2022 рр. викладав о. д-р Роман Андрійовський, проректор з навчання.

Пояснюючи назву книги, у передмові автор пише: «Літургійне священнодійство це не лише зовнішній обряд. За ним криється глибока внутрішня сутність. На це вказує слов’янське слово «богослужіння», яке вживаємо на означення Літургії Церкви. Тобто йдеться про Боже служіння. Невипадково Божественна Літургія у візантійському обряді розпочинається словами диякона: «Время єже сотворити Господеві» (з церковнослов. – «Пора Господеві діяти»), тобто «Прийшов час, коли має діяти Господь». Вся зовнішня краса є створена людиною для того, щоб підкреслити величність літургійного моменту. Бо ж діє не будь-хто, а сам Господь! Важливо не перешкоджати Йому «послужити» через літургійне священнодійство кожній людині зокрема і Церкві загалом. Але ще важливіше усвідомити це самому і сприяти, щоб й інші крізь молитовні тексти і піснеспіви, церемонії і форми зауважили діяння Боже» (с.3-4).
Книга «"Пора Господеві діяти". Нарис літургійного богословʼя» розповідає про основні етапи розвитку християнського богослужіння загалом та візантійського обряду і київської богослужбової традиції зокрема; представляє обрядові традиції Християнського Сходу і Заходу; з'ясовує головні літургійні поняття і терміни; виокремлює та пояснює основні структурні елементи літургійного священнодійства. Основним її завданням є не лише ознайомити з об’єктивними фактами, але й спонукати читача до глибших богословських роздумів над Літургією Церкви (Святими Таїнствами, требами та богослужбами добового кола), що сприятимуть усвідомленій, повній і діяльній участі в богослужінні та пожвавленню церковного життя. У додатках містяться схеми, коротка історія паралітургійних практик (Хресної дороги, пасій, вервиці-розарію, молебню й т.д.) та інша цікава інформація.
Ця нова публікація Дрогобицької духовної семінарії орієнтована на священнослужителів, семінаристів, студентів-богословів, катехитів і всіх мирян, які прагнуть поглибити свої знання у галузі літургійного богослов’я та історії християнського богослужіння.
З інформацією про інші публікації Дрогобицької духовної семінарії можна ознайомитись у відповідному розділі семінарійного сайту.
Для придбання книг запрошуємо зробити замовлення за посиланням.

 

  • Підписуйтесь ✅ і стежте за фото- і відео-матеріалами тут: