РОЗДІЛИ САЙТУ
Перекласти на...
Нові матеріали
- 12/07 Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 09/07 Дрогобицька духовна семінарія має нових студентів
- 08/07 Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- 04/07 Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- 30/06 Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
Найпопулярніше
- Роман ФЕДИС, «Моральна проблематика життя, утримання і ставлення до українських полонених на Донбасі (2014-2022 рр.)» (науковий керівник – о. ліц. Тарас Коберинко, рецензент – о. ліц. Євген Карпінець)
- Андрій ПУЦІВ, «Блаженна Йосафата Гордашевська – засновниця і настоятелька Сестер Служебниць» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент -о. ліц. Остап Черхавський)
- Олег ОРТИНСЬКИЙ, «Душпастирська місія Української Греко-Католицької Церкви у США (кінець ХІХ – 70-ті роки ХХ ст.) » (науковий керівник – о. ліц. Юрій Хамуляк, рецензент - о. ліц. Андрій Низкогуз)
- Олег МИСЬКО, «Пастирська діяльність отця Омеляна Ковча у 1922-1944 рр.» (науковий керівник – п. Ігор Бриндак, рецензент – о. ліц. Андрій Низкогуз)
Дрогобицька духовна семінарія випустила інтерактивно-мультимедійне видання "Богослужбових наспівів" |
![]() |
![]() |
![]() |
П'ятниця, 09 вересня 2022 08:01 | |||
У Передмові описано обставини постання цього збірника: "Традиція богослужбового співу УГКЦ в ХХ ст. була, якщо не зовсім перервана, то суттєво перешкоджена внаслідок переслідування і репресій радянським режимом, які мали місце після спроби її ліквідації на сумнозвісному Львівському псевдособорі (1946). Тому після виходу УГКЦ з підпілля в кінці 80–их – на початку 90–их рр. ХХ ст. досить гостро постало питання відновлення літургійного співу. З постанням у 1989 р. Духовної семінарії у Дрогобичі (тоді ще, з огляду на гострий брак священиків, у формі прискорених курсів), а згодом і з започаткуванням у 1996 р. стаціонарної форми навчання, виникла нагальна потреба навчити майбутніх священнослужителів інтонувати основні літургійні піснеспіви. Трудність полягала ще й в тому, що на той час не існувало нотних текстів українською мовою, адже до ІІ Світової війни Церква в богослужіннях послуговувалася церковно–слов’янською. Нелегкий труд долати ці виклики часу ліг на п. Надію Бунь, незмінного викладача богослужбового співу в Дрогобицькій духовній семінарії від 1996 р. і до сьогодні. Тоді й почав формуватися збірник нот для богослужбового співу «Богослужбові наспіви. Посібник для церковного співця»" (с.9). Характерною рисою цього видання є те, що воно має на меті наблизити до скарбів музичної спадщини осіб, які не є фахівцями з нотної грамоти. Тому зусиллями семінарійної спільноти було озвучено найважливіші його тексти (воскресні, самогласні, самоподібні, болгарські гласи, а також степенні та догмати). Відчитавши за допомогою відеокамери та мобільного додатка QR-код, поміщений на початку нот, можна буде не тільки прослухати звукову доріжку, але й прослідкувати відеоряд відповідного уривку нотної лінійки на YouTube-каналі Дрогобицької духовної семінарії. Сподіваємося, що це стане особливо корисним для осіб, які не надто обізнані з нотною грамотою. Нагадуємо, що нещодавно вийшла друком книга «"Пора Господеві діяти". Нарис літургійного богословʼя» про історію і значення християнського богослужіння.
|